Дата народження
31 березня 1953
Країна
Україна
Соцмережі
556

Леонід Клімов

Леонід Клімов: "сірий кардинал Одеси"

Підприємець і політик який прибрав до рук половину земель в центрі міста. Леонід Клімов володіє фінансовою групою "Примор'я", ринком "Привоз", футбольним клубом "Чорноморець", декількома готелями, центральним універмагом і багатьом іншим.

Біографія

Леонід Михайлович Клімов - уродженець Донецької області. Він народився в місті Макіївка 31 березня 1953 року.

До призову в радянську армію Леонід Клімов рік (1970-1971) працював пожежником у рідному місті.

Освіта

В Одесі Леонід Клімов вступив до інституту народного господарства. Отримав диплом товарознавця.

Сім'я

Дружину Леоніда Климова звуть Тетяна. У шлюбі подружжя народило трьох дітей. У 1983 році народилась донька Дарина, через одинадцять років син Олексій, і ще через три роки друга донька Анастасія. Старша донька Дарина з 2006 по 2015 рік була депутатом Одеської обласної ради. Одружена з депутатом міської ради Одеси Олександром Крижанівським.

Кар'єра

Після демобілізації переїхав жити до Одеси. Тут до 1976 року був водієм, завідувачем магазину. Із 1976 по 1982 рік працював у виконавчому комітеті міста Одеси. Потім до 1989 року Леонід Клімов очолював одеський харчоторг. Після того рік керував управлінням торгівлі в обласній раді.

Із 1990 року Леонід Клімов займав виключно директорські і президентські посади на таких підприємствах, як Торговий дім “Примор'я ЛТД”, АКБ “Імексбанк”, ЗАТ “Фінансова група “Примор'я”, ЗАТ “Футбольний клуб “Чорноморець”.

Із 2002 року Леонід Клімов у великій політиці. У цьому році він уперше був обраний в український парламент. Відтоді ще чотири рази (2006, 2007, 2012, 2014 роки) він переобирався до Верховної Ради.

До 2014 року був членом Партії регіонів. У парламенті восьмого скликання займається питаннями фінансової політики і банківської діяльності. Чотири роки (з 2010 по 2014 рік) був позаштатним радником президента України.

Головні свої статки Леонід Клімов сколотив на будівництві і готельному бізнесі. Компанія “Примор'я” займається будівництвом в Одесі, починаючи ще з 1990-х років.

Компромат

Подейкують, що свою бізнес-імперію Леонід Клімов будував злочинним шляхом. Так, для того, щоб забудувати житловий квартал недалеко від “Привозу”, люди Клімова підпалювали старі будинки в житлових кварталах, а також залякували тих людей, які не хотіли продавати нерухомість.

В Одесі Леонід Клімов неодноразово намагався незаконно захопити землі в самому центрі міста. Так, у 2009 році готель “Чорне море” намагався побудувати паркінг на Рішельєвській вулиці. Однак паркан, за яким мало розпочатися будівництво стоянки для автомобілів, був знесений місцевими активістами.

Наступного року активісти не дали олігархові захопити територію на приморських пагорбах.

Скандальну популярність здобув район поблизу з ринком “Привоз”. У одеситів він отримав назву “Клімовського кварталу”. Народний обранець збудував тут комплекс будівель, які не відповідають нормам пожежної безпеки.

Захопити одеську нерухомість Леонід Клімов пробував і за допомогою законопроекту, який він уніс у Верховну Раду. Парламентарій пропонував виключити з культурної спадщини десяток будівель. Це було зроблено для того, щоб мати законну можливість знести їх і побудувати на їх місці торгові комплекси.

Леонід Клімов один із тих народних обранців, які в січні 2014 року голосували за антидемократичні закони, які обмежували свободу слова.

Леонід Клімов, за деякими даними, переміг на позачергових виборах 2014 року нечесним шляхом.

Місцеві активісти підозрювали політика в підкупі виборців на виборчій дільниці №137 в місті Котовськ (нині Подільськ). Однак жодної кримінальної справи за фактом порушення виборчого законодавства міліція Одеської області не відкривала.

Із 2014 року почало лихоманити одне з головних дітищ Леоніда Клімова - футбольний клуб “Чорноморець”. Гравці місяцями не отримували зарплати. За участь у єврокубках клуб отримав майже три мільйони євро, проте команда преміальних не дочекалась. Клубні проблеми його президент пояснював обвалом гривні.

Гравці вимагали зустрічі з керівництвом клубу, але Леонід Клімов постійно уникав відвертих бесід зі спортсменами. Через це “Чорноморець” почали залишати лідери команди, що позначилося на грі одеського клубу. Із лідерів українського футболу він перетворився на аутсайдера.

Влітку 2018 року з'явилася інформація, що Леонід Клімов віддасть “Чорноморець” іншому олігархові - Вадиму Новинському.

Слідом за футбольним клубом проблеми почалися і в банку, який належав Леоніду Клімову. У 2015 році “Імексбанк” був визнаний неплатоспроможним, і до нього була введена тимчасова адміністрація. У кінці року для рефінансування банк отримав триста мільйонів гривень.

