Дата народження
14 грудня 1964
Країна
Україна
Соц.мережі
4
Юрій Луценко

Український політик і державний діяч. Активний учасник двох революцій. З грудня 2000 року — співголова акції «Україна без Кучми». Під час Помаранчевої революції один з «польових командирів» Майдану. Двічі очолював міністерство внутрішніх справ: з 4 лютого 2005 по 1 грудня 2006 та з 18 грудня 2007 по 28 січня 2010. Обидва рази звільнений з посади рішенням Верховної Ради України. Генеральний прокурор України з 12 травня 2016 року. Одружений, 2 дітей.

Біографія

Юрій Віталійович Луценко народився 14 грудня 1964 року в Рівному. Його батьком був партійним функціонером. Мати майбутнього політика працювала ветеринарним лікарем.

Закінчив Рівненський гімназію, вступивши до Львівської Політехніки, де здобув освіту інженера електронної техніки.

Юрій Луценко працював на рівненських підприємствах - Заводі імені 60-річчя Жовтня та на заводі «Газатрон».

У середині 90-х почав кар'єру політика і отримав пост в Рівненській обласній адміністрації.

У владу Юрій Луценко потрапив в 1996 році, обіймав місце заступника міністра науки й технологій. В кінці десятиліття працював помічником глави Кабміну України Володимира Пустовойтенко.

У 2000 году Юрій Луценко став співорганізатором руху «Україна без Кучми».

У 2002 году обраний  членом парламенту, де займає керівні місця. Юрій Луценко був один з лідерів «Помаранчевої революції», після перемоги якої почався його кар'єрний зліт.

З початком президентського терміну Віктора Януковича по відношенню до Юрія Луценка було організовано переслідування, яке пізніше було названо політичним. Колишнього міністра звинувачили в розкраданні держмайна та перевищенні службових повноважень. У 2012 году був визнаний винним та засуджений до 4 років ув'язнення. Звільнений у 2013, указом президента Януковича

Досягнення

У період з 2005 по 2006 року обіймає посаду міністра внутрішніх справ України під керівництвом Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова. У 2007 году відновлений на посаді, на якій пропрацював до кінця десятиліття.

Юрій Луценко був одним з лідерів Євромайдану та Революції гідності. Після самоусунення Віктора Януковича з посади Президента повертається до влади. Пізніше очолює «Блок Петра Порошенка», який переміг восени 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради.

У травні 2016 рік стає Генеральним прокурором України.

Чутки та скандали

Юрій Луценко багаторазово ставав фігурантом різніх скандалів. Постійно звинувачується у корупції, приховуванні доходів и майна, а також в ухиленні від сплати податків.

У 2009 году був Затриманий в німецькому аеропорту Франкфурта-на-Майні за п'яний дебош. Такоже звинувачувався у використанні службового майна, зокрема транспорту, який перевозив гостей на весіллі його сина Олександра, яке пройшло в 2017 році. На святі були присутні представник ЗМІ, які пізніше звинувачували Луценка в перешкоджанні здійснення журналіської діяльності.

Статки і джерела доходів

У податковій декларації Юрія Луценка зазначається, що йому належить 1,3 мільйона гривень. Свого авто генпрокурор нібіто не має та користується майном, задекларованого дружиною Іриною. Луценко особисто заявляв, що за місяць він отримує заробітну платню у розмірі 130 - 150 тисяч гривень.

Особисте життя и сім'я

Одружений з Іріною Степанівною Луценко (1966 р.н), яка є народним депутатом. Має сина Олександра (1989 р.н) та Віталія (1999 р.н).

Дата народження
14 грудня 1964
Країна
Україна
Соц.мережі