Дата народження
13 березня 1960
Країна
Україна
Соцмережі
623

Юрій Андрухович

Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, віце-президент Асоціації українських письменників

Дата народження: 13.03.1960 р.

Рідне місто: Івано-Франківськ

Юрій Андрухович є одним з діячів Станіславського феномену. Цей автор - один з яскравих представників постмодерністів. Юрій Андрухович взяв активну участь у створенні сучасної української літератури.

У 1985-му році він заснував поетичну групу «Бу-Ба-Бу» («Бурлеск-Балаган-Буфонада»). Співзасновниками стали Віктор Неборак та Олександр Ірванець. Саме це об'єднання стало одним з перших відроджувачів карнавальної та буфональної традицій в українській літературі.

У 1991-му році Юрій Андрухович став співредактором літературно-художнього журналу «Четвер». Тоді ж письменник почав співпрацювати з виданням «Перевал». Незабаром в альманасі «Сучасність» були опубліковані перші ключові твори Юрія Андруховича «Рекреації», «Московіада» та «Перверзія». У 1997-му році всі ці твори були випущені окремими книгами.

У 2005-му році письменник розпочав співпрацю з інструментально-експериментальної групою «Karbido» з Польщі.

Юрій Андрухович зіграв важливу роль у формуванні Станіславського феномену і сучасної літературної еліти. Він став одним з ключових авторів, які привернули інтерес до української літератури з боку Заходу. Його роботи перекладалися на багато європейських мов.

Юрій Андрухович вважає, що справжній український інтелектуал, який прагне змінити ситуацію, завжди виглядає скандалістом в очах опонента.

Письменник підтримував Помаранчеву революцію.

На рахунку в автора безліч престижних нагород.

Особисте життя

В кінці 70-х рр. Юрій одружився з дівчиною Ніною. Через 35 років спільного життя подружжя зізнається, що вони все більшого значення набувають один для одного.

Скандали

Під час Помаранчевої революції Юрій Андрухович підписався під колективним листом проти В. Януковича. Його автори також висловилися проти російської мови, яка під впливом «Партії Регіонів» стала мовою блатняка та вульгарної попси.

Письменник також вважає правильним відділення Донбасу і Криму від України. Він аргументує це тим, що ці території заселені етнічними росіянами, які перебували під особливо сильним сталінським впливом. Юрій Андрухович вважає Росію агресивною та зловісно самозакоханою країною.

Статок

У 2015 році сайт «Вісти» оприлюднив розмір доходів Юрія Андруховича. За підрахунками журналістів, автор заробляє до 5 тис. USD за один реліз (при тиражі понад 10 тис. примірників).

Дата народження
13 березня 1960
Країна
Україна
Соцмережі