Дата народження
13 листопада 1967
Країна
Україна

Юрій Медведєв

Медведєв Юрій Ігорьович: вчитель фізкультури та депутат, який тримає харківські ринки

Медведєв Юрій Ігорович – депутат Харківської міської ради, який в минулому працював вчителем фізкультури, наразі привласнює собі харківські ринки, користуючись своїми бізнес-зв'язками.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Доходи та заощадження
  8. Відео

Біографія

Юрій Медведєв народився 13 листопада 1967 року в м. Харкові, де наразі й проживає.

Сім'я

Одружений із Медведєвою Наталією Олегівною. Має двох синів.

Молодший син Денис ходить до школи. Старший син – прокурор в одному з районів Харкова.

Освіта

Вищу освіту Юрій Медведєв здобув у Харківському державному педагогічному інституті імені Г.С. Сковороди в 1991 році. Отримав червоний диплом.

 Кар'єра

Після здобуття освіти та проходження строкової служби Юрій Медведєв деякий час працював учителем фізкультури в середній школі.

Потім з 1992 року він став директором ПП «Рекорд». А через десять років очолив ТОВ «Торговий дім Харківського жирового комбінату».

Наступним місцем роботи стало АТ «Концерн АВЕК та Ко», в якому Юрій працював на посаді помічника першого віцепрезидента з маркетингу. Сюди Медведєв влаштувався у 2004 році.

У 2007 році Юрій Медведєв став генеральним директором ТОВ «Металіст-А», а через рік обійняв аналогічну посаду в ТОВ «Агропрод Вест-А». Недовго Юрій також був директором ТОВ «Кінний ринок».

Наразі Юрій Медведєв - генеральний директор ТОВ «Харківський Центральний Ринок». На посаді з 2011 року.

Юрій Медведєв також є засновником харківського «Олексіївського ринку».

Крім цього, Медведєв займається громадсько-політичною діяльністю. У 2016 році він став депутатом Харківської міської ради 7 скликання.

У раді Юрій є членом та секретарем постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку та власності. Також він входить до депутатської фракції Харківської міської ради 7 скликання «Опозиційний блок «Довіряй Ділам».

Компромат

Як повідомляють ЗМІ, Юрій Медведєв є людиною Геннадія Кернеса. Він входить до «ручної» партії Кернеса «Відродження». 

Більшість жителів Харкова переконана, що всі харківські ринки – це комунальні підприємства, і керує ними всіма мер Геннадій Кернес. Проте насправді йдеться зовсім не про комунальну власність, а про правильну розстановку «своїх людей» на посадах. 

У Харкові навіть була створена Асоціація «Ринкова і підприємств торгівлі Харківської області», яку очолює також Медведєв, але, за даними ЗМІ, під патронатом Кернеса. З допомогою цієї асоціації набагато простіше злагоджено керувати ринками міста.

Керівництво підприємств з управління ринками вигадало цікаву схему, щоб заробляти гроші. Так, на ринках бізнесмени можуть орендувати майданчик за «ексклюзивним» договором. Це означає, що вони отримують місце на ринку, платячи відразу або протягом року досить значну суму. Крім того, якщо обрати виплату протягом року, то сума автоматично зростає на 50%. Але все одно охочих орендувати місця вистачає.

За даними ЗМІ, вартість так званого «ексклюзиву» на Центральному ринку становить 90 тисяч гривень. Зауважується також, що на таких майданчиках навіть не підведена електрика. Тому бізнесменові ще треба викласти чималу суму й за це. Крім цього, за розміщення зовнішньої реклами на вже орендованому майданчику також вимагається платня.

Продавці, які торгують на ринку, скаржаться, що за все треба платити, навіть за проїзд по ринку. Тому їм доводиться носити товари аж від дороги. Скаржаться й на відсутність парковки, на бруд.

Усі підприємства Медведєва, за даними джерел, пройшли через Департамент реєстрації Харківської міськради. Цікаво, що землі Центрального ринку були викуплені Медведєвим за пільговою ціною та ще й з відстрочкою на п'ять років.

Як повідомляє Депо.Харків, Медведєв має зв'язки з такими діячами, як Ольга Солоп, Віталій Пічура, Юрій Шапталь, Олександр Коровкін, Станіслав Двоскін та інші.

Вони ж усі поєднані бізнес-зв'язками з мером Харкова та його сином.

У міськраду Юрій Ігорьович Медведєв прийшов на місце скандального Андрія Лесика. Таким чином, як вважають ЗМІ, Кернес позбувся непотрібного депутата, який має «запасний аеродром» в обличчі Медведчука, та «завів» ще одного васала Медведєва.

Як повідомляє Антикорупційний блок у мережі Фейсбук, Юрій Медведєв разом із Олегом Матвєєвим користувалися схемою для того, щоб ринки Харкова перейшли в їхню приватну власність, і таким чином прибутки надходили не до бюджету міста, а у власні кишені бізнесменів.

Деякі джерела називають Юрія Медведєва депутатом «із фельдманівським корінням та кернесівським сьогоденням». 

У 2016 році за участю Медведєва у Харкові стався прикрий інцидент. Він перекрив дорогу поблизу Центрального ринку та вимагав плати за проїзд. Також Юрій використовував у своєму мовленні не найприємніші слова та вирази. Інцидент потрапив на відео.

Декларація

Як свідчить декларація, подана в березні 2019 року, Медведєв Юрій Ігорьович володіє тільки автомобілем Toyota Camry 2018 року випуску.

Решта рухомого та нерухомого майна записана на дружину депутата Наталю.

Наталія Медведєва має у власності квартиру (68 м2) й три земельні ділянки в Харкові (571 м2 та дві по 1200 м2) та дачний будинок і земельну ділянку в Старому Салтові Вовчанського району Харківської області (214.9 м2 та 1200 м2).

Пересувається Наталя на легковому автомобілі Lexus ES 350 2013 року випуску.

Юрій Медведєв має корпоративні права в ТОВ «Харківський Центральний ринок» (має 100% прав на 15 торговельних майданчиків та є їхнім бенефіціарним власником), ТОВ «АГРОПРОД ВЕСТ А» (50%, є кінцевим бенефіціаром) та в СТ «Кооперація Харківщини».

Доходи та заощадження

У звітному році за основним місцем роботи Юрій Медведєв отримав 43 762 гривні. За сумісництвом – 36 709 гривень. Підприємницька діяльність принесла Юрію 1 мільйон 795 тисяч 652 гривні. Страхові виплати склали 33 450 гривень. Дохід від відчуження рухомого майна – 317 200 гривень, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав – 692 400 гривень.

Дружина Наталя за основним місцем роботи отримала 45 500 гривень. Також вона отримала 14 057 гривень страхових виплат. Підприємницька діяльність принесла їй 3 мільйони 481 тисячу гривень. Отримала також додаткове благо в розмірі 932 гривні.

Заощадження родина зберігає готівкою. У Юрія 350 тисяч доларів, у Наталі 123 тисячі доларів.

Відео

Дата народження
13 листопада 1967
Країна
Україна