Дата народження
12 квітня 1984
Країна
Україна
Соцмережі

Юрій Басюк

Басюк Юрій Олексійович: депутат Одеської облради та ставленик нардепа Олексія Гончаренка

Басюк Юрій Олексійович — людина Олексія Гончаренка, якого народний обранець намагався протягнути на посаду голови Одеської обласної ради.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Юрій Олексійович Басюк народився 12 квітня 1984 року у місті Одеса.

Освіта

Юра навчався у 86-й школі в Одесі, яку закінчив у 2000 році. Він також їздив навчатися за обміном у Сполучені Штати Америки. Вищу освіту фахівця з міжнародних відносин Басюк отримав в Одеському університеті (2006).

Сім’я

Юрій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Аліна. Згідно з декларацією чоловіка, вона займається підприємницькою діяльністю. У подружжя Басюк двоє дітей: син Мирон та дочка Мірра.

Кар'єра

Після закінчення університету Юрій протягом шести років працював журналістом на одеських телеканалах "Град" та "Академія". Крім того, він був репортером "Думської". У 2013 році Басюк очолив ТРК "Моя Одеса" ("Думська ТВ"). Через два роки став керівником медіа-холдингу "Думська".

Юрій — співвласник та кінцевий бенефіціар ТОВ "Міжнародна доставка" (основний вид діяльності — транспортне оброблення вантажів) та ТОВ "Пост Медіа Плюс" (інша поштова та кур'єрська діяльність).

У 2015 році зайнявся суспільно-політичною діяльністю. У цьому році він пішов на вибори в Одеську обласну раду, як кандидат від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Однак стати депутатом йому вдалося тільки у 2018 році. Басюк змінив Марію Гайдар, яка добровільно склала з себе обов'язки депутата.

В обласній раді депутат входить до складу постійної комісії з питань управління майном спільної власності територіальних громад області.

У 2019 році Басюк балотувався на позачергових виборах до Верховної Ради по 133-му мажоритарному округу (Київський район міста Одеси) від партії "Європейська Солідарність". Однак стати народним депутатом очільнику холдингу "Думська" не вдалося. З результатом у 4,12% Басюк зайняв лише п'яте місце.

Юрія Басюка називають креатурою соратника колишнього президента Петра Порошенка — Олексія Гончаренка та ексголови облради Михайла Шмушковича. У Гончаренко під час перебування його заступником голови облради Юрій був прес-секретарем.

У серпні 2019 року Басюк розглядався у якості претендента на пост глави облради.

Компромат

У квітні 2019 року сайт "Ізбірком" відзначав, що "депутат Юрій Басюк (БПП "Солідарність"), який отримав повноваження депутата Одеської обласної ради у середині червня 2018 року свою е-декларацію так і не подав на сайт НАЗКа".

Наприкінці 2019 року на "Думській ТВ" НАБУ та САП провели обшуки. Правоохоронці вилучили тільки записи з камер відеоспостереження, де зафіксовано блокування НАБУ телеканалу та заборона вести зйомку.

За словами керівника медіа-холдингу Юрія Басюка, обшуки були "частиною політично мотивованого тиску на Гончаренко та пов'язаних з ним осіб".

У НАБУ повідомили, що "слідчі дії жодним чином не пов'язані з діяльністю ЗМІ та журналістів".

"Слідчі дії санкціоновані, здійснюють у рамках розслідування можливих зловживань посадових осіб Одеської облради під час продажу у вересні 2018 року нежитлових приміщень за адресою Лідерсовський бульвар, 13 (Одеса) на користь ТОВ "Крок вперед", —  заявили в антикорупційному бюро.

Влітку 2019 року Анатолій Урбанський став народним депутатом та його місце голови Одеської облради опинилось вакантним. За словами активістів, які зібралися під стінами облради перед засіданням, "депутати "Опоблока" та депутати Блоку Петра Порошенка в обмін на звільнення директора художнього музею будуть призначати керівний склад обласної ради".

За інформацією ЗМІ "у соцмережах була оприлюднена інформація про якісь домовленості між угрупованням Віктора Баранського та Олексія Гончаренка про розподіл посад: Юрій Басюк нібито буде обраний головою обласної ради, а Віталій Саутенко — його заступником".

Чутки про домовленості фракцій Опоблока та БПП привели до зіткнень між депутатами прямо на засіданні облради 16 серпня. Після декількох вимушених перерв у роботі сесії, Анатолій Урбанський вирішив відкликати рішення про складання повноважень за власним бажанням та на деякий час залишитися у кріслі голови облради.

Через п'ять днів депутати зібралися ще на одну позачергову сесію. На ній БПП вже не висувала кандидатуру Басюка на посаду голови. Його змінив Сергій Паращенко, який і був обраний одеськими обранцями.

Декларація

У липні 2019 року Юрій Басюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат обласної ради володіє двома квартирами (93,2 та 36,1 кв.м.) в Одесі. Також у Басюка два автомобілі. У 2015 році він придбав за 160 тисяч гривень Hyundai Sonata 2008 року випуску, а через три роки — Ford Edge 2017 року випуску за 322 тисячі гривень.

Підприємницька діяльність принесла Юрію у 2018 році 1,19 мільйона гривень. Зарплата в ТОВ "ТРК “Моя Одеса” — 39,7 тисячі. Аліна поповнила сімейний бюджет на 1,13 мільйона. У банку ніхто з подружжя Басюк грошей не зберігає. Готівковими коштами одеський депутат задекларував 40 тисяч доларів

Посилання

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=CFp7fR0ELkE 

Дата народження
12 квітня 1984
Країна
Україна
Соцмережі