Країна
Україна

Лілія Млинарич

Лілія Млинарич: головна «джазистка» України, подруга кремлівського пропагандиста і одіозного олігарха

Ідейний натхненник і організатор «Koktebel Jazz Festival», продюсер, колишня вчена і підопічна скандального мільярдера Віктора Пінчука. Звинувачується в дружбі з головним російським пропагандистом Дмитром Кисельовим і «кидалові» артистів на гроші.

Біографія

Лілія Млинарич позиціонується в якості однієї з головних культурних діячів України. Саме їй належить ідея створення найбільшого джазового фестивалю країни, який протягом останніх 16 років масово критикується громадськістю та багатьма експертами.

Лілія Мліневіч, біографія якої є досить насиченою народилася 26 липня 1964 року.

Сім'я

Головна «джазистка» України Лілія Млинарич мала «пристойну» радянську сім'ю. З дитинства відрізнялася активністю, старанністю і амбіціями.

Родичі і згодом чоловік, всіляко допомагали молодій жінці реалізувати потенціал і відбудутися у сімейному житті.

Від єдиного шлюбу Лілія Млинарич має сина Кирила, який є директором створеного матір'ю фестивалю.

Освіта

Організатор одного з найбільших джазових фестивалів у Східній Європі має прекрасну освіту, вчений ступінь і навіть деякий час намагалася побудувати кар'єру в науці.

Лілія Млинарич є професійним економістом. Має ступінь кандидата наук і спеціалізувалася на вивченні економічної статистики і моделювання.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Лілія Млинарич почала ще в роки існування Радянського Союзу. Майбутня лідер культурних думок викладала економіку в одному з українських ВНЗ.

Однак, в 90-і роки система радянської освіти розвалилася, а викладачі залишилися без грошей. У пошуках заробітку кандидат економічних наук була змушена піти на приватну фірму на місце звичайного секретаря.

Розумна, амбітна і досвідчена жінка завоювала довіру і повагу свого 26-річного боса і через кілька місяців роботи здійснила кар'єрний «прорив» і зуміла стати заступником директора.

Лілія Млинарич, біографія якої розкрита в її численних інтерв'ю, заробила перші гроші на середньо оптовій торгівлі широкою групою товарів.

В середині 90-х Млинарич, будучи уродженкою Дніпропетровська (нині Дніпра), прийшла на роботу до одного з перших і найбільш могутніх олігархів України - Віктора Пінчука.

Зять тодішнього Президента Леоніда Кучми під час його правління активно будував власну «імперію» - корпорацію «Інтертайп».

«Koktebel Jazz Festival» з'явився в 2003 році в якості локального проекту.

Тоді впливова бізнес-леді вирішила розширити своє поле діяльності і довести одному зі своїх приятелів, що може реалізуватися не тільки в діловій сфері, а й культурній.

Млинарич, ще з юності любила джаз, вирішила організувати невеличкий фестиваль для друзів і приятелів.

Крім того, захід у невеликому кримському селищі Коктебель мало благодійний характер. Лілія Млинарич, «Koktebel Jazz Festival» відомий на всю Європу, намагалася зібрати гроші для відновлення руйнівного будинку-музею знаменитого поета і художника Максиміліана Волошина.

До 2006 року Млинарич і її спонсори, серед яких головним був її бос Віктор Пінчук, вийшла на більш високий рівень. Фестиваль став збирати тисячі любителів джазу та іншої якісної музики з України, Росії і Білорусі.

«Koktebel Jazz Festival» перетворився в головний іміджевий проект Млинарич в кінці 2000-х років, коли вона пішла від свого давнього шефа Віктора Пінчука.

Олігарх був змушений продати один з підрозділів своєї корпорації Інтертайп, після чого Лілія виявилася не при справах і була змушена зайнятися іншими проектами.

