Дата народження
09 липня 1988
Країна
Україна
Соцмережі

Усов Костянтин Глібович: нардеп-прогульник, підозрюваний у великих розкраданнях, рейдерстві, фальсифікації виборів і чорному піарі

Усов Костянтин Глібович - парламентарій, якого підозрюють у привласненні мільйонів гривень, організації побиття активістів, спробах рейдерства, фальсифікації президентських виборів і чорному піарі чинного президента.

Біографія

Усов Костянтин Глібович народився 9 липня 1988 року в Кривому Розі. З дитинства займався бойовими мистецтвами. Має чорний пояс по карате.

Освіта

Костянтин Глібович Усов після закінчення в 2005 році криворізької Центрально-міської гімназії, вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де отримав одразу два дипломи: журналіста і юриста.

Сім'я

Костянтин Глібович Усов народився в сім'ї інженерів. Мати Ольга Анатоліївна - інженер-технолог, батько Гліб Олегович - інженер-гірник. Зараз займається підприємницькою діяльністю.

Політик одружений. Дружину звуть Олена. Вона також займається бізнесом. У подружжя Усових є син Лев.

Кар'єра

Костянтин Глібович Усов почав кар'єру журналіста відразу після вступу до університету. У віці вісімнадцяти років він потрапив на стажування в BBC World Service в Великобританії.

Потім молодий журналіст писав статті для таких українських друкованих та інтернет-видань, як "Коммерсант Україна", "Дзеркало тижня", "Фокус" та інші. Крім того, він працював на телеканалах "Новий канал", "TBI", "СТБ".

У 2012 році Костянтин Глібович Усов спробував стати народним депутатом. Він балотувався від ВО "Батьківщина" по сто тридцять четвертому мажоритарному округу (місто Одеса).

Однак, набравши всього вісімнадцять відсотків голосів, він виявився лише третім, пропустивши вперед Геннадія Чекіту і переможця Сергія Гриневецького.

У 2014 році Костянтин Глібович Усов деякий час був радником одеського губернатора. У тому ж році він вдруге намагався отримати депутатський мандат.

На цей раз Костянтин Глібович Усов балотувався по "рідному" тридцять третьому мажоритарному округу в Кривому Розі. Він йшов, як кандидат від Блоку Петра Порошенка і набрав майже двадцять вісім з половиною відсотків підтримки криворіжців. На дев'ять відсотків від нього відстав самовисуванець Олег Малачевський.

У восьмому скликанні Верховної Ради він увійшов до комітету з питань інформатизації та зв'язку, де став заступником його голови. Обіймав посаду секретаря Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Також молодий парламентарій став членом груп з міжпарламентських зв'язків з Сполученими Штатами Америки, Великобританією, Швейцарією і Китаєм.

За майже п'ять років роботи в парламенті Костянтин Глібович Усов зробив двадцять депутатських запитів, взяв участь у створенні двадцяти семи законопроєктів і лише дев'ять разів виступив на пленарному засіданні.

На президентських виборах 2019 року народний депутат був офіційним спостерігачем від кандидата Петра Порошенка на тридцять третьому виборчому окрузі. У парламентських виборах в тому ж році Костянтин Глібович Усов участі в якості кандидата в депутати не приймав.

Компромат

Як зазначає журналіст Михайло Ткач у блозі видання "Українська правда", в декларації за 2013 рік, яку Костянтин Глібович Усов показав перед виборами, записані одні нулі в графі "сума отримання доходу декларанта". Ймовірно це, не відповідає дійсності.

За інформацією журналіста, народний обранець повинен був отримувати офіційну зарплату, працюючи на телеканалі ТВі.

Політик на сторінці в Facebook обґрунтував свою позицію щодо доходів в його декларації. За його словами з'ясувалося, що "він працював завжди, в тому числі коли офіційно вважався безробітним".

Згідно з сайтом Верховної Ради, парламентарій опинився серед числа прогульників. За даними письмової реєстрації Костянтин Глібович Усов пропустив половину пленарних засідань. За даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи він був відсутній на п'ятдесяти п'яти відсотках засідань.

Як зазначає портал "Антикор", в 2018 році НАБУ почало розслідування діяльності народного депутата. Костянтина Глібовича Усова підозрювали у привласненні кількох мільйонів гривень, виділених на ремонт будинку культури та реконструкцію парку в Кривому Розі.

У тендерах на оновлення цих об'єктів перемагала компанія, кінцевим бенефіціаром якої є парламентарій. Крім того, екологічні активісти звинуватили фірму, близьку до нього, в навмисній вирубці рідкісних дерев в парку. На самих же активістів були здійснені напади.

Крім того, за повідомленнями засобів масової інформації, народний депутат намагався "віджати" ГОК "Укрмеханобр" у ММК ім. Ілліча.

За повідомленням "Голос.Ua" на малій батьківщині політик займався не тільки розкраданням бюджетних коштів і виведенням їх в офшори через фірми-прокладки, але і фальсифікацією результатів президентських виборів у 2019 році, а також чорним піаром проти Володимира Зеленського (теж криворіжанина).

Декларація

У березні 2019 року Костянтин Глібович Усов опублікував дані про свої доходи за минулий рік.

Народний депутат володіє третьою частиною комплексу будівель і споруд у вісімсот вісімдесят два квадратні метри в Кривому Розі. Там же він орендує два приміщення під депутатські приймальні.

Батькові політика належить квартира, площею в шістдесят шість "квадратів", дві земельні ділянки в селі Новосілки на Київщині та в Кривому Розі загальною площею майже п'ять тисяч квадратів.

У Олени Миколаївни Усової у спільній власності з батьками є квартира в Києві у п'ятдесят один "квадрат".

Власного автомобіля у Костянтина Глібовича Усова немає. Авто і мотопарк сім'ї народного обранця складається з чотирьох автомобілів, одного мотоцикла і двох причепів.

Основним і єдиним джерелом доходу для народного обранця є його зарплата у Верховній Раді. За 2018 рік парламентарій отримав триста вісімдесят і чотири тисячі. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини та батька політика приніс їм суми трохи більше мільйона гривень.

На рахунку в банку у Костянтина Глібовича Усова двісті двадцять дві гривні, тисяча триста вісімдесят два долари і вісімдесят євро. Дружина парламентарія в банку зберігає дев'яносто вісім тисяч гривень.

Готівковими коштами у нього задекларовано триста п'ятдесят тисяч гривень, у дружини - півтора мільйона гривень, у батька - сімсот сімдесят тисяч гривень і сто п'ять тисяч доларів.

Посилання

Сторінка приймальні Костянтина Глібовича Усова в Фейсбук

Сторінка приймальні команди Костянтина Усова в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=Y833yJjtowM 

Дата народження
09 липня 1988
Країна
Україна
Соцмережі