Дата народження
23 травня 1968
Країна
Україна
Соцмережі
122

Юрій Косюк

Юрій Косюк: курячий олігарх, який кудахче президенту

Ця людина живе на кістках. Правда, в бетоні, з якого зводився його маєток, замішані зовсім не курячі кісточки. Юрій Косюк – руйнівник історичних реліквій та державної економіки – є радником президента Петра Порошенка. Що ж він нарадить? Можливо, ця посада – формальний крок для спільного дерибану державних коштів? Як же Юрій Косюк став олігархом? Як перетворив курячий послід на золото?

Біографія 

Косюк Юрій Анатолійович народився 27 травня 1968 року. Його малою Батьківщиною є село Червоне, розташоване в Кіровоградській області.

Освіта

Закінчивши школу, Юрій Косюк перебрався до Києва. У столиці він вступив до інституту харчових технологій. Після ВУЗу хлопець отримав спеціальність інженера з переробки м'яса та молока.

Бізнес

Ще будучи студентом, Юрій Косюк почав підробляти брокером.

У 1991-му році він продовжив брокерську справу на Київській товарній біржі. Заробивши свій перший твердий капітал, Юрій відкрив цех із переробки м'яса, який розташувався в Черкаській області. Але через деякий час це підприємство довелося закрити.

У 1992-му році Юрій Косюк заснував компанію СП ЛКБ («Рода»). Вона займалася продажем польських меблів і виробляла кухонні меблі.

У 1995-му році підприємець почав новий бізнес – торгівлю борошном, зерном та спиртом. Цим займалася його нова компанія «Бізнес-центр харчової промисловості». До 1999-го року Юрій Косюк був її президентом. У 1999-му році він вирішив зайнятися птахівництвом. Для цього Косюк перейняв досвід у кількох зарубіжних підприємств. Так у 2001-му році з'явилася компанія «Наша ряба».

У 2004-му році Юрій Косюк здійснив свій перший великий проект. Він побудував Миронівську птахофабрику.

Надалі ця компанія об'єднала понад 20 підприємств, що займаються харчовою промисловістю.

Політика

3-го липня 2014-го року Юрій Косюк обійняв посаду першого заступника голови адміністрації президента. Але 8-го грудня того ж року він залишив посаду і став позаштатним радником президента.

Визнання олігарха

Юрій Косюк є президентом Асоціації «Союз птахівників України». Йому належить звання Героя України за внесок у розвиток вітчизняного аграрного бізнесу.

Варто зазначити, що цей діяч вивів українську курятину на зарубіжний ринок, а також був одним із підприємців, які першими впровадили світові стандарти в українську аграрну промисловість. Але якою ціною це було зроблено?..

Сім'я Юрія Косюка

Юрій Косюк перебуває у шлюбі. Його дружину звуть Олена. У пари є син Іван.

Скандальний будинок Юрія Косюка

У 2009-му році Юрій Косюк почав будівництво своєї садиби в селі Хотів (Київська область) на території городища скіфських часів. Під час будівництва була знищена північна частина городища. Саме там розміщувалася велика кількість стародавніх споруд, оточених найвищою частиною оборонного валу. У процесі також був порушений прилеглий ландшафт. Юрій Косюк стверджував, що зайнята ним територія не має ніякого відношення до городища.

Зрозуміло, що Юрій Косюк жодним чином не порушував закон і не будував оселю на території археологічного заповідника! За документами все чисто...

Перед початком скандального будівництва чиновники переглянули масштаби заповідної території і дещо зменшили її, усього лише на 13 га. Цю абсолютно непотрібну територію, на якій фактично розташовувалася найбільша кількість історичних пам'яток, безкоштовно отримали 5 кооперативів. До речі, власником одного з них за документами є Віктор Поліщук – скандальний олігарх, засновник банку «Михайлівський», ТЦ «Гулівер» та мережі магазинів «Ельдорадо». Другий власник кооперативу – його дружина – Лілія Рєзвая, вона ж племінниця Світлани Медведєвої, дружини російського прем'єр-міністра. До речі, територія, передана їхньому кооперативу досі не забудована й огороджена парканом.

