Дата народження
19 грудня 1959
Країна
Україна
Соц.мережі

Заслужений діяч культури України, письменниця, поетеса, політик, депутат Верховної Ради (VII-VIII скликань, партія «УДАР»)

Дата народження: 19.12.1959 р.

Рідне місто: село Розтоки (Чернівецька область)

Тяга до літератури переслідувала Марію з дитинства. У 15 років дівчина почала складати вірші.

Закінчивши школу, Марія Матіос вступила на філологічний факультет Чернівецького державного університету (нині Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича). Предметом її вивчення стали українська мова та література.

Здобувши вищу освіту, дівчина влаштувалася на посаду бібліотекаря. Вона працювала в університетській бібліотеці. Потім протягом 8-ми років працювала на чернівецькому машинобудівному заводі. Крім того, Марія Матіос займала пост заступника голови обласної організації Спілки письменників. Вона також працювала відповідальним секретарем у видавництві «Буковинського журналу» і помічником секретаря РНБО України.

У 2003-му році Марія Матіос стала заступником голови по нацпреміі України ім. Т. Г. Шевченка.

Адміністративну роботу вона поєднувала з творчою діяльністю.

З 1982-го року вона почала публікувати свою поезію. Дебютною виданою роботою став поетичний твір «З трави і листя».

У 1992-му році Марія Матіос почала публікувати свою прозу. Тоді в журналі «Київ» вийшла її новела «Юр'яна і Довгопол».

У 2004-му році був виданий роман «Солодка Даруся, або Драма на три життя». Це твір набув широкої популярності та було переведено на польську мову. У 2015-му році відбулася екранізація цього роману. До речі, за цей твір Марія Матіос була вшанована Національної премії ім. Т. Г. Шевченка (2005 р.) Тоді ж «Солодка Даруся» стала «Книгою року».

Марія Матіос перебувала в партії Віталія Кличка «УДАР», а після перейшла в блок Петра Порошенка (БПП).

Марія Матіос є володаркою безлічі престижних нагород.

Особисте життя

Письменниця перебуває у шлюбі. У неї є син Назарій.

Скандали

В одному з творів Марії Матіос пам'ятник Вічної Слави (обеліск на Могилі Невідомого солдата в Києві) порівнюється  з чоловічим статевим членом. Ця творча фантазія викликала скандал. Проти письменниці мали намір порушити кримінальну справу. Тодішній прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав висловлювання Марії маразмом і підлістю. Політик був обурений, що подія не викликає осуду в суспільстві. Академік Петро Толочко зазначив, що письменниці можна поспівчувати як жінці. Він також припустив, що Матіос має намір зробити собі рекламу за рахунок скандалу.

Статок

Згідно з декларацією про доходи, у 2014 році Марія Матіос заробила 389 тис. грн.

Дата народження
19 грудня 1959
Країна
Україна
Соц.мережі