Дата народження
28 грудня 1975
Країна
Україна

Політик, журналіст. "Міністр довіри Порошенка".

Юрій Стець: звідки він, де народився і виріс? Чому досвідчений журналіст очолив інформаційне відомство? Яка пенсія у Стеця, земельні ділянки, будинок? І чому він, незважаючи на свій стан здоров’я і знепритомнення, продовжує очолювати інформаційне відомство? Про це в матеріалі Політеки.

Біографія

Юрій Ярославович Стець – український політик і журналіст. Став першим главою новоствореного Міністерства інформаційної політики України. Обіймає свою посаду з грудня 2014 року.

Народився 29 грудня 1975 року в місті Чортків Тернопільської області. Дитинство його минуло в Західній Україні – Юрій Стець народився і виріс у місті зі своєю історією та чудовими пам’ятками. Назва міста Чортків, що лежить у Тернопільській області поруч із річкою Серет, абсолютно не пов’язана з нечистою силою.

Щоправда, тут є незвичайна дерев’яна церква Вознесіння чорного кольору, при будівництві якої не було використано жодного цвяха, однак до чогось сумнівного вона також стосунку не має. Згідно з однією з версій, свою назву місто отримало від засновника – польського магната Чортківського.

За іншою гіпотезою, назва цього міста походить від очерету. Для території південного Поділля, де лежить Чортків, притаманна болотна рослинність, зокрема різні види очерету. А місцевим діалектом очерет – це «черьт».

Ось чому деякі фахівці пов’язують назву міста з цим архаїчним словом «черьт», що існувало у середньовіччі в мові місцевого східнослов’янського племені дулібів. Чортків – затишне провінційне містечко. Приємна атмосфера, краса навкруги, звивисті вулиці. Тут є Міська ратуша, Костел Святого Станіслава, торгові ряди ХІХ століття. Однак іще в юності Юрій Стець покидає своє рідне місто.

Освіта

Іще у 15-річному віці їде в Чернівці, що за дев’яносто п’ять кілометрів від його рідного міста. У 17 років вступає до училища культури ім. Сидора Воробкевича. Юрій Стець закінчує навчальний заклад у 21-річному віці. Отримує кваліфікацію «керівник фольклорного ансамблю, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності».

Через десять років він отримає ще одну вищу освіту – закінчить Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», кваліфікація «бакалавр із менеджменту» і «менеджер-економіст».

Сім’я

Дружина Яна Конотоп 1979 року народження, політичний оглядач на «5 каналі», журналіст. За освітою – фінансовий аналітик, менеджер зовнішньо-економічної діяльності. Подружжя виховує двох дітей: доньок Анастасію та Єву. У міністра є ще двоє синів (Владислав і Серж) від першого шлюбу. Хресні батьки їхньої молодшої доньки – Марина Порошенко та Юрій Луценко.

Кар’єра та громадська діяльність

Свою кар’єру Юрій Стець почав іще у 15-річному віці – рік працював репортером на обласній телерадіокомпанії Чернівців.

Потім буквально півроку був у Чернівцях редактором представництва телеканалу ICTV. Потім рік у тих-таки Чернівцях працює старшим редактором телеканалу ТВА. А наступні чотири роки займається піаром фірми «Натан». Далі – півроку роботи редактором на ТОВ «Ніко-PR».

На посаді редактора музпрограм ТОВ «Телерадіокомпанія НБМ» Юрій Стець затримується на три роки, наступні два – заступник директора ТОВ «Телерадіокомпанія НБМ», потім – генеральний продюсер.

У 2006 році очолює Міжнародний благодійний фонд “Моя Україна”. А наступного року обіймає посаду директора ТОВ «Телерадіокомпанія НБМ-радіо» і стає членом наглядової ради «5 каналу».

Народним депутатом України від блоку «Наша Україна» був обраний на період 2007-2012 рр. Потім – народний депутат від ВО «Батьківщина».

У 2014 році стає міністром інформаційної політики. Відомство було створено за ініціативою президента України Порошенка. Новоявленому очільнику захотілося, щоб у нього була своя людина, яка змогла б відбивати інформаційні атаки проти України.

Конкурентів у Стеця на цю посаду не було. Випускник училища культури, який доріс до посади директора телерадіокомпанії, під правильним керівництвом і за підтримки президента П. Порошенка пішов із головою в політику.

Протягом своєї діяльності на обійманій посаді міністр неодноразово подавав у відставку, однак Петро Порошенко, задоволений діяльністю міністра, щоразу повертав його на свій пост.