Цікаво, що перед початком будівництва біля городища з'явився інформаційний щит. Він повідомляв про прокладання дороги до городища зі сторони села Хотів. Як пізніше стало зрозуміло, народ знову обдурили.

До цього часу археологічний заповідник знаходиться під замком. Це пояснюють тим, що на його територію регулярно проникають наркомани.

Варто зазначити: у 2013-му році влада знову переглянула масштаб території скіфського заповідника. Його кордони повернули на колишнє місце. Палац або храм Юрія Косюка відзначили на плані території як дисонуючу споруду. Проте особняк вже побудований і зносити його ніхто не збирається. Завдяки розкоші та масштабам житло олігарха прозвали українським Версалем.

До слова, курячий магнат володіє ще одним шикарним будинком, розташованим в Гостомелі. Хіба будинків буває багато.

Компромат і скандали

Чим гірша економічна обстановка в країні – тим краще Юрію Косюку. Все дуже просто! Зниження доходів громадян змінює вміст холодильника. Основним м'ясним продуктом, який купують у період кризи, є курятина – найдешевше, але все-таки м'ясо.

Як відзначають інсайдери та показують факти з біографії Юрія Косюка, своїм успіхом він зобов'язаний представникам політичної еліти, з якими водить дружбу.

Вище повідомлялося, що у 2008-му році курячий підприємець отримав звання Героя України за внесок у розвиток вітчизняного агробізнесу. За 11 днів до отримання титулу Юрій Косюк мало не вляпався в неприємності, які підготувала для нього Юлія Тимошенко, тодішній прем'єр-міністр. Глава Кабміну заявила, що «Миронівський хлібопродукт» встановлює необґрунтовано високі ціни на свої товари. Але ніяких розглядів за цим не відбулося.

У 2014-му році держава відшкодувала «Миронівському хлібопродукту» 1,6 млрд грн ПДВ. У попередньому році ця сума склала всього 0,7 млрд грн. Варто відзначити, що у 2014-му році Юрій Косюк обійняв посаду першого заступника голови Адміністрації Президента. Курячий промисловець відповідав за координацію дій силового блоку. При цьому, Косюк раніше не був ні військовим, ні силовиком. Незабаром покровитель курників позбувся цієї посади та отримав нову, ставши позаштатним радником президента.

У 2015-му році Юрій Косюк узяв активну участь у дерибані державного бюджету. За наполяганням олігарха та його однодумців був прийнятий порядок про спецрежим ПДВ для агроіндустрії. Варто відзначити, що раніше Міжнародний валютний фонд наполягав на скасуванні такої пільги. Але ці зміни в податковому кодексі йшли в бюджетному пакеті.

Спецрежим ПДВ був особливо вигідний Юрію Косюку та Олегу Бахматюку, власнику «UkrLandFarming». Їхні лобісти в боях за пільги мало не зірвали прийняття бюджету та поставили під загрозу відносини України з МВФ.

У 2017-му році з'ясувалося, що успіх Юрія Косюка ще менш пов'язаний з його інтелектом, ніж це могло здаватися раніше. Дізнатися правду допоміг дотаційний скандал, який на публіку винесли журналісти.

Як відомо, держава виділяє дотації для аграрних підприємств. У 2017-му році 42% дотаційних коштів дісталися тільки одній компанії. Зрозуміло, пільговий подарунок від Петра Порошенка отримав його позаштатний радник Юрій Косюк, а точніше – його група компаній «Миронівський хлібопродукт». Можливо, це Президентові порадив сам Юрій Косюк.

Таким чином із майже 2 млрд грн «Миронівський хлібопродукт» отримав 809 млн грн. Це становить 42% бюджету, виділеного на дотаційну допомогу.

Як повідомляють інсайдери, швидше за все чималу частину отриманої суми Косюк передав тому, хто дозволив йому зірвати настільки ласу дотацію.

Варто зазначити, що майже 1 млрд грн дотаційної підтримки було виділено «Миронівському хлібопродукту» всього за перше півріччя.

