Дата народження
16 вересня 1981
Країна
Україна
Соцмережі

Людмила Павленко

Біографія

Людмила Павленко - українська спортсменка. Виступає в лижних гонках і біатлоні серед людей з обмеженими можливостями. Народилася в 1981 році в Черкаській області. Має проблеми з опорно-руховим апаратом. Людмила Павленко займається лижним спортом з підліткових років під керівництвом тренерів Валерія Казакова та Миколи Ворчака.

Кар'єра

Дебютує у складі паралімпійської збірної України в 2003 році. У перші роки кар'єри Людмила Павленко зуміла стати лідером лижного спорту в рідній країні і завоювати звання чемпіонки світу і виграти кілька етапів Кубків світу.

Людмила Павленко стає широко відомою в 2006 році за результатами зимових паралімпійських ігор в Турині (Італія). Українка виграє срібну медаль у лижних гонках, а також отримує три бронзових нагороди - в біатлоні і лижних гонках.

У 2010 році Людмила Павленко повертається на Паралімпіаду і виграє на іграх в канадському Ванкувері бронзову медаль в біатлоні.

Найбільш успішними в кар'єрі українки стають Паралімпійські ігри в 2014 році. У Сочі Людмила Павленко виграє золото в лижних гонках сидячи на дистанції 12 кілометрів. Також спортсменка отримує одну срібну і одну бронзову медаль.

Досягнення

Людмила Павленко - одна з найуспішніших паралімпійок сучасної України. Абсолютна чемпіонка Паралімпіади. Багаторазова призерка ігор. Чемпіонка Європи і світу. Визнана заслуженим майстром спорту. Нагороджена орденом княгині Ольги.

Чутки і скандали

Людмила Павленко - ініціювала гучний скандал на Паралімпіаді 2014 року в Сочі. Українка була обрана прапороносцем української збірної і мала намір привернути увагу до окупації Криму, яка відбувалася якраз під час Паралімпіади в Сочі. Людмила Павленко наділа вінок з написами «мир» на різних мовах, яку хотіли зірвати представники паралімпійського комітету. Українку підтримали інші спортсмени, які заявили, що в закликах чемпіонки немає нічого поганого і вони її повністю підтримують. Чемпіонка зуміла відстояти свою позицію і звернула увагу на проблему окупації Криму під час сочинської Паралімпіади.

Статки  і джерела доходів

За свої численні перемоги на міжнародних змаганнях Людмила Павленко отримала більше 200 тисяч доларів в якості призових, а також об'єкти нерухомості. Отримує матеріальну підтримку від держави в розмірі 250 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Людмила Павленко перебуває у шлюбі з Дмитром Моїсеєнко. Подружжя виховує сина Михайла і доньку Вероніку.

Фото і відео

Дата народження
16 вересня 1981
Країна
Україна
Соцмережі