Дата народження
16 серпня 1962
Країна
Україна
Соцмережі

Юрій Іздрик

Український прозаїк та поет, автор концептуального журнального проекту «Четвер». Живе і працює у Львові. Автор повісті «Острів Крк» (1994), поетичної збірки «Станіслав і 11 його визволителів» (1996), романів «Воццек» (1996, 1997), «Подвійний Леон» (2000) і «АМТМ» (2004), збірки есеїв «Флешка» (2007) ряду повістей, оповідань, статей з культурології та літературознавства. Іздрик один з представників «станіславського феномену». Співпрацював з газетою «День». Член Асоціації українських письменників.

Дата народження: 16.08.1962 р.

Рідне місто: Калуш (Івано-Франківська область)

Юрій Іздрик - яскравий представник станіславського феномену.

З дитинства майбутній письменник виявляв великий інтерес до науки та мистецтва. У школі він був відмінником. Улюбленим предметом Юрія була математика.

Паралельно Юрій Іздрик навчався в музичній школі. Там він освоював гру на віолончелі та фортепіано. Пізніше він самостійно навчився грі на гітарі та мандоліні.

У шкільні роки хлопчик грав в музичному ансамблі. Вільний час хлопець любив  приділяти читанню.

Свій перший вірш він написав у 14 років. Дебютний твір юного автора був створений російською мовою. Надалі він творив українською. Після школи Юрій Іздрик переїхав до Львова. Там він вступив до механіко-технологічного факультету політехнічного інституту. У студентські роки Юрій вивчав історію мистецтва. Закінчивши ВНЗ, хлопець влаштувався на роботу інженером.

В кінці 80-х рр. Юрій Іздрик став брати активну участь у літературному житті. У той період письменник-початківець «засвітився» на багатьох виставках і літературних проектах. Паралельно він працював оформлювачем журналів і книг, створював музичні записи. У цей бурхливий час Юрій Іздрик опублікував цикл власних оповідань «Остання війна», а також цикл поетичних творів «Десять віршів про Батьківщину». Тоді ж Юрій Іздрик познайомився з відомим письменником Юрієм Андруховичем, який позитивно вплинув на його творчий розвиток.

У 1989-му році Іздрик створив журнал «Четвер». Це видання об'єднало молодих авторів Івано-Франківської області. Через 3 роки співредактором журналу став Юрій Андрухович.

У цей же бурхливий літературний період Юрій Іздрик займався образотворчим мистецтвом і музикою.

На рахунку Юрія Іздрика ряд персональних і колективних виставок. Він також є автором двох концертів для фортепіано і композиції «Середньовічний звіринець». Вона була написана на вірші Юрія Андруховича.

З 1994-го року Юрій Іздрик став займатися переважно письменницьким ремеслом, хоча не перестав давати концерти та демонструвати свої картини на виставках.

У 1998-му році у світ вийшов роман Іздрика, який отримав назву «Воццек». Цей твір став кар'єрним злетом автора. У 2009-му році його збірка «Таке» була вшанована званням «Книга року BBC».

Останнім часом Юрій Іздрик займається переважно музикою.

Варто відзначити, що знаменитий письменник також є ліквідатором Чорнобиля II категорії.

Особисте життя

Письменник не перебуває в шлюбі. Про його романи пресі відомо небагато.

Статок

Про прибутки письменника пресі невідомо.

Дата народження
16 серпня 1962
Країна
Україна
Соцмережі