Дата народження
01 жовтня 1984
Країна
Україна
Соцмережі
324

Юрій Левченко

Левченко Юрій Володимирович: людина-скандал і частий учасник бійок в парламенті та за його межами

Левченко Юрій Володимирович: людина-скандал і частий учасник бійок в парламенті та за його межами

Левченко Юрій Володимирович зробив стрімку кар’єру праворадикального політика, вступивши до лав ВО «Свобода» всього через чотири місяці після відмови від російського громадянства. Про нього повідомляє Політека.

Біографія

Народився 1 жовтня 1984 року в Вінниці в родині капітана далекого плавання і вчительки біології. У дитинстві жив в Москві, на Кіпрі, до 2008 року був громадянином Росії.

Освіта

У 2005 році з відзнакою закінчив економічний факультет Лондонської школи економіки і політичних наук.

У 2007 році отримав освіту за фахом «управління» в Магдебурзькому університеті імені Отто фон Геріке в Німеччині.

Сім’я

Одружений на Максименко Тетяні Володимирівні, яка, за даними декларації нардепа, працює у Верховній Раді.

Юрий Левченко

Кар’єра

 • Юрій Левченко під час навчання працював у багатьох сферах – від офіціанта до фінансового консультанта.
 • З 2008 по 2011 рік працював фінансовим аналітиком, провідним експертом департаменту корпоративних фінансів інвестиційної компанії «Кінто».
 • Надалі вся кар’єра Левченко пов’язана з політикою.
 • Після закінчення навчання за кордоном Левченко в 2008 році переїздить до України, і майже відразу стає членом партії «Свобода».
 • У 2009 році керує кадровою службою у Всеукраїнському об’єднанні «Свобода». До березня 2010 року очолював районну організацію «Свободи» в Києві. Паралельно керує Секретаріатом КМО ВО «Свобода».
 • З 2010 року по сьогоднішній день – керівник аналітичної служби ВО «Свобода».
 • У 2013 році на з’їзді «Свободи» обраний віце-прем’єром з питань економіки Уряду національної альтернативи. З’їзд також висуває Левченко єдиним кандидатом в народні депутати на виборах в ВР.
 • Був помічником-консультантом Олега Тягнибока на платній основі.
 • Тричі балотувався до Верховної Ради – в 2012 (від партії «Батьківщина»), 2013, 2014 роках, але двічі не проходить до парламенту.
 • Обирається до Верховної Ради в 2014 році, набравши близько 37% голосів в одномандатному виборчому окрузі в Києві. У Верховній Раді працює в Комітеті з питань бюджету головою підкомітету з питань оцінки законопроектів щодо впливу їх на бюджет.
 • Активний учасник Революції Гідності, під час Майдану був комендантом «Українського дому» після його захоплення протестувальниками.
 • Також є членом політради “Свободи”. Радник глави партії Олега Тягнибока з економічних питань.

Компромат

Юрій Левченко відомий своїми праворадикальними поглядами, скандальною поведінкою у Верховній Раді та за її стінами. Він учасник багатьох бійок у парламенті. Всі його три спроби пройти в парламент на виборах супроводжувалися скандальними протистояннями з суперниками.

Навіть його біографія стала предметом скандалу, в ній бажаючі знаходили безліч нестиковок, які опоненти пояснювали близькістю Левченко і його сім’ї до російських спецслужб. Левченко змушений був давати пояснення громадськості щодо нюансів своєї біографії. «Той факт, що за кілька місяців до вступу в “Свободу” Левченко ще був громадянином Росії, не тільки не задовольнив опонентів, а й викликав питання до самої політсилі. Адже в партії Левченко очолив, ні багато ні мало, кадрову службу столичної організації. На сьогоднішній день сама “Свобода” не опублікувала жодних спростувань».

Левченко – один з депутатів Верховної Ради, що постійно беруть участь у блокуванні трибуни, бійках. У жовтні 2017 під час сесії в парламенті Юрій Левченко підпалив димову шашку, чим намагався зірвати голосування за президентський законопроект № 7164 про створення умов для мирного врегулювання ситуації в зоні АТО.

https://www.youtube.com/watch?v=ChE3VbRSt4U

Один з гучних скандалів, пов’язаних з Левченко, стався ще під час Майдану. Він звинувачувався в захопленні майора міліції, який ніс службу на Майдані і його побиття. «У січні 2014 року в Міністерстві внутрішніх справ заявили, що так звана “Охорона Майдану” захопила майора міліції, який ніс службу на Майдані Незалежності і затягла його в будівлю Київської міської державної адміністрації. У МВС стверджували, що в будівлі КМДА міліціонера жорстоко били, при чому особисто був присутній Юрій Левченко. Однак Левченко це категорично заперечував, а пізніше подав заяву в суд на правоохоронні органи за наклеп».

У березні 2018 року Юрія Левченка побили під час скандалу з приводу знесення гаражів на вулиці Половецької в Києві, куди нардеп приїхав, щоб перешкодити демонтажу гаражів працівниками служби благоустрою міста.

Також в грудні 2018 року Юрій Левченко побився з нардепом Барною під час ефіру на каналі «Рада». Видання «Інформатор» описує інцидент так: «Левченко назвав Барну« прислужником олігархату», а той обізвав свого опонента імпотентом політичної сили «Свобода». У відповідь на це Левченко пригадав, як Барна «п’яним зіткнувся з трамваєм». Зав’язалася бійка. На телеканалі заявили, що постраждало обладнання і відзначили, що це була «перша студійна бійка».

За даними, опублікованими на офіційному сайті Верховної Ради, Левченко пропустив майже половину засідань парламенту. За електронною реєстрацією Левченко був на 286 засіданнях і не був на 275 засіданнях. Але він подав 337 депутатських запитів.

Згідно з інформацією сайту «Слово і діло», Юрій Левченко з 51 обіцянок виконав 15, не виконав 14. Виконання 22 обіцянок ще в процесі.

Декларація

За даними щорічної декларації, Юрій Левченко за 2018 рік заробив 431 тисяча гривень в якості зарплати народного депутата, дружина – 63 тисячі гривень

У власності нардепа знаходяться земельні ділянки в Вінниці площею 663 і 881 квадратних метра, будинок у Вінниці 63 квадратних метра. Квартири в Києві площею 35, 42 і 45 квадратних метрів зареєстровані на дружину Тетяну Володимирівну. Вона також вважається власницею земельної ділянки в селі Литвинівка Вишгородського району площею 1200 квадратних метрів.

На банківських рахунках у сім’ї 10 тисяч гривень, 260 євро та 215 доларів, в цінних металах Левченко тримає 1 278 доларів, готівкою 16 тисяч гривень і 3600 доларів, 235 канадських доларів.

Автомобілів у сім’ї немає.

https://www.youtube.com/watch?v=qmHGnVDG6jc

Дата народження
01 жовтня 1984
Країна
Україна
Соцмережі