Дата народження
20 березня 1975
Країна
Україна
Соцмережі
719

Юрій Павленко

Павленко Юрій Олексійович: політик, який за будь-якої влади займає високі посади в парламенті 

Павленко Юрій Олексійович - ексміністр, який завдяки тісній дружбі та родинними зв'язками з сім’єю Ющенка залишався на посаді в уряді і Тимошенко, і Єханурова, і Януковича. Згодом прихильник "помаранчевих" перейшов до "регіоналів" і останні два скликання обирався нардепом вже від "Опозиційного блоку".

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Професійна діяльність
  6. Політична діяльність
  7. Компромат
  8. Декларація

Біографія

Юрій Павленко народився 20 березня 1975 року в Києві. Займається політичною діяльністю. Подіями з життя активно ділиться в мережі Фейсбук.

Сім'я

У цивільному шлюбі, виховує двох синів. Дружина Юлія закінчила дипломатичну академію МЗС, після чого працювала в управлінні зовнішньої політики Секретаріату президента. Є кумами з родиною Ющенків. Двоюрідна сестра депутата - популярна українська співачка Марія Бурмака.

Освіта

Павленко отримав три вищі освіти. На початку вчився на історичному факультеті в КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Потім - в Українській академії держуправління при Президентові України. Після цього вивчав держуправління в Університеті Північного Лондона.

Кар'єра

Професійна діяльність

На початку свого трудового шляху (1995 рік) Юрій Павленко працював телеведучим на студії "TV-Табачук".

У 1998-му очолив рекламне агентство "Євро віжн плюс".

У 2000 році влаштувався на пивзавод "Славутич", в якому отримав посаду фахівця зі зв'язків із громадськістю.

Політична діяльність

Політикою Юрій Павленко почав цікавитися ще в студентські роки. У 1994 році став депутатом Харківської районної ради Києва.

У 1998 році вже балотувався до Верховної Ради від ХДПУ. Після невдалих виборів очолив новостворену Молодіжну партію України.

У 2002-му таки пройшов до парламенту від блоку "Наша Україна". На президентських виборах 2004-го підтримував Віктора Ющенка. Після його перемоги на початку 2005 року зайняв посаду Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту, але ненадовго.

Уже через рік був звільнений новим Прем'єр-міністром Віктором Януковичем. Утім, безробітним Павленко не залишився, оскільки Президент Віктор Ющенко швидко призначив його своїм радником, а через кілька місяців - головою Житомирської РДА.

У грудні 2007 року політик знову сів у крісло Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту, залишаючись на цій посаді протягом 3 років.

У 2010-му працював на керівній посаді в "Інституті соціально-економічного розвитку" (громадська організація). Через рік був призначений Уповноваженим Президента з прав дітей.

У 2014-му Павленко черговий раз був обраний народним депутатом. Цікаво, що в Раду колишній прихильник Ющенка і член "Нашої України" пройшов за списками "Опоблоку", основу якого складають колишні регіонали.

У липні 2019 року втретє став депутатом Верховної Ради, в яку балотувався від партії "Опозиційна платформа - За життя".

Компромат

У вересні 2006 року ГПУ звинуватила Міністерство сім'ї, молоді та спорту на чолі з Юрієм Павленком у нецільовому використанні бюджетних грошей. За даними слідчих, під час чемпіонату світу з футболу чиновник витратив на проїзд, житло і харчування уболівальників близько 200 тисяч гривен, на підставі чого Генпрокуратурою було порушено кримінальну справу. Сам же Міністр звинувачення на свою адресу спростовував.

Погано зарекомендував себе Павленко під час підготовки до Євро-2012, яка розпочалася ще в 2008 році. Якраз тоді він очолював Міністерство сім'ї, молоді та спорту, тому підготовчі роботи до чемпіонату проходили під його керівництвом.

Хоча на розвитку інфраструктури країни було виділено велику кількість коштів, через затримку фінансування розбудова інфраструктури відбувалася дуже повільно.

Але найбільше політик прославився під час ремонту НСК "Олімпійський”. Поки йшов процес реконструкції, вартість робіт встигла змінитися чотири рази. І не просто змінитися, а зрости до 4,6 мільярдів гривень, що втричі більше, ніж початкова сума. При цьому Юрій Олексійович стверджував, що заощадив державі близько 150 мільйонів.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, Юрій Павленко володіє чотирма просторими квартирами в Києві, двома гаражами і автомобілем Mercedes-Benz 2007 р.в. Майже вся нерухомість і машина записані на його дружину.

Дохід депутата, який працює лише в парламенті і за сумісництвом викладає у вузі, склав майже мільйон гривень. Дружина принесла в сім'ю 63 тисячі гривень. Крім цього, сім'я мала готівкові заощадження на загальну суму 690 тисяч гривень і 80 тисяч доларів.

Дата народження
20 березня 1975
Країна
Україна
Соцмережі