Дата народження
22 вересня 1967
Країна
Україна
Соцмережі
950

Юрій Савчук

Юрій Савчук: депутат-спортсмен, якого називають людиною Коломойського

Юрій Савчук - народний депутат, який прогуляв три чверті засідань Верховної Ради і при цьому його картка іноді брала участь в голосуванні. Його називають ставлеником Ігоря Коломойського і захисником інтересів дніпровського олігарха. За цей зв'язок Савчук був виключений з партії "УДАР", зате знайшов своє місце в Народному фронті.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Юрій Петрович Савчук народився 22 вересня 1967 року в місті Луцьк.

Освіта

Школу Юрій Савчук закінчив в 1984 році. Вищу освіту здобув досить пізно. У віці тридцяти семи років він отримав диплом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за спеціальністю фізичне виховання і спорт.

Сім'я

Дружину Юрія Савчука звуть Неля. Вона на рік молодша за чоловіка. Народний депутат - тричі батько. У 1989 році у нього народилася дочка Каріна. Через шість років - син Сергій. І в 2008 році на світ з'явився молодший син політика - Кирило.

Кар'єра

Бізнес Юрія Савчука спочатку був пов'язаний з продажем металобрухту. Потім він переключився на продаж продуктів харчування (виробництво соняшникової олії, м'ясопродуктів і макаронів), а також девелопмент та виробництво будівельних матеріалів.

Згідно з офіційною біографією, Юрій Савчук почав працювати з жовтня 1996 року. Протягом трьох років він був інспектором з кадрів в ТОВ "СВ Експрес".

Потім в біографії пробіл на півтора року. У січні 2001 року він став президентом місцевої федерації боксу. Юрій Савчук з дитинства займався боксом і є заслуженим тренером України.

Наступною роботою стала посада директора з матеріально-технічного постачання в ТОВ "Інтертрейд". Тут він працював з лютого по серпень 2007 року.

У листопаді того ж року Савчук став головою правління федерації хокею Волинської області. Один з бізнес-активів Юрія Савчука має відношення до цього виду спорту.

Він є власником луцького спортивного комплексу "Снігова королева". Крім того, Савчук виконував обов'язки голови обласної федерації футболу

Через півтора року Юрій Савчук влаштувався на роботу в своїй alma mater, де був асистентом кафедри спортивних ігор. На цій посаді він залишався до січня 2012 року. Тоді ж Савчук став віце-президентом футбольного клубу "Волинь".

В 2012 році Юрій Савчук очолив волинську організацію партії "УДАР". З цією політичною силою (під номером двадцять сім) він став народним депутатом сьомого скликання. Через два роки Савчук був переобраний в український парламент.

На свій другий термін у Верховній Раді Савчук пішов під двадцять другим номером у списку партії Народний фронт. В обох каденціях парламентарій входив до комітету з питань запобігання та протидії корупції. Крім того, він входить в групи з міжпарламентських зв'язків з такими державами, як Грузія, Литва, Італія, Єгипет, Польща, Куба, Кіпр.

Під час Революції гідності Савчук відзначився лише участю в декількох сходах, а також власноруч написаним і прочитаним віршем.

Компромат

Парламентарія пов'язують з групою "Приват" Ігоря Коломойського. Савчук є близьким другом Ігоря Палиці, який є соратником дніпровського олігарха.

Волинський народний депутат в 2014 році займався підбором парламентарів, яких Коломойський міг би використовувати для лобіювання своїх інтересів.

У травні того ж року, за словами представників партії "УДАР" за це Савчук був виключений з однойменної фракції. Сам же волинян повідомив, що не хоче знаходиться в політичній силі, яка "не відстоює духовні цінності Майдану".

Член фракції Народного фронту - не частий гість у Верховній Раді. З кінця 2014 року він прогуляв три чверті пленарних засідань. У комітеті його бачили частіше. Юрій Савчук був відсутній "всього" на третині засідань. Зате за три роки в робочих відрядженнях за кордоном народний обранець встиг побувати понад двадцять разів і відвідати одинадцять країн.

У грудні 2015 року парламентарій був на лікарняному через гіпертонічний криз. Однак під час голосування за бюджет на майбутній рік його прізвище значилося в графі тих, хто голосував. На питання журналістів, чи була його картка у Верховній Раді під час його відсутності, Савчук відповів, що ні. Прокоментувати факт свого "голосування" він не зміг.

На самому початку 2017 року на хабарі попався один з помічників волинського парламентаря. Петро Яремчук був затриманий військовою прокуратурою за те, що вимагав у львівського бізнесмена сто сорок тисяч гривень. За ці гроші він обіцяв не перешкоджати підприємцю в будівництві житлового будинку.

Юрій Савчук заявив, що Яремчук фактично не є його помічником. Оскільки на цю роботу був прийнятий в кінці грудня 2016 року і не встиг пройти місячного випробувального терміну.

Декларація

У декларації Юрій Савчука зазначено, що він володіє однією ділянкою землі в тисячу чотириста квадратних метрів, яка розташована в рідному Луцьку.

Там же знаходиться і квартира в п'ятдесят чотири "квадрата". Нею Юрій Савчук володіє в спільному користуванні з дружиною, дітьми і батьками.

У столиці народний депутат винаймає квартиру в п'ятдесят квадратних метрів.

На відміну від чоловіка, Неля Савчук володіє великою кількістю нерухомості. У неї п'ять земельних ділянок, кожна з яких площею понад тисячу "квадратів". Географічне місце: Луцьк і село Лебедівка Київської області.

Політик вказав й ділянку землі в шість з половиною тисяч "квадратів", яка знаходиться у нього на правах оренди. У Луцьку перебуває житловий будинок в триста тринадцять квадратних метрів і квартира, площею тридцять шість "квадратів". Ця нерухомість також записана на Нелю Савчук.

Автомобіль у парламентарія тільки один - Toyota Land Cruiser 2012 випуску. З рухомого майна Савчук також вказав човен Южанка 1997 року випуску.

Зарплата Юрія Савчука в парламенті за рік склала двісті двадцять вісім тисяч гривень. Майже п'ятдесят п'ять тисяч гривень народний обранець отримав в якості страхових виплат. Чверть мільйона гривень - дохід від відчуження рухомого майна Савчука. Дружина політика займається підприємницькою діяльністю. За рік вона заробила сто сорок одну тисячу гривень.

Грошові активи народного депутата і його дружини в декларації не вказані. Зате задекларовані чотири кредити Нелі Савчук на загальну суму один мільйон двісті тисяч гривень.

Відео

Дата народження
22 вересня 1967
Країна
Україна
Соцмережі