Дата народження
03 жовтня 1957
Країна
Україна
Соцмережі

Письменниця, сценарист, журналіст

Дата народження: 03.10.1957 р.

Рідне місто: Херсон

Люко Дашвар - незвичайний псевдонім письменниці. Її справжнє ім'я - Ірина Іванівна Чернова. Коло інтересів Люко дуже різностороннє. Про це свідчить її кар'єрний шлях. Майбутня письменниця отримала дві вищі освіти, але жодна з них не відповідає її теперішній професії.

Спершу Люко Дашвар закінчила Одеську національну академію харчових технологій. Там вона освоїла професію інженера-механіка. Потім Люко вступила до Національної академії державного управління при президенті України. Після навчання в цьому ВНЗ вона стала магістром державного управління.

Отримавши першу освіту, дівчина влаштувалася на роботу інженером. Але одного разу їй це набридло. Облаштувавши сімейне життя, Люко Дашвар змінила рід діяльності. Вона влаштувалася на посаду обліковця листів в газету. Попрацювавши так півроку, Люко стала заступником головного редактора.

У 1986-му році Люко Дашвар почала кар'єру журналіста.

У 1991-му році вона стала головним редактором в молодіжній газеті.

Після розпаду СРСР змінилося не тільки життя країни, але також діяльність Люко. Вона стала головою комітету у справах преси та інформації Херсонської обладміністрації. Через деякий час Люко Дашвар відкрила дві власні газети. Але їх діяльність не увінчалася успіхом. Випробувавши себе на цьому поприщі, Люко Дашвар переїхала до Києва.

У 2001-му році вона стала головним редактором газети «Селянська зоря». Пізніше цей період письменниця назвала незабутнім життєвим досвідом.

Крім цього, Люко Дашвар також працювала журналістом і редактором у кількох жіночих журналах.

Через деякий час вона вирішила підвищити свою кваліфікацію, і відправилася на курси сценарного ремесла голлівудського професора Річарда Креволіна. Крім того, письменниця навчалася нейролінгвістичного програмування на курсах практичної журналістики.

У 2006-му році Люко Дашвар повністю занурилася в письменницьку діяльність і створення сценаріїв.

Свою художню кар'єру вона почала зі сценарного ремесла. Її першими та гучними роботами стали сценарії до картин «ЛунаОдесса» і «Время - это все».

У 2007-му році з-під пера Люко вийшов її перший роман зі скандальною назвою «Село не люди».

Третій роман письменниці «Рай. Центр» був опублікований через два роки. Саме ця книга принесла своєму авторові першу творчу нагороду. Люко Дашвар з цим романом виграла в категорії «Вибір видавців» на церемонії «Коронація слова».

На цій же події через рік Люко Дашвар була визнана «Золотим письменником».

У 2012-му році цей титул підтвердився. Люко Дашвар знову стала «Золотим письменником України».

Зараз автор створює сценарії для серіалів. Люко Дашвар є найтиражованішим українським письменником.

Особисте життя

Письменниця заміжня, має кількох дітей.

Статок

Інформація про прибутки письменниці не представлена ​​у відкритих джерелах.

Дата народження
03 жовтня 1957
Країна
Україна
Соцмережі