Дата народження
08 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі

Юрій Береза

Юрій Береза: командир полку, який кинув своїх бійців в котлі і засів в кулуарах Верховної Ради

У житті народного депутата і командира полку "Дніпро-1" Юрія Берези було багато цікавого. Зґвалтування, крадіжки, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, рейдерство і ганебна втеча з поля бою, де залишився його полк. Він вважав за краще сидіт у теплому кріслі у Верховній Раді, ніж в окопах на Донбасі. Та й битися з колегами-депутатами куди безпечніше, ніж з терористами і окупантами.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Юрій Миколайович Береза ​​народився 8 лютого 1970 року в селі Саксагань на Дніпропетровщині.

Освіта

Юрій Береза ​​має військову освіту. Закінчив Дніпропетровське вище зенітно-ракетне командне училище протиповітряної оборони.

Сім'я

Юрій Береза ​​з селянської сім'ї. З десяти років він почав допомагати батькам в полі.

Дружину Юрія Берези звуть Тетяна. У подружжя є двоє дітей: син Максим і дочка Катерина.

Кар'єра

З 1992 по 2003 рік Юрій Береза ​​проходив службу в Збройних силах України. З армії звільнився у званні майора. З 2003 року займався бізнесом.

Під час Помаранчевої революції і Євромайдану був комендантом наметового містечка в Дніпрі.

У 2014 році з полку Національного захисту Дніпропетровської області Юрій Береза ​​створив спочатку добровольчий батальйон, а потім і полк "Дніпро-1".

Тоді ж став позаштатним помічником дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського. Після чого за Березою закріпилася репутація людини з обойми одного з головних олігархів України.

У тому ж році за партійними списками партії "Народний фронт" він став народним депутатом.

Компромат

З чуток, в 2003 році майор Береза ​​в стані алкогольного сп'яніння зґвалтував дівчину-телефоністку. Кримінальну справу зам'яли, але зі Збройних сил Березу вигнали, хоч і дали можливість написати заяву про відставку за власним бажанням.

Через вісім років на Юрія Березу знову завели кримінальну справу. На цей раз за крадіжку. У той час майбутній комбат керував комунальним підприємством "Інженерний захист території міста". На ньому, як і на будь-якому КП дуже часто затримували зарплату. Скоро стала відома причина цих затримок.

Перевірка виявила нестачу трьохсот п'ятдесяти тисяч гривень. Їх директор клав до власної кишені, а звітності підробляв. Однак і на цей раз відповідальності за свої злочини Береза ​​не поніс.

Значно збагатився Юрій Береза ​​відразу після створення батальйону "Дніпро-1". У фермерських господарствах, які належали його родичам раптом почала з'являтися сільськогосподарська техніка. Особливо після вдалого наступу в сторону Маріуполя.

Цікавий і той факт, що ці машини не мали номерів і чіпів. Родичі почали роз'їжджати на дорогих іномарках. Та й сам командир батальйону пересів на новенький позашляховик.

Ставши в 2014 році народним депутатом Юрій Береза ​​проявив свій крутий характер. Так, в 2015 році він побив водія лише за те, що той посмів його підрізати на дорозі.

Кілька разів бився Береза і в стінах Верховної Ради. Його суперниками ставали "ідеологічні противники" з "Опозиційного блоку: Олександр Долженко і Нестор Шуфрич.

Діставалось і самому народному депутату. У жовтні 2017 року Береза ​​був побитий під час футбольного матчу між двома непримиренними суперниками, командами ФК "Дніпро" і "Дніпро-1". Комбат є президентом останньої.

У 2017 році народний обранець спробував здійснити рейдерське захоплення фермерського господарства в Кіровоградській області.

Однак люди Берези зустріли тут відсіч у вигляді місцевих жителів і колишніх бійців АТО. Спільними зусиллями вони відбили рейдерів. Парламентарій так і не зміг стати господарем тутешньої землі.

Але своєї ганьби Юрій Береза ​​не забув. Одного з учасників захисту фермерського господарства Береза ​​і його підручні протягом чотирьох годин катували в будинку комбата. В результаті у чоловікові діагностували переломи хребців, ребер, а також внутрішньочерепну травму. Після тортур Береза ​​сам викликав поліцію.

Згодом народний депутат тричі змінював власні свідчення у цій справі. Спочатку потерпілий був втікачем з психіатричної лікарні, потім Береза ​​стверджував, що це місцевий п'яниця.

Зрештою, комбат придумав історію, що чоловік є наркоманом. В будинок він проник, щоб влаштувати пожежу. Причому зробити його це надоумили російські спецслужби і народний депутат Олександр Вілкул.

