Дата народження
19 березня 1930
Країна
Україна
Соцмережі

Письменниця

Дата народження: 19.03.1930 р.

Рідне місто: Ржищів (Київська область)

Ліна Костенко народилася в сім'ї педагогів. Коли дівчинці виповнилося 6 років, разом з батьками вона переїхала до Києва. Там Ліна закінчила школу і вступила на педагогічний факультет. Вищу освіту вона отримувала в педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова. Пізніше вона навчалася в літературному інституті ім. А. М. Горького.

Як пізніше відзначили критики, Ліна Костенко стала найяскравішою представницею молодих авторів свого часу.

У 1957-му році відбувся її письменницький дебют. Тоді в світ вийшла збірка віршів Ліни Костенко, який отримав назву «Проміння землі». Ця робота, а також поетична збірка «Вітрила», видана рік потому, викликали великий інтерес публіки та позитивні відгуки багатьох критиків.

У 1961-му році Ліна Костенко випустила книгу «Мандрівки серця». Ця робота вивела письменницю на новий рівень. Ліна Костенко увійшла до лав літературних метрів сучасності.

Подальше публічне зростання поетеси перервали переслідування цензорів, а також ряд соціально-політичних змін. Тому протягом тривалого часу твори Ліни Костенко лише зрідка потрапляли до друку. Але письменниця не витрачала час даремно. У цей період вона працювала над поетичним романом «Маруся Чурай». Згодом цей твір став одним з кращих творінь епохи.

У 1987-му році поетеса випустила дитячий збірник «Бузиновий цар», який набув широкої популярності.

У 2010-му році Ліна Костенко випустила роман «Записки українського самашедшого». Ця книга стала першим великим прозовим твором автора.

Ліна Костенко є почесним професором Києво-Могилянської академії. Раніше вона носила титул почесного доктора Чернівецького національного університету. Письменниці належить безліч престижних нагород. У 1994-му році Ліна Костенко стала володаркою італійської премії Петрарки. У 2000-му році вона була вшанована міжнародною премією ім. О. Теліги. Ліна Костенко також володіє Національною премією ім. Т. Г. Шевченка.

Письменниці хотіли дати звання Героя України, але Ліна Костенко публічно відмовилася від нього. Вона повідомила, що не носить політичної біжутерії.

Варто відзначити, що Ліна Костенко також створювала сценарії. Твори цього автора перекладені англійською, німецькою, французькою, російською та іншими мовами.

Письменниця не веде публічний спосіб життя.

Особисте життя

Ліна Костенко - мати двох дочок. Одна з них працює викладачем української мови та літератури в Римі.

Скандали

Письменниця вкрай рідко з'являється на публіці, але в 2011-му році вона вирішила перервати своє самітництво, щоб висловитися. Її виступ відбувся перед 20-річчям Незалежності України. В інтерв'ю газеті «День» вона висунула свою концепцію для святкування Дня незалежності. Письменниця запропонувала влаштувати парад корупціонерів з табличками, на яких будуть перераховані їхні злочини. Ходу має супроводжувати сірий автомобіль з портретами Юлії Тимошенко, який наїжджає на натовп. На чолі параду, на площі Ліна Костенко запропонувала посадити всіх чотирьох президентів із табличками, на яких будуть також описані їх головні корупційні злочини.

Статок

Про прибутки автора пресі не відомо.

Дата народження
19 березня 1930
Країна
Україна
Соцмережі