Дата народження
25 вересня 1987
Країна
Вірменія
Соцмережі

Мгер Куюмчян

Куюмчян Мгер Санасарович: прихильник Тимошенко, якого підозрюють в підкилимній боротьбі

Куюмчян Мгер Санасарович через те, що його сім'я володіє свинарським господарством, отримав в політичних колах прізвисько "Свинопас". Його підозрюють у внутрішньопартійних інтригах, які тільки знижують рейтинг партії Юлії Тимошенко.

Біографія

Куюмчян Мгер Санасарович народився 25 вересня 1987 року в селі Дарпас, що на півночі Вірменії. Коли Мгеру було сім років, батьки перевезли його з Вірменії до України. Куюмчян має український паспорт.

Освіта

Мгер Куюмчян середню освіту здобув у приватній школі Самойленка в місті Дніпро.

Вищу освіту він отримав на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Крім того, Мгер Куюмчян навчався у Edinburgh Business School at House of Knowledge.

Сім'я

Батько — Куюмчян Санасар Ервандович (1960 року народження) — за освітою вчитель математики. В Україні проживає з 1990 року. Керує одним з найбільших в Дніпропетровській області свинарським господарством — ПП “Сігма”.

Мати — Симонян Марине Геворківна (1959 року народження) — засновник та кінцевий бенефіціар ПП “Абла Центр”, яке також займається розведенням свиней.

Сестра — Куюмчян Цовинар (1995 року народження) — проживає в Лондоні. Навчалася в College Du Leman і European Social and Political Studies в UCL.

В 2011 році Мгер Куюмчян одружився з дівчиною на ім'я Злата. Дружина працює в ПП “Сігма”.

Кар'єра

У 2007 році студент третього курсу юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Мгер Куюмчян став засновником громадської ініціативи з надання безкоштовної юридичної допомоги "Антинесправедливість".

Ще бувши студентом юрфака Мгер обійняв посаду генерального директора ТОВ “Абла Груп”. Підприємство займається оптовою торгівлею продуктами харчування, в тому числі рибою, ракоподібними і молюсками. Тут Куюмчян працював з 2009 по 2012 рік.

Потім він разом з батьком почав реформування і вдосконалення великого аграрного підприємства “Сігма”.

З 2014 року Мгер Куюмчян займається громадською і політичною діяльністю. У цьому році він став засновником і керівником громадської організації “Рух розвитку села”, яка займається підтримкою сімейного фермерства.

Тоді ж він став офіційним представником Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" і увійшов в обласне бюро політичної сили Юлії Тимошенко.

У листопаді 2014 року Мгер Куюмчян балотувався в український парламент. У Верховну Раду він йшов по тридцять дев’ятому мажоритарному округу. Однак за кандидата від ВО "Батьківщини" проголосувало трохи більше десяти відсотків виборців. За переможца на цій ділянці Дмитра Яроша віддали свої голоси тридцять відсотків дніпрян.

Через рік Мгер Куюмчян став депутатом Дніпропетровської обласної ради, а пізніше і заступником голови обласної ради.

З лютого 2016 року він керує Дніпровською міською організацією ВО “Батьківщина”.

Двічі Мгер був помічником народних депутатів від ВО "Батьківщина". У шостому скликанні — у Сергія Соболєва, у восьмому — у Олександри Кужель. Свої обов'язки він виконував на громадських засадах.

У 2019 році Куюмчян знову балотується в парламент. На цей раз він йде за партійними списками. Його номер у ВО "Батьківщина" тридцять четвертий.

У 2015 році став лауреатом премії “Людина року” в категорії “Аграрій року”.

Компромат

У 2018 році з'явилася інформація, що Мгер Куюмчян замішаний у внутрішньопартійних інтригах, в результаті яких постраждав імідж Юлії Тимошенко. 

Подейкують, що він веде підкилимну боротьбу з керівниками криворізького відділення ВО "Батьківщини" Олександром Рябеком та Ольгою Бабенко.

Восени 2018 року "криворіжці" підставили своїх дніпропетровських однопартійців, таємно замовивши антитимошенківську рекламу під час візиту Юлії Володимирівни до міста Дніпро. За такий “теплий прийом” Мгер Куюмчян отримав від Тимошенко прочухана. 

Після цього він вирішив відплатити “криворіжцям” тією ж монетою. В результаті рейтинг ВО “Батьківщина” та її голови в “своєму” регіоні значно знизився.

 

Через специфіку свого бізнесу Мгер Куюмчян отримав прізвисько в політичних колах "Свинопас".

У червні 2019 року в місті Дніпро на стовпах, під'їздах і парканах почала з'являтися агітаційна продукція ВО "Батьківщина" із зображенням Мгера Куюмчяна. Подібна агітація відповідно до українського законодавства є адміністративним порушенням.

Декларація

Мгер Куюмчян в березні 2019 року подав електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

У селищі Слобожанське Дніпропетровської області у кандидата в парламентарі є земельна ділянка в сімсот дев'яносто квадратних метрів і житловий будинок — в триста шістдесят вісім “квадратів”. У 2010 році Мгер заплатив за цю нерухомість загалом чотири мільйони гривень.

Куюмчян пересувається на Mercedes-Benz ML 350 2008 року випуску, вартістю в чотириста сімдесят вісім тисяч гривень.

Зарплата в обласній раді за рік принесла Мгеру триста тисяч гривень. П'ятдесят одну тисячу заробила дружина кандидата в народні депутати. Суму більш ніж два мільйони гривень Мгер Куюмчян взяв в позику або в кредит.

Грошові активи заступник голови Дніпропетровської обласної ради вважав за краще приховати. Зате він вказав фінансові зобов'язання. Ця сума дорівнює п'яти мільйонам двомстам тисячам гривень.

Дата народження
25 вересня 1987
Країна
Вірменія
Соцмережі