Дата народження
10 вересня 1975
Країна
Україна
Соцмережі

Максим Запаскін

Запаскін Максим Романович: біографія, сім’я та компромат на депутата Київради

Запаскін Максим Романович: біографія, сім’я та компромат на депутата Київради

Максим Романович Запаскін – депутат Київоблради, який потрапив в скандал з хабарем. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Максим Запаскін народився 10 вересня 1975 року на території нинішньої Російської Федерації, в селищі міського типу Ногліки Сахалінської області.

  Запаскин Максим Романович

  Освіта

  Закінчив середню школу в 1992 році, після чого для продовження освіти виїхав до Великобританії. Молода людина проходила навчання в Oxford Brookes University, а потім в London City University за фахом «Страхова справа та інвестиції» (Insurance and Investments). Диплом отримав в 1998 році.

  Після цього Запаскін повернувся в Україну, де до 2007 року вивчав право в Донецькому національному університеті. У 2008 році, склавши кваліфікаційний іспит, отримав ліцензію адвоката.

  Сім’я

  Дружину Максима Запаскіна звуть Тетяна Олександрівна, вона і в шлюбі зберігає своє дівоче прізвище Мельцарек. У них є дочка Маргарита.

  Запаскин Максим Романович

  Кар’єра

  Ще студентом з 1996 року Запаскін почав стажуватися в британських страхових компаніях Perl Insurance Group і Equity Insurance Group. Потім до повернення в Україну працював помічником менеджера в другій з названих компаній.

  У нашій країні Максим Романович з 2000 по 2003 рік був комерційним директором ЗАТ «Промислові ресурси». Далі до 2006 року обіймав аналогічну посаду в ТОВ «Енерговпровадження». Після цього до нинішнього дня займає пост директора «ТОВ« Енерго-Тех»» в Білій Церкві Київської області.

  За словами самого Запаскіна, він з 2010 року є членом Всеукраїнського об’єднання «Свобода». У тому ж році він став помічником при депутаті від цієї партії в Білоцерківському міській раді Олександре Марченке. Двома роками пізніше, коли Марченко балотувався до Верховної Ради, саме Запаскін представляв в суді його інтереси та вимагав перегляду підсумків голосування.

  Крім цього, він також співпрацював з Наталією Королевською та її партією «Україна Вперед». Втім, за словами самого Запаскіна, він лише використовував цю партію, щоб потрапити до складу виборчої комісії, бо «Свобода» подібної можливості не мала.

  У 2014 році Максим Запаскін став помічником нардепа Сергія Рудика, а також заступником глави обласного відділення «Свободи». Брав активну участь в Революції Переваги, а потім займався волонтерською роботою. У тому ж році він йшов до Верховної Ради за списком своєї партії, однак 119-е місце в цьому списку не залишало йому шансів на успіх.

  У наступному році Запаскін, підтриманий «Свободою», виграв вибори до ради Київської області по мажоритарному округу № 58 в місті Біла Церква. У цьому органі він очолив постійну комісію з питань екології.

  Запаскин Максим Романович

  Компромат

  Навесні 2017 року Максим Романович опинився в центрі надзвичайно гучного корупційного скандалу, якій зачепив всю облраду.

  27 квітня прокуратура спільно з СБУ затримали його при отриманні 6 тисяч доларів. Однак це, як стверджують ЗМІ був лише другий «транш», а весь хабар становив 10 тисяч.

  «Таку суму депутат вимагав від директора одного з підприємств Київської за погодженням очолюваної ним комісією проєкту рішення Київоблради про надання підприємству дозволу на користування надрами, а також за вжиття заходів щодо прийняття цього рішення на сесії облради», – писали ЗМІ.

  У той же день СБУ почала обшук у голови облради Анни Старикової. Результати цього обшуку повідомляються в медіа:

  «СБУ пішла. Вилучили документи по 18 проєктам рішення до порядку денного. Зокрема, вилучили протоколи голосувань і протоколи профільних комісій, які готували це рішення до розгляду ».

  Запаскін виявився в СІЗО, однак всього через два дні вийшов на свободу під заставуПро це розповів його товариш по партії Ігор Сабій:

  «29 квітня за Максима Запаскіна вніс заставу наш однопартієць. Хто саме вніс, сказати не можу, — я не маю права розголошувати подібну інформацію. Сума – 600 тис. Гривень. Сьогодні він повинен вийти зі слідчого ізолятора, але поки що туди передані не всі необхідні документи».

  Після звільнення Максим Запаскін зберіг статус депутата (втратити його він міг би лише після судового вироку), проте позбувся поста голови комісії.

  Наводиться думка, що в корупційній схемі брав участь далеко не тільки один Запаскін, вона була досить розгалуженою.

  «Силовики вважають, що якщо факт хабару та навмисних дій буде доведений, на лаву підсудних сяде далеко не один підозрюваний.

  «Крім 6 000 доларів на якості остаточного розрахунку за рішення по воді, при ньому знайшли ще 1 700 доларів і вони не були помічені. Їх походження невідоме. Зараз слідство вивчає дані, згідно з якими протягом каденції Максим Запаскін «протягнув» таким чином ще близько 15 подібних рішень. Стандартний тариф – 10 000 доларів. Замовники запитували, чому так багато, а він говорив, нібито сума призначається не тільки для нього. З ким він працював безпосередньо, сказати важко, зрозумілий лише рівень цих людей, адже для того, щоб забезпечити голосування більшості, мало бути рядовим депутатом»», – писали журналісти.

  Запаскин Максим Романович

  Декларація

  Згідно з декларацією за 2017 рік, Максим Романович не має у власності жодного нерухомого майна. 42-метрова квартира в Києві вартістю 376 з половиною тисяч гривень, в якій і живе сім’я, належить його дружині Тетяні Олександрівні.

  Однак політик володіє третиною акцій «Б.Ф.Б. Легал Груп ». Вони оцінені в сто гривень.

  За рік він заробив 23 800 як гонорари від різних організацій. Його зарплата за сумісництвом в «Б.Ф.Б. Легал Груп »склала 3 352 гривні, а на основному місці роботи в Білоцерківській районній адміністрації – 28 538 гривень. Його дружина отримала соціальні виплати на загальну суму 36 711 гривень.

  На руках у депутата було 20 тисяч доларів і 85 тисяч гривень.

  Посилання

  Персональний сайт

  Сторінка депутата на сайті обласної ради

  Фейсбук

  Твіттер

  Дата народження
  10 вересня 1975
  Країна
  Україна
  Соцмережі