Дата народження
06 грудня 1951
Країна
Україна

Марк (Петровцій)

Архієрей УПЦ московського патріархату, митрополит Хустський і Виноградівський. Постійний член Священного синоду УПЦ МП.

Біографія

Митрополит Марк (Петровцій Микола Іванович) з'явився на світ 6.12.1951 року в Закарпатській області, в селі Приборжавське. Після школи відслужив в армії. Протягом року після повернення зі збройних сил працював як різноробочий на території Троїце-Сергієвої Лаври в Московській області.

Після закінчення духовної семінарії в Москві приєднався до монахів в Троїце-Сергієвій лаврі в 1974 році. У цьому ж році отримав звання ієродиякона, а пізніше - ієромонаха.

Кар'єра

З 1978 року викладав у своїй алма-матер - Академії духовенства в Москві.

Паралельно з часів навчання (з 1973 року) служив у Троїце-Сергієвій лаврі. Спочатку був келейником (побутовим асистентом) для глави лаври Ієроніма, пізніше отримав звання архімандрита і посаду благочинного (перший помічник єпископа).

У 1988 році був призначений стати єпископом Кременецьким і допомагати в якості вікарія у Львівській єпархії.

Через півроку рішенням Священного синоду Російської церкви призначений керівним єпископом у єпархії з центром у місті Тернопіль. При цьому отримав офіційне звання Тернопільського і Кременецького єпископа.

Після ще півроку, навесні 1989 року, був відправлений в Американську і Аргентинської кафедри. Через чотири роки, в 1993 році, був повернутий в Московську область на пост вікарія по Московській єпархії, а потім призначений керівником парафій патріарха в Канаді.

З 1999 року має сан архієпископа, а з 2005 року - Сумського і Охтирського архієпископа.

У 2007 році увійшов до складу Священного синоду в Української православної церкви і отримав призначення до Хустської, Виноградівської та Мукачівську єпархію.

Покликаний до складу Міжсоборної присутності Російської православної церкви, органу відповідального за втілення в життя рішень Священного Синоду (з 2009 року).

З 2014 року отримав звання митрополита.

Досягнення

У 2000 році був відзначений орденом Дружби, в 2012 і 2016 роках - орденом святителя Інокентія другого і першого ступеня відповідно. Усі нагороди належать до церковних орденів, вручаються за заслуги перед Російською Федерацією і православною церквою Московського патріархату.

Чутки і скандали

Відвідував у 2015 році село Пилипець у Закарпатській області, коли громада цього села прийняла рішення про перехід у підпорядкування УПЦ Київського патріархату. Приїзд закінчився невдачею: незважаючи на проповідь митрополита, рішення покинути Московський патріархат громада не змінила.

У 2018 році як «агент впливу РПЦ в Україні» потрапив в списки інтернет-проекту «Миротворець».

Статки і джерело доходу

Основним джерелом доходу є служба на одному з керівних постів Православної Церкви.

Особисте життя і сім'я

Рідний брат - Петровцій Дмитро Іванович - до 1998 року був відомий як єпископ Мефодій Української православної церкви в підпорядкуванні Московського патріархату.

Фото і відео

Архиепископ Марк (Петровцы)

https://www.youtube.com/watch?v=7QoxvDGoruM


Дата народження
06 грудня 1951
Країна
Україна