Ось уже понад 10 років «Koktebel Jazz Festival» є сімейною справою. Виконавчим директором масштабного заходу став її єдиний син Кирило. Однак, сама Лілія Млинарич всіляко заперечує, що зробила протекцію синові. Вона заявляє, що син пішов на фестиваль в якості волонтера по своїй волі і згодом «доріс» до поста директора фестивалю.

До подій 2014 «Koktebel Jazz Festival» з року в рік бив рекорди відвідуваності і збирав 20-30 тисяч фанатів джазу за кілька фестивальних днів.

Після анексії Криму захід був змушений змінити формат і шукати собі новий «будинок». Події в Україні не відлякали численних туристів і фанатів, а також не змусили відмовитися від фінансування спонсорів і грантові організації.

До осені 2014 році Лілії Млинарич і її синові-директору Кирилу довелося об'їздити всі причорноморські міста України, щоб знайти новий «дім» фестивалю, втративши можливість провести його в Коктебелі.

Перший «Koktebel Jazz Festival» поза Кримом пройшов в маленькому і недоглянутому приморському містечку в Одеській області - в Затоці.

Тодішній фестиваль викликав культурний шок не тільки у закордонних артистів і туристів, а й у відвідувачів з України.

У наступні роки заходи проводилися в кращому місці - місті Чорноморську, в якому місцева влада і спонсори допомогли з його організацією.

Сьогодні Лілія Млинарич крім постійних клопотів з організацією «Koktebel Jazz Festival» займається бізнес-консультуванням, а також продюсуванням культурних проектів.

Компромат і чутки

Лілія Млинарич критикується за свою багаторічну дружбу зі скандальним російським телеведучим і відкритим пропагандистом Кремля - ​​Дмитром Кисельовим.

З санкційним журналістом Млинарич познайомилася ще в 2003 році, коли той працював журналістом на одному з каналів її боса Віктора Пінчука.

Бізнес-леді і скандальна телезірка здружилися і навіть разом організовували «Koktebel Jazz Festival».

Головне «обличчя» каналу «Росія 1» довгий час був почесним гостем заходу і вважався найближчим другом її організатора- Лілії Млинарич.

Після анексії Криму, ряду скандальних висловлювань Дмитра Кисельова проти України і навіть потрапляння його в санкційні списки, Млинарич не припинила з ним спілкування. Вона заявляє, що не хоче «торкатися цієї теми».

Крім того, її партнер і друг «вкрав» у неї захід і почав організовувати в Коктебелі власний захід - Koktebel Jazz Party.

Величезний скандал навколо Лілії Млинарич і її сина Кирила виник в 2018 році. Тоді стало відомо, що організатори «кинули» на гроші команду фестивалю, артистів та інших підрядників.

Колишні співробітники заявили, що Млинарич через два місяці після завершення заходу не розплатилася з командою і артистами. Крім того, на гроші «кинули» і готель «Моряк», в якому жили сотні людей з фестивальної команди.

"На сьогодні фестиваль не виплатив, або виплатив частково гонорари, не сплатив або оплатив частково: Хамерман Знищує Віруси, DZ'OB, Ivan Dorn, Masterskaya, Eugene Kibets Artmах, Light, Stage, Sound, Continental Hotel, Snow Queen Hotel і готель "Моряк". Також не виплачена частина транспортних витрат, і не оплачені 75% роботи команди фестивалю ", - заявила менеджер Євгенія Стрижевська.

Пізніше стало відомо, що за результатами скандальних переговорів, частина артистів і представників команди «вибили» долю гонорарів.

Самі ж Лілія і Кирило Млинаричі всіляко уникали скандальної теми і відмовлялися пояснювати ситуацію колишнім колегам і представникам ЗМІ.

Декларація

Лілія Млинарич не розкриває інформації про свої доходи. Однак, згідно з даними джерел, культурний діяч є доларовим мільйонером, а також власником кількох елітних об'єктів нерухомості і авто.

Відео
Країна
Україна