Дата народження
21 жовтня 1972
Країна
Україна
Соцмережі

Письменниця

Дата народження: 21.10.1972 р.

Рідне місто: Київ

Письменниця працює під псевдонімом. Лузіна - дівоче прізвище її матері. Справжнє ім'я автора - Владислава Миколаївна Кучерова.

Батьки майбутньої письменниці розлучилися, коли їй було 4 роки. Як вона пізніше згадувала, батько міг би зламати її в дитинстві. За словами Лади, мати виховала її вільною людиною, для якої немає нічого неможливого.

З дитинства Лада Лузіна тяжіла до творчості. Але після 8-го класу дівчинці дісталася більш прагматична доля. За наполяганням матері Лада вступила в будівельне ПТУ. Закінчивши училище, Лада Лузіна працювала на будівництві. Трохи пізніше натура взяла своє, і дівчина вступила до театрального інституту. Її вибором став факультет театральної критики.

У студентські роки вона почала писати вірші та статті, які публікувалися в різних виданнях.

Свою кар'єру Лада почала з посади журналіста в газеті «Бульвар», яку згодом перейменували в «Бульвар Гордона». За час цієї діяльності Лада Лузіна набула статусу найскандальнішого журналіста країни. Свої провокаторські здібностіЛада Лузіна перевершила, опублікувавши «Банное интервью». У ньому співак Микола Мозговий жорстко розгромив тодішніх зірок естради.

У 2002-му році в світ вийшла перша книга журналістки. Вона отримала назву «Моя Лолита». Робота являє собою збірник сатиричних п'єс і повістей. Твори супроводили ілюстрації, автором яких також була Лада Лузіна. Перший тираж вийшов за кошти письменниці. Всі книги розійшлися за 1 місяць. На презентації «Моей Лолиты» книги продавали її друзі - Наталя Могилевська та Андрій Данилко.

Через рік «Мою Лолиту» перевидало видавництво «Фоліо». Контракт з компанією Лада Лузіна підписала кров'ю. Це сталося в ході прес-конференції.

У тому ж році була опублікована друга збірка оповідань «Я - ведьма», яка примножила популярність Лади Лузіної. Прототипом головної героїні стала Наталія Могилевська.

У 2004-му році в світ вийшли відразу дві книги - «Как я была скандальной журналисткой», а також «Секс и город Киев».

У 2005-му році Лада Лузіна видала свій перший роман, який став початком великого циклу «Киевские ведьмы». Книга отримала назву «Киевские ведьмы. Меч и крест».

У 2006-му році відбулася перша екранізація роботи Лади Лузіної. Нею стала картина «Мой принц», створена за мотивами п'єси «Комплекс принца».

Через рік на екранах з'явилася кінокартина «Маша и Море», знята за однойменною повістю зі збірки «Я - ведьма».

У 2009-му році письменниця знялася в епатажному фотопроекті Ігоря Гайдая. Скандальна фотосесія отримала назву «Саман». Ігор Гайдай фотографував оголених київських відьом, серед яких не було моделей. Фотохудожник відбирав жінок різного віку і професій, в зовнішності яких присутнє щось містичне. Пізніше бажаючі могли придбати знімки з експозиції. Вартість одного фото становила 750 євро.

У 2013-му році Лада Лузіна взялася за створення творів для дітей. Першою книгою цього формату стала робота «Добрые сказки о елочных игрушках».

У 2018-му році письменниця спробувала себе в історичному жанрі. Тоді з-під пера екстравагантного автора вийшли відразу дві книги на історичну тематику - «Невероятный Киев Лады Лузиной» і «Волшебные традиции украинок».

Лада Лузіна вважає, що вона схожа на поета Миколу Гумільова - наполовину геній, наполовину дебілка.

Письменниця стверджує, що є відьмою. Вона відвідує Лису гору і робить магічні ритуали.

Лада Лузіна вважається однією з найуспішніших письменниць України. Вона входить в рейтинг найкрасивіших людей країни за версією журналу «Viva!».

Письменниця також є засновником і головою громадської організації «Клуб київських відьом».

Особисте життя

Лада Лузіна не приховує свою бісексуальність.

У 2005-му році письменниця зіграла весілля. Зі своїм чоловіком Ігорем Лада познайомилася в Мережі. Чоловік Лузіної не пов'язаний зі світом мистецтва.

Вінчання пари проходило у Володимирському соборі. Згідно з українським звичаєм, в наряді нареченої має бути щось позичене. Це сприяє вдалому шлюбу. Тому київська відьма Лада пішла під вінець у весільних черевиках своєї подруги Наталії Могилевської.

Гуляння пройшло в будинку під номером 13, в якому жив Михайло Булгаков. До речі, будинок розташований неподалік від однієї з лисих гір містичного Києва.

Скандали

У 2002-му році Лада Лузіна, Наталя Могилевська і поетеса Женя Чуприна організували справжній шабаш. Збори нечисті проходили в книжковій кав'ярні «Бабуїн». Зал був декорований павутиною та іншими елементами готичного життя. Антураж доповнювали офіціанти та інша масовка демонічного вигляду. На шабаші звабливі відьми та русалки проводили інфернальні конкурси, а також читали авторські вірші.

Статок

У 2011-му році Лада Лузіна стала найбільш продаваною українською письменницею. Разом з тим, інформація про її прибутки прихована. Відомо, що письменниця з чоловіком живе в скромній київській квартирі.

Дата народження
21 жовтня 1972
Країна
Україна
Соцмережі