Дата народження
29 червня 1947
Країна
Росія
Соцмережі

Михайло Іллєнко

Радянський і український кінорежисер, сценарист, актор. Член-кореспондент Академії мистецтв України, Заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка.

Дата народження: 22.06.1947 р.
Рідне місто:
Москва (Росія)

Михайло Іллєнко народився в сім'ї інженера.
Здобувши середню освіту, хлопець вступив до інституту кінематографії (ВДІК). Там Михайло Іллєнко освоював режисерське ремесло. Закінчивши ВНЗ, хлопець переїхав до Києва.

У 1968-му році, будучи студентом, Михайло Іллєнко знявся у фільмі «Вечір напередодні Івана Купала». Йому дісталася невелика роль. Так Михайло дебютував в кіно, але як актор.

Відразу після інституту в 1970-му році він отримав посаду режисера в компанії «Київнаукфільм».

У тому ж році молодий режисер знявся в кінокартині «Білий птах з чорною ознакою». Пізніше Михайло сконцентрувався переважно на режисерському ремеслі.
У 1979-му році Іллєнко зайняв пост режисера в київській кіностудії ім. А. П. Довженка.

У 1993-му році Михайло Іллєнко почав викладати режисуру в київському театральному інституті (КНУТКТ) ім. І. К. Карпенка-Карого.
У 1997-му році він отримав посаду арт-директора кінофестивалю «Відкрита ніч», який проходив на Андріївському узвозі.

У 1975-му році відбувся реліз дебютної картини Михайла. Стрічка мала назву «Там вдали, за рекой».

Його робота «Той, хто пройшов крізь вогонь», презентована у 2012-му році, номінувалася на премію «Оскар».

Михайло Іллєнко є лауреатом державної премії України ім. А. П. Довженка.
Талановитий режисер проявив себе також як публіцист. Його перу належить ряд прозових творів, а також безліч статей про особливості українського кінематографа.
Михайло Іллєнко по праву вважається одним із кращих режисерів України. Він отримав славу і визнання не тільки на Батьківщині, але також далеко за її межами.

Особисте життя

У Михайла Іллєнка є дочка Іванна. Вона  балерина.

Скандали

У 2012-му році фільм Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь» номінувався на премію «Оскар». Картину показали в декількох містах США. Незважаючи на позитивне сприйняття публіки, режисер скептично оцінював свої шанси на перемогу. За словами Іллєнка, у нього не вистачить грошей на статуетку. Як вважає режисер, щоб виграти «Оскар» хорошої кінокартини недостатньо. Михайло Іллєнко стверджує: щоб отримати «Оскар», необхідно постійно перебувати в США і підтримувати контакти з пресою.

Статок

Про доходи режисера в пресі не згадується.

Дата народження
29 червня 1947
Країна
Росія
Соцмережі