Минулого року Юрій Стець знову був змушений за станом здоров’я подати у відставку. Виявляється, він хворий на епілепсію. Це захворювання доволі серйозне. Напади траплялися у нього на роботі й раніше, цей факт підтверджують журналісти, що працювали з ним. Іноді він був доволі змучений, лікувався. Деколи у нього сідав голос, проте Юрій Стець увесь час повертався до роботи.

Останнім часом хвороба почала прогресувати. Однак, незважаючи на тяжку хворобу, міністр продовжує очолювати відомство. Раніше у нього була третя група інвалідності, зараз – друга. У зв’язку з цим у декларації значиться пенсія. Юрій Стець чомусь не може категорично відмовитися від посади, але це його особистий вибір.

Декларація

Згідно з декларацією за 2017 рік, міністр інформаційної політики отримав триста двадцять дев’ять тисяч триста сорок три гривні доходів. Із них – сто вісімдесят п’ять тисяч чотириста сімдесят шість гривень зарплати, сто двадцять вісім тисяч вісімсот вісімдесят гривень – пенсії, страхові виплати становили сім тисяч дев’ятсот тридцять чотири гривні, сім тисяч п’ятдесят три гривні – відсотки.

Дружина отримала двісті двадцять вісім тисяч п’ятсот сімдесят шість гривень доходів. У банку вона зберігає п’ятсот шістдесят три тисячі триста шістдесят вісім гривень. Юрій Стець – двісті вісімдесят дев’ять тисяч вісімдесят п’ять гривень.

Міністр – власник трьох автомобілів: Infiniti FX37 2011 р. в., Volkswagen EOS 2009 р. в., Lexus RX350 2008 р. в.

Юрій Стець – власник двох земельних ділянок: перша – площею сімсот сімдесят шість квадратних метрів, друга – п’ятсот сорок дев’ять квадратних метрів. Він задекларував житловий будинок площею двісті сімнадцять і сім квадратних метра. В його власності також три столичні квартири – сорок п’ять і три квадратних метра, сорок чотири і вісім квадратних метра, а також п’ятдесят дев’ять і три квадратних метра.

Було задекларовано й позичені третім особам наступні суми грошей: дружина позичила тридцять тисяч євро і ще п’ятдесят тисяч доларів. А він – сорок тисяч євро і також п’ятдесят тисяч доларів.

Новини, компромат

6 червня 2018 року міністр інформаційної політики висловив подяку працівникам ЗМІ, які виконують свою основну місію – несуть народові правду.

Він привітав із професійним святом Романа Сущенка і всіх в’язнів-журналістів Кремля. І зазначив, що свобода слова – фундаментальна цінність навіть в умовах гібридної агресії.

За його словами, Росія відверто спотворює українську дійсність. А в нас у країні будуть створювати необхідні умови для діяльності вільних ЗМІ.

Юрій Стець переконаний, що політв’язні Кремля, зокрема і Сущенко, в міжнародному трибуналі даватимуть показання проти президента Росії Путіна. Сьогоднішнє ставлення до українських ув’язнених він називає наплювацьким. І вважає, що це шлях у нікуди.

Минулого року, вітаючи журналістів із професійним святом, Юрій Стець сказав, що ЗМІ стали четвертою владою в країні. До журналістів стали дослухатися, їх стали поважати і побоюватися.

Він написав у Facebook: «Завдяки вам ми всі рухаємося вперед, ведемо відкриті діалоги, доносимо ідеї та проблеми. Влада – це можливість і відповідальність, тому бажаю вам вміло і відповідально використовувати цю владу, і спасибі, що ви є».

Справді, сучасне суспільство неможливо уявити без ЗМІ. І дуже хотілося б, щоб в Україні журналісти висвітлювали події правдиво, а не так, як хочеться можновладцям. Деколи чесності та правдивості деяким усе ж таки не вистачає.

Тим паче українські канали належать місцевим олігархам, тому трансльовану інформацію завжди подаватимуть у вигідному для них світлі. Приміром, «ТРК НБМ» – «5 канал». Єдиний акціонер його – інвестфонд «Prime Assets Capital», а його власник – глава держави П. Порошенко. Можна сказати, що Стець – негласний стратег і куратор основних інформаційних активностей президента України. Він його близька людина і соратник.

Фото й відео


Дата народження
28 грудня 1975
Країна
Україна