Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна

Михайло Кіперман

Михайло Кіперман: нафтовий магнат, партнер Коломойського, колишній чоловік Віри Брежнєвої

Михайло Кіперман - український мільйонер, який став відомим в бізнес-колах завдяки своїй причетності до скандальної групи "Приват" Ігоря Коломойського. ЗМІ писали про участь олігарха в деяких рейдерських захопленнях ласих активів. При цьому, широкі маси знають його більше як чоловіка Віри Брежнєвої.

Біографія

За даними видання "Форбс", Кіперман Михайло Юрійович народився в 1970 році в Дніпропетровську. Про біографію бізнесмена відомо дуже мало. Його батько очолював компанію "Оптима телеком", а також володів нафтовим підприємством "Оптіма-ойл" і кількома десятками АЗС.

Довгий час Михайло жив і працював у Києві. У 2016 році виїхав до Швейцарії, де знаходиться до цього дня. Є одним з партнерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова зі скандально відомої групи "Приват". Досить закритий від преси: ніколи не дає інтерв'ю, відмовляється називати свої доходи і виставляти життя на показ.

Сім'я

Михайло Кіперман протягом декількох років був одружений з відомою зіркою шоу-бізнесу, актрисою і колишньою солісткою групи "ВІА Гра" Вірою Брежнєвою. Заради сексапільної білявки бізнесмен залишив першу дружину Яну і двох маленьких доньок.

Через рік після початку відносин Кіперман переконав Брежнєву покинути групу "ВІА Гра". Заради цього він навіть фінансував її діяльність як сольної співачки. А коли у пари народилася спільна дочка Сара (2009), пара одружилася.

Цікаво, що Михайло зумів знайти спільну мову не тільки з Вірою, але і з її старшою дочкою від бізнесмена Віталія Войченка - Сонею. Дівчинка настільки полюбила вітчима, що називала його найкращим на світі татом.

Одруженню Кіпермана і Брежнєвої в силу релігійних переконань сильно перешкоджали батьки нареченого. Бувши ортодоксальними юдеями, вони наполягали на тому, щоб син знайшов собі єврейку. Однак Михайло настільки закохався, що не дивлячись на заборони і тиск, таки зробив Вірі пропозицію.

Бувши одруженим на популярній красуні, Кіперман постійно контролював її творчу діяльність. Ходили чутки, що незадовго до зйомок романтичної комедії "Кохання у великому місті", де Брежнєва зіграла одну з головних ролей, її чоловік додав до контракту пункт, який виключав оголення жінки перед камерами і зайві дотики партнера. Віра підтвердила чутки про зміну контракту, зазначивши при цьому, що її чоловік нічого їй не забороняв.

Пара здавалася дуже щасливою. Однак через кілька років у мережі поповзли нові чутки - на цей раз про те, що Кіперман і Брежнєва розлучилися. Незабаром співачка сама розповіла пресі про те, що інформація про розлучення правдива.

Спочатку подейкували, що причиною розриву Віри і Михайла стали борги бізнесмена. Нібито, жінка розлучилася, щоб її майно через проблеми чоловіка не потрапило під арешт. Інші ж джерела стверджували, що амбітний олігарх приревнував дружину до Макса Барських, з яким вона проводила багато часу на роботі. Говорили також, що Віра вже давно таємно зустрічалася з продюсером групи "ВІА Гра" Костянтином Меладзе, через якого кинула багатого чоловіка.

Хоча всі ці версії мають місце бути, найімовірніше, що відома сім'я розвалилася через юну модель, з якою у Кіпермана почався роман на стороні.

Після розлучення Брежнєва зійшлася з Меладзе, який заради неї також кинув дружину і дітей, а Кіперман одружився з чарівною блондинкою Оленою Гайваненко, яка майже вдвічі молодша за нього. Нова дружина народила Михайлу ще двох дітей, з якими вони разом у 2016 році втекли з України.

