Дата народження
19 лютого 1967
Країна
Україна
Соцмережі

Кирило Вишинський

Біографія

З'явився на світ 19 лютого 1967 року в місті Дніпропетровську.

Після служби в армії в 1985-1987 роках вступив на факультет філології в Дніпропетровському державному університеті.

Кар'єра

До 1996 року працював в школі № 67 на посаді викладача російської мови і літератури.

Приєднався до команди телеканалу «11 канал», що працював в Дніпропетровську і залишався там до 1998 року.

Паралельно з 1999 по 2006 рік працював в якості ведучого і редактора інформаційних програм на телеканалі ICTV. В рамках цієї співпраці вів аналітичну програму «На самом деле».

Після звільнення з ICTV безуспішно намагався пройти до обласної ради рідного міста Дніпропетровська. Свою кандидатуру висунув від місцевої філії «Народної партії» Володимира Литвина.

Після поразки на виборах в 2006 році виїхав до Російської Федерації. Влаштувався на посаду рядового журналіста в новинному проекті «Вести». У 2010 році повернувся в Україну як оглядач інавгурації В. Януковича і подій на Майдані.

З 2014 року став на чолі українського відділення агентства новин і інформації «РІА Новини».

Навесні 2018 року було арештовано в Києві за підозрою в пропагандистській діяльності.

Досягнення

Має дві нагороди від уряду Російської Федерації, видані в 2014 році: медаль «За заслуги перед Вітчизною» першого ступеня і медаль «За повернення Криму».

Від Спілки журналістів Росії вже після арешту заочно отримав премію «Камертон». І тоді ж отримав премію в сфері журналістики імені Олеся Бузини. Обидві премії отримувала дружина Ірина.

Чутки і скандали

Під час навчання у вищому навчальному закладі був однокурсником аналітика і політолога Віталія Портникова.

«11 канал», шеф-редактором якого був Кирило Валерійович Вишинський, належав спочатку Павлу Лазаренко, а після його арешту був викуплений Віктором Пінчуком.

Своєю перемогою на президентських виборах в 1999 році Леонід Данилович Кучма частково зобов'язаний проекту Віктора Пінчука під керівництвом Валерія Вишинського - «Вуличне телебачення».

За даними СБУ, через Кирила Валерійовича Вишинського проходили великі суми грошей (до ста тисяч євро за місяць), які були використані для підготовки і виготовлення інформаційних матеріалів в інтересах пропаганди захоплення Кримського півострова, так званих ЛНР і ДНР.

Особисте життя і сім'я

У 2015 році отримав громадянство Російської Федерації. Дружина Ірина поїхала в Російську Федерацію після арешту чоловіка. Квартира, що залишилася порожньою була зламана і обкрадена.

Донька Олександра Вишинська (в заміжжі - Міллер) проживає в Нью-Йорку, США.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=MfSTQxi4oBc

Дата народження
19 лютого 1967
Країна
Україна
Соцмережі