Цікаво й те, що після отримання цих коштів Леонід Клімов на деякий час зникав. У ЗМІ підозрювали, що політик і бізнесмен утік з України, прихопивши з собою гроші для рефінансування банку. Крім того, Національний банк звинуватив керівника “Імексбанку” у виведенні коштів із фінансової установи через підставні фірми.  

Журналісти нарахували, як мінімум, зо два десятки таких підставних фірм. На думку експертів, у перший рік банк “схуд” на мільярд гривень і 650 тисяч доларів. Усього ж вкладники банку втратили приблизно дев'ять мільярдів гривень.

Виявили ж парламентарія через кілька місяців у Відні. Однак в Австрії народний депутат провів лише пару місяців. Потім він повернувся до Одеси. А ось голову правління банку Юрія Граматика правоохоронці так і не змогли знайти.

Колишній топ-менеджер сховався від закону і був оголошений у розшук. Абсурдно виглядало й те, що у 2014 році, згідно з поданою декларацією, Леонід Клімов був найбагатшим парламентарієм.

У тому ж 2015 році з'ясувалося, що Леонід Клімов заборгував не тільки вкладникам “Імексбанку”, але і “Сбербанку Росії”. Останній звернувся до суду з вимогою стягнути з фірм, які належать народному обранцеві, півтора мільярда гривень.

Стягувати кошти російський банк почав із фірм, які належали Леоніду Клімову, зокрема, з ринку “Малиновський”. Однак олігарх подав зустрічний позов із вимогою визнати незаконними ці стягнення. Підконтрольні народному депутату судді винесли рішення про призупинення стягнення коштів із Клімова.

Також політик вирішив використовувати інформаційний простір у своїй боротьбі з російським банком, оголосивши, що “окупант спокусився на одеське добро”.

У кінці 2017 року за борги виконавча служба виставила на продаж один із готелів Леоніда Клімова - “Чорне море на Рішельєвській”.

20 лютого 2018 року його придбав “Сбербанк Росії”. Крім того, фінансова установа купила ще один готель мережі “Чорне море”, який розташований на вулиці Пантелеєвській.

Наступного року парламентарій судився і з Національним банком України. Причиною судового розгляду став той самий “Імексбанк”. Леонід Клімов виступив поручителем у договорі про надання його банку стабілізаційного кредиту. Але, оскільки договір залишився невиконаним, НБУ зажадав стягнути кошти з народного депутата.

У Леоніда Клімова відсудили майже 400 мільйонів гривень, а на його квартиру, чотири автомобілі, будинок і акції футбольного клубу “Чорноморець” був накладений арешт.

Довелося політику заплатити і судовий збір - понад 4,5 мільйона гривень. Але вже в 2017 році олігарх зумів повернути і гроші, і арештоване майно. В апеляційному суді він довів, що термін його поручительства за “Імексбанк” вже закінчився.

У 2018 році аферами народного обранця зацікавилися і в Службі Безпеки України. У вересні в офісах компаній, які належать Леоніду Клімову, були проведені обшуки.

Декларація

Згідно з декларацією, яку подав бізнесмен і народний депутат у 2018 році, він володіє тільки одним об'єктом нерухомості: спортивно-оздоровчим комплексом Люстдорф. Леонід Клімов придбав його в 2012 році, і обійшовся він йому в три мільйони гривень.

Зате дружині належить три квартири: дві в Одесі, одна в Києві. Крім того, в Одесі у Тетяни Клімової житловий будинок загальною площею 450 квадратних метрів, дві дачі (81 кв. м і 158 кв. м) та три земельні ділянки (1000, 267 і 434 кв. м). У селі Дальник Одеської області в її власності знаходиться дача розміром 750 “квадратів” і земельна ділянка - 2000 “квадратів”.

На сина Олексія записана квартира в Києві загальною площею 170 квадратних метрів. У 2014 року вона придбана за майже 3,5 мільйона гривень.

Автомобільний парк Леоніда Клімова складається з чотирьох автомобілів. Самому парламентарію належить ВАЗ 2109 1989 року випуску. У Тетяни Клімової цілих три автомобілі: два BMW X6 2011 і 2016 років випуску та Toyota Land Cruiser 150 2012 випуску. Відома вартість тільки останньої придбаної машини. У 2016 році BMW X6 був куплений за 1,6 мільйона гривень.

Політик є кінцевим бенефіціаром у ТОВ “Авенсіс”, ТОВ “Укрбудспецтех”, ТОВ Житлове експлуатаційно-сервісне управління “Примор'я”, ТОВ “Футбольний клуб” Чорноморець”, ПрАТ “Страхова компанія “Примор'я”, ТОВ “Прем'єр-Консалт”. Останньою фірмою Леонід Клімов володіє разом зі своєю дружиною. Син є власником ТОВ “Тур фірма “Кайзер тур”.

Зарплата у Леоніда Клімова у Верховній Раді в 2017 році склала 207 тисяч гривень. Ще 252 тисячі гривень він отримав у якості компенсації в зв'язку з виконанням депутатських повноважень. Крім цих коштів, річний дохід парламентарія склав ще 1,2 мільйона гривень.

Дохід дружини - 3,3 мільйона гривень. Зарплата сина Олексія за 2017 рік - 58 тисяч гривень, а доньки Анастасії - 41 тисяча.

Дата народження
31 березня 1953
Країна
Україна
Соцмережі