Дата народження
23 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі

Мар'яна Садовська

Співачка, композитор, музичний драматург, актриса, викладач, фольклорист, художник

Дата народження:
23.04.1972 р.
Рідне місто:
Львів

Мар'яна Садовська народилася у творчій родині. Її батько - співак, мати - художниця. Дівчинка успадкувала таланти обох батьків. Основним захопленням маленької Мар'яни була музика.

Після школи вона вступила до музичного училища, яке закінчила з відзнакою. Дівчина займалася по класу фортепіано. Основне навчання Мар'яна Садовська поєднувала з розумінням акторської майстерності. Вона відвідувала курси при Львівському академічному театрі ім. Л. Курбаса. Незабаром Мар'яна стала актрисою цього театру. У ньому вона працювала протягом трьох років.

У 1991 році Мар'яна Садовська перебралася до Польщі. Там вона жила і працювала протягом 10-ти років. Українська артистка працювала в Центрі театральних практик «Ґардженіце». У цей період Мар'яна Садовська поглиблено вивчала фольклор різних країн світу. Цю діяльність вона поєднувала з розвитком своєї музичної творчості. Співачка об'їздила кілька континентів у рамках своїх гастролей.

У 2001-му році Мар'яна Садовська переїхала в Нью-Йорк (США). Там вона почала співпрацю з міжнародним творчим колективом «Yara Arts Group». Співачка також стала проводити різні майстер-класи, представляючи аудиторії переважно обрядову українську музику. Крім того, Мар'яна Садовська долучилася до Експериментального театру «Ля МаМа».

Переїзд в Нью-Йорк дав новий виток сольній творчості української співачки.
У 2002-му році вона видала свій перший сольний альбом. Платівка отримала назву «Songs I Learned in Ukraine».

У тому ж році артистка почала новий етап дослідження української музичної фольклористики, який триває досі. Результати своєї роботи Мар'яна представляє на різних лекціях і семінарах.

У 2006-му році Мар'яна Садовська здобула перемогу на міжнародному фестивалі «Creole». Тоді ж вона потрапила в номінацію престижної чеської премії за створення музики для вистав театру «Фарма в'є скіні».

Українська артистка має безліч знакових премій.
Зараз співачка живе і творить в Німеччині.

Особисте життя

У 2002-му році Мар'яна Садовська вийшла заміж. Її обранцем став німецький актор і режисер Андре Ерлен.

Скандали

У 2011-му році Мар'яна Садовська звинуватила рейтинговий телепроект у порушенні її авторських прав. За словами співачки, в шоу «Голос країни» незаконно використовували її інтерпретацію пісні «Ой Летіла зозуля», яку виконала конкурсантка Інгрет Костенко. Мар'яна зазначила, що вимагатиме компенсації за порушення. У свою чергу продюсери проекту повідомили журналістам, що повідомляли правовласника про намір некомерційного використання твору, але не отримували ніякої відповіді.

Статок

Доходи Мар'яни Садовської поки не підраховані журналістами.

Дата народження
23 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі