Дата народження
26 жовтня 1971
Країна
Грузія
Соцмережі

Лев Парцхаладзе

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Любитель українських моделей і землі. Розлучений, троє дітей. Про нього повідомляє Політека. 

Біографія

Уродженець Грузії, Парцхаладзе прибув в Україну, і в першу чергу вивчився на столяра. А вже в 22 став генеральним директором фірми. З тих пір активно забудовував Київ і всю країну об’єктами нерухомості на будь-який смак. Мимохідь посприявши політичним перемогам Кличка і Порошенка.

Лев Ревазович Парцхаладзе народився 26 жовтня 1971 року в Тбілісі. З п’ятнадцятирічного віку проживає в столиці України. Громадянин України. Заступник міністра регіонального розвитку.

Сім’я

Народився в сім’ї художника (Реваз Михайлович, 1941 р. н.) і педагога (Людмила Георгіївна, 1943).

Небайдужий до моделей. Перші дві жінки – представниці саме цієї професії. Це Наталія Собченко (1975) і, з 2006 року, Леся Матвєєва (1982) – переможниця конкурсу “Міс Україна – 2004”. Сини: Давид (2001), від першого шлюбу, та Єгор (2007), донька Ангеліна (2010).

Утретє одружився на початку червня 2018 року на дівчині на ім’я Анастасія Степанова. Її теж складно назвати страшненькою. Одруження оформили за допомогою документ-сервісу «Готово!», який сам Парцхаладзе і створив – а потім і пропіарив.

19 серпня 2018 року в пари вже народився первісток – син.

На початку травня 2017 року Настя встигла відпочити на батьківщині Парцхаладзе – в Грузії. Через п’ять днів після пологів – вибралася на тенісний корт. Саме завдяки великому тенісу вона і познайомилася з Парцхаладзе – як зазначено в профілі соцмережі, Настя працювала у Федерації тенісу України. Настя неістотно старша за першого сина Парцхаладзе Давида.

Серед хобі Лева Ревазовича – активні види спорту: футбол і теніс. Захоплюється літературою, любить шахи. А також вибратися за грибами в ліс.

Освіта

Після отримання середньої освіти на батьківщині Лев Парцхаладзе мігрує в Україну. У 1989 році він отримує спеціальність столяра в СПТУ № 8 міста Києва. Далі йдуть два роки служби у радянській армії – війська ППО.

Диплом про вищу освіту Парцхаладзе отримує в Українсько-фінському інституті, приватному недержавному виші. Зараз він має назву Європейського університету. Спеціальність Парцхаладзе – «менеджмент організацій».

Кар’єра в бізнесі

У віці 22 років Лев Парцхаладзе реєструє ТОВ «Корона-клуб», де протягом 8 років, до 2002, обіймає посаду генерального директора.

Наступний рік Парцхаладзе виконує обов’язки президента у ТОВ «XXI століття». Далі організацію було перетворено на ЗАТ «Інвестиційна компанія XXI століття». Лев Ревазович стає головою правління ЗАТ до 2005 року. Далі – голова наглядової ради до 2012 року.

У 2013-2014 роках очолює правління чергового ТОВ «Інвест Капітал Девелопмент».

Наразі майже весь бізнес Льва Парцхаладзе оформлений на його двоюрідного брата, Георгія Цагареішвілі.

Останній – депутат Київської обласної ради, голова фракції Блоку Петра Порошенка в Київоблраді з 1 березня 2018 року. У сімейному бізнесі Парцхаладзе знайшлося місце і для його другої дружини, і для рідного брата, і для батька.

Парцхаладзе і Цагареішвілі, продавши «XXI століття», створили «Новий вік». Це девелоперська компанія. Серед інших активів Парцхаладзе, керованих Цагареїшвілі, є будівельний, інжиніринговий, ресторанний бізнес.

Принцип роботи будівельного бізнесу Парцхаладзе полягав в наступному. Землю і дозволи на будівництво надавала київська влада. З супутніми скандалами і звинуваченнями в зловживаннях. Лев Ревазович і його девелопери займалися проектуванням, маркетингом і реалізацією готових площ. Так з’явилася торговельна мережа «Квадрат» і безліч супутніх бізнесів, як ресторани «Первак», «Корона» і мережа харчування «Швидко».

А потім і офісні приміщення, мережа готелів, житло класу «люкс» в сегментах «преміум» і «бізнес». Не тільки в столиці, але і в великих містах і їхніх передмістях.

Щоб вивести масову забудову на новий рівень, Парцхаладзе в 2005 році заснував і очолив Українську будівельну асоціацію.

Глава ради директорів до 2011 року. У 2011 добудувався до поста президента Конфедерації будівельників України, який зберігав до кінця 2016.

Зведення нових об’єктів часом давалося Льву Ревазовичу нелегко. Так, в 2010 році на шляху будівництва нового класного готелю в п’ять зірок в акурат до Євро-2012 стали зелені вартові – дерева. Їх довелося спилювати – те, що вони утримували схил на перетині Лютеранської та Круглоуніверситетської – дрібниці, нездатні зупинити справжнього підприємця.

Про можливі злодіяння Парцхаладзе щодо київської землі ще в 2006 році заявляв Микола Томенко.

Подібні досягнення Льва Ревазовича представляються неможливими без уходу бізнесмена у велику політику.

Кар’єра в політиці

Отже, в 2002 році Парцхаладзе став депутатом по мажоритарному округу в міськраді улюбленої столиці. В процесі організував і очолив власну партію «Європейська столиця» – протягом п’яти років, до 2009.

На виборах 2006 року політсила виявилася нікому не потрібною ні в Київраді, ні в парламенті країни. У 2008 зайшов до Київради вже за списками – блоку Віталія Кличка «УДАР».

Парцхаладзе називали одним з головних спонсорів проекту, поряд з Андрієм Миргородським, колегою по «XXI століття» і будівельному освоєнні столиці.

Дружба з екс-чемпіоном з боксу дозволила Парцхаладзе піти ще вище. У 2014 році майбутній президент Петро Порошенко довірив Льву Ревазовичу свій київський передвиборний обласний штаб. І не прогадав. Так що Парцхаладзе керував обласним штабом і БПП перед виборами в Раду.

Київ ставав затісним, так що переорієнтування Парцхаладзе на область виглядало цілком логічним. У жовтні 2015 він очолив фракцію БПП в Київоблраді. Там його і змінив брат Георгій Цагареішвілі, ненадовго (з грудня 2016) давши посидіти на посаді Руслану Кузьменко.

При цьому з лютого 2015 по листопад 2016 значився першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації. Вже звідти його призначили на поточний пост – заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

У Кабінеті міністрів від українських податків рятуються у 8 офшорних компаніях. Половина з них належить Леву Парцхаладзе.

Дивно, що після всіх видатних звершень Парцхаладзе серед його регалій значиться «Заслужений економіст України» (2001), але заслуженого будівельника – немає.

Новини

Багато років пропрацювавши в галузі нерухомості, Лев Ревазович наметаним поглядом може оцінити перспективи забудови ласого району. Особливо коли впливати на конкретне рішення через держапарат він може безпосередньо. Так, 2 серпня Лев Парцхаладзе повідомив про масштабну програму зі знесення старих багатоповерхівок.

Поки на порядку денному питання про відсоток мешканців, згодних на відселення. Про адекватну компенсацію не йдеться.

Процедура повної перебудови окремих мікрорайонів, а саме це має на увазі політик-бізнесмен, ніяк не може тривати менше  ніж три-п’ять років. Влада надаватиме тим, хто потрапив під вимушене переселення, нові квартири на задвірках або пропонуватиме облаштуватися десь гуртожитку – сказати складно.

Під чуйним керівництвом Льва Ревазовича було розроблено і нові зміни в Державні будівельні норми (ДБН, ДБН, 2 Ст..2-15-2005). Наказ від 14 червня поточного року №139 про затвердження Зміни №4 підписано особисто заступником міністра Левом Парцхаладзе.

Шостим пунктом для особливо нетямущих зазначено: «контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою».

