Дата народження
21 січня 1991
Країна
Україна
Соцмережі
37

Михайло Федоров

Михайло Федоров: віцепрем'єр-міністр, який збирається діджиталізувати державу

Федоров Михайло Альбертович — СММ-спеціаліст, який у команді Зеленського відповідав за діджитал-напрямок, а в новому уряді Гончарука обійняв посаду віцепрем'єр-міністра — міністра цифрової трансформації України, ставши наймолодшим Міністром у Кабміні.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім'я
 4. Кар'єра
 5. Цитати і заяви
 6. Про свою роботу в передвиборчому штабі
 7. Про використання ботів в передвиборній кампанії
 8. Успіх діджитал-компанії Зеленського
 9. Про "державу в смартфоні"
 10. Про програму Lift
 11. Декларація
 12. Відео

Біографія

Михайло Альбертович Федоров народився 21 січня 1991 року в місті Василівка Запорізької області.

Освіта

Після закінчення школи, Михайло Федоров вступив на факультет соціології та управління Запорізького національного університету. У 2012 році, бувши студентом четвертого курсу, Михайло був обраний запорізьким студентським мером.

Сім'я

З 2015 року одружений з дівчиною, на ім'я Анастасія. Вона також родом із Запоріжжя. Закінчила факультет іноземної філології в Запорізькому національному університеті.

На початку 2017 року Михайло Федоров став батьком. Анастасія народила дочку Марію.

Кар'єра

Михайло працював операційним директором в освітній медіаплатформі "Супер люди".

У травні 2013 року Федоров в Запоріжжі заснував власне діджитал-агентство "SMMSTUDIO". Його компанія, чисельністю у сорок співробітників, займається збільшенням продажів за допомогою реклами в соціальних мережах, таких як фейсбук і інстаграм.

Одним з клієнтів студії був "Квартал-Концерт". Федоров і "кварталівці" створили спільний проект, який має побачити світ найближчим часом.

У грудні 2018 року Михайло Федоров приєднався до виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. Він очолив діджитал-напрямок "Команди Зе".

В обов'язки Михайла входило побудова інтернет-пулу у соціальних мережах, месенджерах і YouTube-каналах, які були орієнтовані на підтримку Володимира Зеленського.

Менш ніж за півроку він створив інтернет-спільноту з аудиторією у півмільйона користувачів. Завдяки роботі Михайла Федорова і його колег, "Команда Зе" змогла знайти велику кількість юристів-волонтерів по всій країні, а також логістів та інших експертів.

Після інавгурації президент призначив Федорова своїм позаштатним радником по діджитал-напрямку. Також Михайло займається діджиталізацією партії "Слуга народу".

Михайло Федоров балотувався до Верховної Ради України 9-го скликання за списком партії "Слуга народу".

Михайлові вдалося стати навіть не народним депутатом, а віцепрем'єр-міністром — міністром цифрової трансформації України в новому уряді Олексія Гончарука.

Цитати і заяви

Про свою роботу в передвиборчому штабі

За словами Михайла Федорова, кампанію Зеленського в порівнянні з іншими кандидатами, була бюджетною. На діджиталізацію було виділено приблизно чверть мільйона доларів.

Найбільшою статтею витрат стала таргетована реклама, у якій тезово була описана вся програма кандидата Зеленського. Крім фейсбук і інстаграма гроші пішли на рекламу на YouTube і на пошукову рекламу в Google.

Про використання ботів в передвиборній кампанії

Під час президентської кампанії, як зазначає Федоров, проти команди Зеленського працювало три ботоферми: з України, Туреччини та Росії. Сам же Федоров зізнається, що його команда ботами не користувалася.

Як зазначає фахівець в сфері діджитал, за його роботи не було створено жодної негативної сторінки та не було ніяких чорних піар-компаній. Михайло заявив, що якщо хтось зможе довести, що у Зеленського в кампанії використовувалися боти, то він згоден назавжди залишити свою роботу.

Висловився Федоров і з приводу антиреклами Зеленського. Він повідомив, що боротися проти неї неможливо. Проте можна змусити її творців розщедриться. Адже кожен клік по такій антиреклами завдає збитків опонентам Зеленського. Тому Михайло Федоров закликав якомога частіше на неї натискати.

Успіх діджитал-компанії Зеленського

Як зазначає, фахівець з комп'ютеризації, була придумала соціальна місія — залучення молоді та розвиток в них політичної культури.

Завдяки оцифруванню даних був прискорений звично довгий процес набору волонтерів в якості спостерігачів на виборах.

Під різні формати і різних користувачів була створена системна і точкова комунікація. Для більшої доступності був показаний процес роботи зсередини.

Про "державу в смартфоні"

Радник президента відзначає, що найважливіша мета в його роботі полягає у визначенні шляхів і механізмів прискорення реалізації проекту "держава в смартфоні". У його планах створення технологічного та зручного в користуванні електронного уряду.

Для цього він хоче реалізувати ідею "єдиного вікна". Воно дасть громадянам одну веб-адресу, на якій будуть зібрані всі наявні послуги. Для простоти користування планується створити єдину систему авторизації та ідентифікації.

На думку Михайла, українці за допомогою всього двох кліків по сайту зможуть знаходити необхідні їм дані в національному каталозі послуг. Один раз громадяни авторизуються і один раз вводять свої дані, які не будуть загублені.

У планах радника президента уможливити проводити вибори і референдум за допомогою мобільного телефону.

Про програму Lift

28 травня в бета-версії була запущена програма для стартапів і оригінальних ідей під назвою Lift. На сайті можна залишити власне резюме та поділиться ідеєю про свої стартапи.

Менш ніж за добу на сайт було надіслано майже півтисячі ідей. Михайло Федоров розповів, що портал був створений за допомогою волонтерів і на його запуск не були витрачені бюджетні гроші.

Ідеальним на його думку, буде якщо Lift стане державним кадровим резервом, а проекти надалі стануть на баланс держави.

Декларація

Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров задекларував 4,4 млн гривень доходів, 200 тис. доларів готівки і 70 рублів на рахунку в "ПриватБанку" за 2018 рік. Відповідна інформація розміщена в Єдиному державному реєстрі декларацій.

Основну частину доходів – 4,4 млн гривень – склало заняття підприємницькою діяльністю, близько 34 тис. гривень – зарплата за сумісництвом в "ІТ Груп Запоріжжя 2018", 9 тис. гривень – зарплата на основному місці роботи в ТОВ "СММСТУДІО", близько 10 тис. гривень – додаткове благо від компанії "Айсмарт" і 1 тис. гривень – відсотки від "Універсал банку".

Дружина Анастасія задекларувала 373,5 тис. гривень від відчуження майна та 11 тис. гривень соцвиплати при народженні дитини.
На рахунках в "ПриватБанку" у міністра 405 тис. гривень, 3 тис. євро, 6,2 тис. доларів і 70 рублів, а також в "Універсал банку" – 61,3 тис. гривень, у його дружини – 350 тис. гривень готівки і 34 тис. гривень на рахунку в "ПриватБанку".

Готівкою Михайло Федоров зберігає 200 тис. дол., а його дружина – 350 тис. гривень.

Федоров володіє половиною житлового будинку площею 44,8 кв. м у Василівці Запорізької області і в Києві будує квартиру площею 74,8 кв. м, його дружина орендує квартиру в Києві площею 36,6 кв. м.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=EN9u_YV2LzU

Дата народження
21 січня 1991
Країна
Україна
Соцмережі