Дата народження
17 червня 1976
Країна
Україна
Соцмережі
82

Юрій Бутусов

Професійний журналіст. Творець і головний редактор сайту Цензор.НЕТ, оглядач Дзеркала тижня.

Біографія

Народився в Києві 17. 07.  1976 року. Закінчив Київський Інституті міжнародних відносин при університеті імені Шевченка з дипломом по міжнародній політиці.

Кар'єра

З 2000 року працював в редакції видання «Киевские ведомости».

У 2003 році розпочав співпрацю з тижневиком «Зеркало недели».

У 2004 році Юрій Євгенович Бутусов засновує новий інтернет-ресурс "Цензор.НЕТ". Основним джерелом він бачить анонімні повідомлення від читачів, а головною відмінною рисою - емоційну подачу матеріалу.

У 2005 році пише сценарій до фільму "Помаранчеве небо", присвяченого політичним і громадським подіям, що відбувалися в Україні в 2004 році.

У 2008 році за повістю свого патрона, Олександра Турчинова, знімає кіно "Ілюзія страху".

У грудні 2013 року під час протистояння силових структур із протестуючими Євромайдану, був втягнутий у бійку, де отримав відкриту черепно-мозкову травму і струс мозку.

У 2014 році за квотою Кабінету Міністрів увійшов до складу комісії Національного антикорупційного бюро.

Досягнення

У 2015 році отримав премію "Людина року" як головний редактор сайту "Цензор. НЕТ".

Широко відомий як скандальний автор матеріалів про корупцію, кулуарні домовленості та порушення закону серед можновладців.

Чутки і скандали

Через тенденційність подачі матеріалу сайт «Цензор.Нет» час від часу виявляється в центрі скандалу. Так, в перших місяцях 2018 року Юрій Євгенович Бутусов виклав інформацію про велике держзамовлення на придбання безпілотників і протитанкових комплексів. Судячи зі стриманої реакції генштабу ЗСУ, ця інформація належала до розряду секретної.

Незважаючи на цей прокол, вже в червні 2018 року зі сторінок «Зеркала недели» Юрій заявляє про кадровий некомплект в ЗСУ. Юрій Євгенович Бутусов докладно описував нестачу живої сили, що прикриває фронт. Наступні спростування з боку небайдужих коментаторів не тільки не підтвердили цю інформацію, але і видали «в ефір» секретні дані Міноборони про кількість особового складу, порядок ротацій і плани передислокацій військ.

Впадає в очі, що на сторінках підконтрольного Бутусову сайту відсутня критика тільки на адресу однієї політичної сили - команди Олександра Турчинова, якому приписують патронат над журналістом.

Статки і джерела доходів

Живе на доходи від реклами на сайті ЦЕНЗОР. Часто на сайті з'являється «джинса» - замовні матеріали від тієї чи іншої політичної сили. Їх розміщення, за чутками, добре оплачується.

З 2008 року шукає капітального інвестора для сайту, але поки пошуки не увінчалися успіхом.

Особисте життя і сім'я

Разом з дружиною Дариною виховують дочок Богдану, Єву і Вероніку.

Фото і відео

Світлина від Юрія Бутусова.

https://censor.net.ua/video_news/298362/butusov_u_nas_neobhodimost_ne_govorit_o_mire_a_unichtojit_gruppirovku_rossiyiskih_voyisk_okkupirovavshihДата народження
17 червня 1976
Країна
Україна
Соцмережі