Чи то щоб формальний начальник віце-прем’єр Геннадій Зубко не плутався. Чи то щоб підкреслити, що відповідати доведеться, в разі чого, особисто перед Левом Ревазовичем. Незрозуміло тільки, що саме зібрався проконтролювати заступник міністра.

У першій редакції Зміни №4 – доступний для ознайомлення проект – немає нічого екстраординарного. У всякому разі, гордо відрапортувати Парцхаладзе зміг тільки… про балкони, які тепер можна буде засклити. Та й то не всі, й не завжди. Що ж буде в остаточній версії, яка набуде чинності з 1 жовтня – залишається лише гадати.

Можливо, Парцхаладзе навіть порадує українців безкоштовними туалетами.Заступник міністра згадував про розгляд додаткової опції «полегшитися» для українців у супермаркетах і великих продуктових магазинах.

Наскільки такий подарунок порадує бізнес і взагалі доречний щодо продуктових – питання до Лева Ревазовича.

Передбачаються роздільні за статевою ознакою туалети з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Що логічно передбачає істотне обмеження саме торгових площ. Незрозуміло, «вам шашечки, чи їхати», тобто продукти, або попісяти. Як контролювати, чи не пішов клієнт розпивати в туалет узятий тут само з прилавка товар – окремий біль, але вже точно не Льва Ревазовича.

З інших цікавих змін до ДБН – заборона на сміттєпроводи, які незлюбив заступник міністра.

Тимчасом вже з першого вересня з подачі Парцхаладзе змінюється вигляд українських доріг. Кожна смуга стане вже в середньому на півметра. Це повинно змусити водіїв не розганятися до високих швидкостей і зменшити кількість ДТП, як вважає Лев Ревазович. Однак експерти з безпеки дорожнього руху б’ють тривогу: подібне нововведення збільшить кількість аварій і смертей серед велосипедистів.

Об’їжджати вибоїни на висококласних українських дорогах тепер стане зовсім неможливо: хіба що чіпляючи дорогою сусідній транспорт.

Декларація

У столиці сім’ї Парцхаладзе належить розкішна квартира на 381,4 кв. м. Вона записана на сина від першого шлюбу Давида (25%) і другу дружину Лесю (75%). Сам Лев Ревазович, залишаючись у столиці, тулиться на парковці на 20 квадратів.

Більше нерухомості в межах міста особисто у нього немає. Є, щоправда, земельний наділ на цілих 76 соток у селі Лісники під Києвом. Але житловий будинок на території відсутній. У всякому разі, у декларації.

Є будинок у селі Красне Перше, навіть цілих два. Але лише на 17,9 і 28,2 кв. м, та й то – в Обухівській області. Там живе матір політика. До двох будиночків додається три ділянки – на 4,6, 1,4 і 1,5 соток відповідно.

На всю сім’ю Парцхаладзе – лише один автомобіль. Це Land Rover Лева Ревазовича 2013 року, куплений на початку 2017 за неповних 2 млн гривень. Під нього і паркомісце в столиці на 20 квадратів, згадане вище.

Розмір заробітної плати Лева Ревазовича в міністерстві за 2017 рік становить 441 тис. гривень. Георгій Цагарєїшвілі, який керує активами Парцхаладзе, дав бенефіціару дохід у розмірі 3 млн 372 тис. гривень.

Цікаві й витрати декларанта. Так, на утримання дітей він витратив 297 тис. гривень в Україні. А ось на одного тільки сина, який навчається у Великобританії (і навряд чи на столяра, по стопах батька) пішло понад 1,5 млн гривень.

На банківських рахунках Парцхаладзе – в основному гривневі депозити, це 3,3 млн. У готівці одноосібного лідерства вже не спостерігається: це 400 тис. гривень, 85 тис. доларів і 3 тис. єврів на дрібниці.

А ось позичає третім особам спритний Парцхаладзе виключно в USD: це 373,6 тис.

З іншого цінного майна – 2 колекції золотих монет, 3 пари запонок і золотий антикварний браслет, а також антикварна ікона. Ну і для захисту цієї принади від грабіжників – 6 видів мисливської зброї в нагрузку.

Фото й відео
Дата народження
26 жовтня 1971
Країна
Грузія
Соцмережі