рейтинги
рейтинги
30 березня, понеділок
Місто не визначено
Дата народження
22 липня 1985
Країна
Україна
Соцмережі

Катерина Бабкіна

Поетеса, прозаїк, сценарист, драматург, журналіст

Дата народження: 22.07.1985 р.

Рідне місто: Івано-Франківськ

Катя народилася в простій родині атеїстів. Незважаючи на те, що вона росла в Івано-Франківську, її рідною мовою була російська. Письменниця зазначає, що говорити українською - її осмислене рішення.

З дитинства вона любила художню літературу. Першою книгою, яку вона прочитала самостійно, став твір О. Уайльда «Велетень-егоїст».

Пристрасть до літератури привела Катерину на факультет журналістики. Дівчина отримала освіту в найпрестижнішому ВНЗ країни - в КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

За час своєї журналістської кар'єри Катя писала для таких українських та зарубіжних видань, як Le Monde, Harper's Bazaar, Esquire Ukraine, ART UKRAINE, «Фокус», «Бізнес», The Insider, «ПЛАТФОРМА», Buro 24/7.

У новому тисячолітті Катерина Бабкіна вирішила проявити свій письменницький талант. Як вона розповіла пізніше, поезія буквально виривалася з неї. Журналістка вирішила не стримувати цей творчий потік і взялася за створення авторського збірника. Так у 2002-му році на світ з'явилася книга «Вогні святого Єльма». Це творіння привернуло велику увагу письменницької громадськості та книголюбів.

У 2014-му році відбувся реліз роману «Соня». Незабаром він увійшов до списку кращих релізів за версією ВВС. У тому ж році вийшло дві дитячі збірки «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит». Всі вилучені кошти з продажів дитячих книг перераховуються на лікування хворих дітей.

Твори Каті Бабкіної друкувалися в тому числі у багатьох журналах. Українська письменниця публікується також в Європі, Великобританії та США. Її роботи переведені на безліч різних мов.

Займаючись художньою літературою, Катерина Бабкіна не покидає журналістику. Крім того, вона також виявила свій талант у сценарному ремеслі. З-під її пера вийшли сценарії для короткометражних фільмів і театральних постановок. Також Катерина Бабкіна співпрацювала з французьким кінорежисером Жеремом Йоахімеком. Письменниця брала участь у створенні документального фільму для дітей з аутизмом, які проживають в Україні.

У 2013-му році Катерина Бабкіна зняла свою першу кінострічку. Нею стала короткометражна картина «Жовта коробочка».

Письменниця бере активну участь в популяризації літератури на Батьківщині.

У 2015-му році Катерина Бабкіна разом з Марком Лівіні організувала корисний флеш-моб «Bookchallenge_ua». Завданням його учасників було прочитання 200 книг за рік.

Крім літератури, Катя гаряче любить музику і подорожі. Одним з її улюблених куточків світу є Нью-Йорк. Як повідомляє письменниця, там вона відчуває себе як вдома. Серед її улюблених музичних колективів група «Океан Ельзи». З-поміж українських письменників вона виділяє Сергія Жадана. Катерина мріє більше часу приділяти читанню і написанню книг, а також подорожам.

Статок

Катерина Бабкіна не поширюється про свої прибутки. Вона зазначає, що пише заради задоволення, а не для заробітку.

Дата народження
22 липня 1985
Країна
Україна
Соцмережі