При цьому за 2016-й рік бізнес Юрія Косюка приніс 214 млн доларів. На цьому тлі необхідність державної підтримки ставиться під великий сумнів.

Також цікавий той факт, що продукція бренду «Наша Ряба» продається в Україні дорожче, ніж за кордоном. Тільки за 2017-й рік вартість курятини на внутрішньому ринку зросла на 21% у доларовому еквіваленті. Розцінки «Нашої Ряби» на американському ринку значно нижчі. Це обумовлено високою конкуренцією, яку Косюк б'є більш привабливою ціною.

Журналісти також зазначають, що щорічно акціонери холдингу «Миронівський хлібопродукт» отримують дивіденди. Зазвичай, акціонери заробляють на зростанні акцій компанії. Дивіденди виплачуються, якщо підприємство отримує надприбуток.

У 2014-му році «Миронівський хлібопродукт» заробив 555 млн USD. Акціонери отримали 50 млн дивідендів. У 2016-му році компанія заробила 415 млн USD. Розмір дивідендів склав 80 млн USD.

Це говорить про те, що підприємству вже нікуди розвиватися. В іншому випадку гроші, використані як дивіденди, послужили б інвестицією для нових проектів компанії.

Цікаво, що податок із дивідендів акціонери «Миронівського хлібопродукту» виплачують у Люксембурзі.

При цьому бізнес Юрія Косюка отримує найбільші суми дотацій, призначених для підтримки більш дрібних компаній.

За даними лондонської фондової біржі, за перше півріччя 2018-го року компанія «Миронівський хлібопродукт» збільшила свій чистий прибуток на 89%.

У 2017-му році стало відомо, що Юрій Косюк готує угоду щодо продажу своїх кримських активів російському агромонстру «Мираторг». За деякими чутками, насправді український олігарх не планує покидати бізнес в Криму. Тому він зайнятий переоформленням своїх активів, роблячи їх нібито російськими.

У 2018-му році Юрій Косюк показав, як треба любити Україну і скільки за це потрібно платити.

Птахівник вирішив відпочити з друзями у Франції. Місцем дозвілля він обрав один із найдорожчих гірськолижних курортів  - Куршевель. Але аж ніяк не цей факт приголомшив громадськість. Предметом скандалу став збочений патріотизм підприємця.

В елітному ресторані «La Mangeori» Юрій Косюк вирішив влаштувати вечірку. Для цього він замовив понад 50 пляшок шампанського «Dom Perignon». Вартість однієї такої пляшки становить 1200 євро. Таким чином на випивку він витратив понад 60 тис. євро. І не це найнеприємніше! Мільярдер розпивав шампанське під Гімн України. Випиваючи, він із задоволенням підспівував.

До речі, про пристрасть Юрія Косюка до гучних вечірок вже давно чули в Україні, особливо його сусіди. Як повідомляється в ЗМІ, олігарх частенько влаштовує домашні тусовки. Гостей розважають зірки російського та українського шоу-бізнесу. Серед них Григорій Лепс. Шум свята завжди турбує сусідів, але ні вони, ні поліція не сміють непокоїти курячого тата.

Яхта Юрія Косюка

Крім шикарних маєтків та автомобілів класу люкс, Юрій Косюк володіє розкішною яхтою. До речі, її він не вніс до своєї декларації!

У 2012-му році олігарх замовив корабель, будівництво якого відбувалося в Німеччині. Так вийшла 87-метрова яхта «Ace» («Туз»). Вартість такого кораблика перевищує 1,5 млн USD.

На її борту може розміститися 12 осіб. Яхта має 6 просторих апартаментів, тренажерний зал, сауну, басейн і кінотеатр.

Подейкують, що на її борту часто гостює Петро Порошенко. Цю чутку може підтверджувати той факт, що корабель Косюка був помічений на іспанському узбережжі, неподалік від маєтків Петра Порошенка.

Статок

За даними 2017-го року, капітал підприємця склав 1,1 млрд USD.

Дата народження
23 травня 1968
Країна
Україна
Соцмережі