Дата народження
07 січня 1974
Країна
Росія
Соцмережі
592

Костянтин Жеваго

Політик і бізнесмен, народний депутат України. У 2017 році статки народного обранця за оцінками журналу Forbes склали понад 1 мільярд доларів. Одружений, 2 дітей.

Біографія

Костянтин Жеваго з'явився на світ на Чукотці в 1974 році. Пізніше сім'я Жеваго переїхала в Запорізьку область, у Довгопрудний. Костянтин Жеваго має диплом магістра економіки. Пізніше став кандидатом економічних наук.

Кар'єра

На початку 90-х Костянтин Жеваго стає підприємцем. Приходить у компанію «Фінанси і Кредит».
У цей же час починає працювати на Гірничо-збагачувальному комбінаті в Полтаві і входить у правління «Укрнафти».
До досягнення 40 років Констанин Жеваго стає першим бізнесменом, який  виводить свою компанію «Феррекспо» на лондонські торги.
У 2000-х визнається наймолодшим мільярдером світу зі статком, заробленим самостійно.
Костянтин Жеваго також активно купує активи у металургійній та гірничорудній галузях. Пробує сили в суднобудуванні та машинобудуванні. Займається автомобілебудуванням, фармакологією і харчовою промисловістю. Володіє футбольним клубом «Ворскла».

Досягнення

Костянтин Жеваго також активно займається політикою. Вперше стає депутатом у 1998 році. Входить до парламенту в період з 2002 по 2012 роки. Співпрацює з БЮТ, а також пробує свої сили як самовисуванець. Із 2014 року і до сьогодні є членом Верховної Ради.

Чутки й скандали

Костянтина Жеваго звинувачували в шахрайстві при веденні справ у його групі «Фінанси і кредит». Банк був неплатоспроможним з 2009 року, проте тримався «на плаву» завдяки допомозі Національного банку. «Фінанси і кредит» був визнаний банкрутом у 2015 році, коли тодішня глава фінрегулятора Гонтарева заявила, що не фінансуватиме збиткове підприємство.
Звинувачувався в розкраданнях коштів вкладників, депозитів приватних і національних компаній і благодійних внесків. Деякі ЗМІ відкрито називають Жеваго «першим організатором корупційних схем з розкрадання банківських коштів».

Статки та джерела доходів

Жеваго багаторазово визнавався одним із найбільш багатих людей країни. Його група «Фінанси і кредит» визнана однією з найбільших у сучасній Україні. Костянтин Жеваго також володіє готелем «Салют» у Києві, терміналом у порту «Південний» та Інститутом «Київсоюзпроект». Є власником ряду об'єктів у національній енергетиці. Володіє об'єктами хімічної галузі - «Росавою», заводом технічного вуглецю в Кременчуці і Стаханові. Має активи в машинобудуванні - «Автокраз», вагонобудівний завод у Стаханові, машинобудівний завод у Бердичеві, автоагрегатний завод у Полтаві. Заявлений власником полтавської ГЗК, Ферреекспо, «Ворскла Сталі», Єристовським ГЗК. Має активи у фармакологічній галузі - «Київмедпрепарат», «Гемопласт» і «Галичфарм».
Костянтин Жеваго офіційно декларував за підсумками 2017 року доходи розміром 7 мільйонів гривень. Гроші були отримані в якості заробітної плати народного депутата і як прибуток від бізнесу  політика.
Крім того, Костянтин Жеваго декларував 125 тисяч доларів заощаджень. До того ж, олігарх не вказував об'єкти нерухомості або акції, що викликало ряд питань в антикорупційних органів.

Особисте життя і сім'я

Костянтин Жеваго одружений. Має доньку Софію й сина Івана.

Дата народження
07 січня 1974
Країна
Росія
Соцмережі