Рейдерські захоплення Юрій Береза ​​практикував і раніше. Ще з 2014 року люди комбата почали захоплювати поля, які належать сільгосппідприємству "Добробут". Через два роки керівник підприємства звернувся до всіх правоохоронних органів з вимогами залишити рейдерство.

У 2018 році на руці Юрія Берези ​​журналісти побачили дорогий швейцарський годинник Hublot Big Bang вартість якого - вісімсот тисяч гривень. Щоб купити такий годинник народному депутату необхідно було б більше трьох років відкладати всю свою зарплату. До речі, в декларації цей дорогий аксесуар чомусь Береза ​​не вказав.

Є у народного депутата і цілком нацистський погляд. На фестивалі української музики "Бандерштадт" Береза ​​заявив, що для тих хто підтримує "руській мір" необхідно створити концентраційні табори, де їм будуть пояснювати як любити Батьківщину.

Щоб "ватники" не сиділи в таборах без діла, Береза ​​пропонував змусити їх шити одяг для військовослужбовців. Кожні півроку такому в'язневі влаштовувалася б "атестація". Якщо він "перевиховався", то його можна випускати, а якщо ні, то відправляти і далі шити одяг.

При необхідності він обіцяв спалити всіх жителів кримського півострова, якщо вони не заходять приєднатися до України.

Нардеп пообіцяв влаштувати криваву бійню і по всій країні, якщо до влади повернутися представники попередньої влади.

Знищувати він пропонував і тих українців, які на святкування дев'ятого травня наділи б георгіївські стрічки.

На початку 2017 року народного депутата спіймали на брехні. Він вирішив похвалитися, що Українська Академія Наук зробила його своїм членом-кореспондентом.

Однак такого наукового товариства в Україні немає. Є тільки Академія наук України. До того ж Береза ​​ніяк не міг отримати відповідні звання. Адже він ніколи на займався наукою, а отже не є навіть кандидатом наук.

Влітку 2014 роки разом зі своїм полком "Дніпро-1" Юрій Береза ​​потрапив в котел, який влаштували війська терористів ДНР і російські війська.

За розповідями товаришів по службі, комбат втік з поля бою. Причому кинув все: зброю, розпізнавальні знаки та своїх підлеглих. І хоча Береза ​​більше на фронті не з'являвся, але в Верховну Раду він неодмінно ходить в камуфляжі.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, яку Юрій Береза ​​подав 31 березня 2018 року, він володіє однією земельною ділянкою в рідному селі Саксагань. Загальна площа ділянки, яка була придбана в березні 2014 року, 20 тисяч квадратних метрів.

У місті Дніпро у народного депутата квартира - 71 квадратний метр. У столиці Береза ​​живе в номері готелю "Київ", який надається іногороднім депутатам Верховною Радою.

У Тетяни Берези майна побільше. Дружині командира полку належить чотири величезних земельних ділянки в Дніпропетровській області (три з них в Саксагані, ще одна - в селі Чумаки).

Найменша з них за площею в шість з половиною тисяч квадратних метрів, а найбільша - шістдесят п'ять тисяч "квадратів". Цікаво й те, що три з них Тетяна Береза ​​купила після Революції Гідності.

Крім того, у Тетяни Берези є житловий будинок в Чумаках (59,1 кв. м.). Їй належить 50 відсотків квартири в П'ятихатках (Дніпропетровська область), якою вона володіє сумісно зі своєю сестрою Оленою Северин.

Задекларував народний обранець недобудовані стайні і ангар в Саксагані. Вони також належать його дружині.

У 2014 році у Юрія Берези з'явився автомобіль Toyota Land Cruiser за півтора мільйона гривень. Це придбання він пояснив тим, що машину йому подарували. Раніше він пересувався на Daewoo Lanos D4 ММ550, який з 2006 року записаний на його дружину. У декларації парламентарій зазначив, що його дружина володіє корпоративними правами таких підприємств: ТОВ "ЮТЕМ" (70%), ТОВ "Саксагань Козацька" (100%) і ТОВ "Перлина Саксагані (33,3%).

Зарплата у Верховній Раді у Юрія Берези за рік склала майже 243 тисячі гривень. За надання майна в оренду Тетяна отримала 262 тисячі гривень. Дев'ять з половиною тисячі гривень вона заробила у якості зарплати в ТОВ "ЮТЕМ". Ще п'ятнадцять тисяч гривень вона отримала в якості подарунка в негрошовій формі.

Інформацію про банківські рахунки і готівку Юрій Береза ​​не надав.

Відео

Дата народження
08 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі