Дата народження
10 серпня 1984
Країна
Україна
Соцмережі

Письменник

Дата народження: 10.08.1984 р.

Рідне місто: Львів

Повне ім'я письменника - Любомир Андрійович Дереш.

Всупереч своїм літературним захопленням, хлопець подався в точну науку. Любко Дереш вивчився в фізико-математичному ліцеї. Потім він вступив на економічний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка.

Навчання не заважала Любомиру розвивати свій письменницький талант. Уже в 16 років він зміг звернути на себе увагу видавців.

Так, у 2002-му році відбулася перша публікація літературного творіння Любомира. Його роман «Культ» з'явився на сторінках журналу «Четвер».

У тому ж році в світ вийшов роман «Поклоніння ящірці», який був написаний трохи раніше «Культу».

Після виходу цих романів їх автора прозвали вундерлюбком.

Особливий успіх Любко Дереш отримав у 2007-му році, після видання роману «Трохи пітьми». Пізніше цей твір було перекладено  російською.

У тому ж 2007-му році Любко Дереш почав видавати дитячу літературу. Його першим творінням в цьому жанрі став твір «Дивні дні Гані Грак».

У 2008-му році Любко Дереш став ведучим телешоу «Книжкова поліція» (канал «КРТ»).

Одним з найбільш популярних романів цього автора стала книга «Голова Якова» (2012). Над цим твором Любко Дереш працював 5 років.

Сьогодні Любко Дереш є одним із найбільш популярних українських письменників, чиї роботи користуються успіхом за кордоном. Його твори орієнтовані на підлітків, але також цікаві старшому поколінню. Героями його романів є тинейджери. Щоб реалістично зобразити життя своїх персонажів, Любко Дереш використовує сленг і ненормативну лексику. Його сюжети іноді містять містичні лінії. У творах Любка Дереша часто зустрічаються психоделічні сцени, що відображають враження героїв, які перебувають в наркотичному стані.

Книги цього автора часто виставляються на різних літературних заходах в Україні та ЄС. Його романи перекладені на багато європейських мов.

Незважаючи на свої літературні успіхи, Любко Дереш вважає себе аматором. Молодий письменник також зазначає, що є цинічною, егоїстичною та аморальною людиною. Свою політичну позицію він не афішує, оскільки переконаний, що письменник не повинен лізти в політику.

Особисте життя

Любко Дереш не поширюється про своє особисте життя.

Скандали

У 2007-му році Любко Дереш претендував на посаду редактора журналу «Кофе с молоком». Він видається російською мовою і розповсюджується в поїздах. Але у випуску було заявлено ім'я іншої людини.

Статок

Пресі не відомий розмір доходів Любомира. Як зазначив сам письменник, український літературний ринок досить обмежений, тому в ньому обертається невеликий обсяг фінансових коштів.

Дата народження
10 серпня 1984
Країна
Україна
Соцмережі