Дата народження
16 серпня 1968
Країна
Україна
Соцмережі
1191

Костянтин Стогній

Український телеведучий, автор програм «Вовремя», «Надзвичайні новини», «Країна має знати», засновник та президент міжнародного кінофестивалю «Золота пектораль», публіцист та продюсер. Заслужений журналіст України (2012). Пише і видається російською мовою.

Як Стогній став "батьком" аборигена? За що побудував дім під Києвом і чому мав поблажки при отриманні погонів? Читайте в матеріалі.

Біографія

З'явився на світ 16.08.1968 року. Після закінчення школи №131 відслужив у прикордонних військах КДБ в Афганістані. Закінчив службу у званні сержанта.

Здобув освіту в Київському національному університеті імені Шевченка. Своєю спеціальністю обрав журналістику.

У 2002 році додатково закінчив Дніпропетровську академію МВС.

Кар'єра

Після навчання стажувався в різних новинних агентствах, співпрацював з «National Geographic» (філія в США).

Паралельно з 1994 року працює в лавах міністерства внутрішніх справ. Спершу оперативним співробітником органів розшуку, після - в адміністрації і при Міністрі внутрішніх справ України. Звільнився в 2009-му.

З 1998 року протягом дев'яти років працював на телеканалі «Інтер». В рамках цієї співпраці вийшли в світ ряд документальних програм про кримінальне життя країни: «Вчасно», «Кримінал» та інші.

Засновує власну студію журналістських розслідувань «Ж.А.Р.А.» в 2008 році.

У 2009 році переходить на телеканал ICTV і починає там проекти «Надзвичайні новини», «Країна має знати», «Картина крейдою».

Досягнення

За новинами на особистій сторінці в соціальній мережі Facebook стежить понад 121 тисяча користувачів.

Написав 8 книг за документальними фактами. Чотири з них присвячені кримінальним історіям, а чотири - подорожам по Мексиці, Гватемалі, Океанії та Азії.

Отримав нагороди та подяки за мужність від чотирьох країн: України, Грузії, Афганістану і Іраку.

Чутки і скандали

У 2013 році тимчасово «усиновив» аборигена з Папуа-Нової Гвінеї. Хлопцеві не вистачало статусу для одруження, і журналіст назвався його батьком для укладення шлюбу.

Кар'єру в МВС різні джерела в ЗМІ пояснюють протекцією з боку генерала А. Шнуренка. Саме він сприяв працевлаштуванню Костянтина Петровича Стогнія на адміністративну роботу - в інспекцію по зв'язках з громадськістю.

Ряд позачергових звань журналіст отримав, за даними преси, за «рекомендаціями» генерала-полковника Едуарда Вадимовича Фере - голови апарату міністерства за президентства Кучми.

Отримання військових звань пов'язане з рядом незаконних нестиковок. Так, за законодавством, для отримання майорських погонів потрібно походити в капітанських не менше чотирьох років. Однак для Костянтина Петровича Стогнія роблять раптовий виняток, і погони він отримує всього через два роки. Ще через 3 місяці отримує підполковника, а через два роки - полковника МВС. Хоча закон говорить, що часовий проміжок між званнями повинен бути не менше 7 років.

Існує рапорт 2004 року від начальника журналіста в МВС, де той просить перевести Стогнія на адміністративну роботу, оскільки той «до виконання службових обов'язків ... не приступав, а займається журналістською діяльністю».

Статки і джерело доходу

Під час служби в МВС за зарплатою журналіст не звертався, про що свідчить офіційний документ від 2003 року.

Джерелом доходу називають значні суми, одержувані від фігурантів розслідувань.

Саме на них був побудований будинок під Києвом в околицях ріки Стугни і ведуться зйомки авторських проектів.

Особисте життя і сім'я

Одружений з Оленою Стогній. Є троє дочок: Дарина, Марія і Катерина.

У старшої дочки від першого шлюбу в 2017 році народилася дочка Катя. Сама Дарина закінчила Києво-Могилянську академію і працює в сфері журналістики.

Фото і відео

Світлина від Kostiantyn Stogniy.

https://www.youtube.com/watch?v=lJ_Pt3YlaxgДата народження
16 серпня 1968
Країна
Україна
Соцмережі