Дата народження
11 серпня 1971
Країна
Україна
Соцмережі

Український музикант, акордеоніст, один із лідерів фольк-рок-гурту «Kozak System» (до 2012 року — учасник гурту «Гайдамаки»). Захоплення: подорожі, спорт, футбольний клуб «Маестро», поїздки на велосипеді, мотоспорт, плавання, туризм. Одружений.

Дата народження: 11.08.1971 р.

Рідне місто: Монастириська (Тернопільська область)

Іван Леньо має вельми незвичайний родовід. Серед його предків українці, цигани, поляки та лемки.

Із ранніх років він був небайдужий до музики. З цієї причини батьки спорядили Ваню в музичну школу. Потім хлопець переїхав до Умані, де вступив до музучилища ім. Порфирія Демуцького. Потім Іван Леньо відправився до Воронежа. Там він навчався в консерваторії. Вищу музичну освіту він продовжив отримувати в Київській консерваторії. Там він навчався в аспірантурі.

Слава до Івана Леньо прийшла після зльоту популярності «Kozak System». У цьому фолк-рок-колективі він виступив як акордеоніст, клавішник та один із вокалістів.

Перший концерт «Kozak System» відбувся у 2012-му році. Ця дата вважається народженням колективу. У тому ж році відбувся реліз дебютного альбому. Платівка отримала назву «Шабля». Тоді ж було знято два кліпи. Пісня «Така Спокуслива» з цього альбому пізніше стала саундтреком до серіалу «Останній москаль».

Незабаром гурт почав бурхливу гастрольну діяльність в Україні та за її межами.

У 2013-му році Іван Леньо разом з «Kozak System» своєю музикою підтримував учасників Євромайдану. З ініціативи Івана виник трек «Брат за Брата», що став неофіційним гімном Революції Гідності. У результаті «Kozak System» стали обличчям Євромайдану для польського телебачення.

У 2015-му році колектив «Kozak System» разом з польським гуртом «Red Lips» випустив пісню «Kochaj i Żyj». Незабаром вона стала абсолютним хітом в Польщі. Новорічну ніч українські «козаки» зустрічали на сцені в Кракові.

У 2018-му році «Kozak System»  брали участь в нацвідборі на «Євробачення», але пройти його не змогли.

Іван Леньо та група «Kozak System» приділяють велику увагу благодійності. Музиканти виступають у зоні АТО, підтримуючи українських воїнів.

Особисте життя

Про сім’ю Івана Леньо пресі практично нічого не відомо.

Музикант перебуває у шлюбі. За його словами, часу на сім'ю немає. Іван радий, що його дружина абсолютно не ревнива.

Скандали

У 2015-му році в пресі з'явилася інформація, як Іван Леньо розбещував неповнолітню дівчину. Після концерту «Kozak System» в День Незалежності 44-річний Іван Леньо відривався з 17-річною фанаткою, яка тільки в тому році закінчила школу. Обраницею музиканта на вечірці стала білява красуня Єва з Миколаєва. Іван розпивав із нею віскі, цілувався і носив дівчину на руках. Про це Єва сама повідомила на своїй сторінці, виставивши фото, що підтверджують її слова. Схоже, що швидкоплинна інтрижка мала бурхливе продовження. Дівчина зазначила, що ні про що не шкодує.

Іван Леньо також прославився своїм висловлюванням про жителів окупованого Донбасу. Він закликав відібрати українські паспорти у тих, хто підтримує російських солдатів і схвалює політику РФ. Іван зазначив, що такі люди не можуть мати ті ж паспорти, що і прихильники протилежної сторони конфлікту.

Статок

Інформація про прибутки артиста відсутня в відкритих джерелах.

Дата народження
11 серпня 1971
Країна
Україна
Соцмережі