Освіта

Далеко не завжди для того, щоб стати успішним бізнесменом, необхідно закінчувати ВНЗ. Особливо, коли тато - олігарх. І Кіперман, який зумів стати мільйонером з середньою технічною освітою, яскравий тому приклад.

Кар'єра і бізнес

Судячи з того, що Михайло виріс в родині впливового бізнесмена, йому не довелося будувати кар'єру з нуля. Батько нинішнього мільйонера з дитинства навчав сина бізнесу, а також забезпечив усіма необхідними ресурсами для його успішного старту і розвитку.

У нинішній час Кіперман-молодший, бувши членом наглядової ради "Укртатнафти", володіє великими нафтовими активами, в які входить Кременчуцький НПЗ. Крім того, контролює хімічний бізнес-групи "Приват", очолюючи наглядову раду стратегічно важливого для України підприємства "Дніпроазот".

Крім цього, Михайло частково володіє туристичним комплексом "Буковель" в Карпатах, а також має долю в декількох великих компаніях з виробництва будматеріалів у Дніпропетровську та області. Спільно з партнерами займається зведенням технопарку "Київщина" недалеко від столиці.

Компромат

За даними ЗМІ, бізнес Михайла Кіпермана тісно пов'язаний з групою "Приват" Ігоря Коломойського. Як і його партнер, нафтовий магнат з Дніпропетровська неодноразово звинувачувався в рейдерських захопленнях декількох підприємств.

Так, він незаконним шляхом привласнив собі Київську фабрику технічного паперу, фармацевтичну компанію "Дарниця", Золотоніський машинобудівний завод, НВО "Сатурн", "Украгрожитлопобутбуді" та інші активи.

Наприклад, захоплення НВО "Сатурн" бізнесмен здійснив за допомогою звичайної рейдерської схеми. За кілька років до операції один із соратників Кіпермана придбав на вільному фондовому ринку близько 5% акцій підприємства. Власники компанії спробували через суд оскаржити дану покупку, але зазнали поразки. Незабаром увесь комплекс перейшов Кіперману.

Ще однією жертвою олігарха була одна з найбільш великих фармацевтичних компаній України - "Дарниця", якою бізнесмен заволодів за допомогою фальсифікації деяких документів і підкупу суддів.

Після того, як Михайло одружився втретє на юній моделі і став батьком ще двом дітям, він на кілька років загубився з уваги.

У цей час між його діловим партнером Ігорем Коломойським і новою українською владою розв'язався конфлікт, який призвів до нашумілої націоналізації "ПриватБанку", який, за чутками, чиновники просто "віджали" у олігарха. Тому, щоб уникнути ще більших проблем. Коломойський поїхав на час до Швейцарії, а за ним покинув Україну і Кіперман з новою дружиною і дітьми.

У підсумку, рішення пожити за кордоном для бізнесмена виявилося вельми вдалим, оскільки у 2017 році Генпрокуратура України почала розслідувати справу щодо великих розкрадань в "Приваті", які (за попередніми даними) здійснювали керівники банку. Завели правоохоронці справу і проти самого Кіпермана, якого підозрюють в причетності до злочину.

За рішенням Печерського районного суду Києва ГПУ отримала доступ до рахунків ряду юридичних і фізичних осіб, з яких на той час слідчі змогли встановити тільки особистість Михайла Кіпермана.

Статки і джерела доходів

На кінець 2011 року капітали бізнесмена оцінювалися в 182 мільйони доларів за версією видання "Фокус", яке розмістило його на 80 місці в своєму рейтингу. У наступному році журнал "Форбс" оцінив статки олігарха в 191 мільйон доларів, віддавши йому 54 місце в сотні українських багатіїв.

У 2013 році "Фокус" нарахував у Кіпермана 88 мільйонів доларів, поставивши його на 122 місце в списку найвпливовіших людей України, а "Кореспондент" - 193 мільйони доларів, з якими бізнесмен зайняв 58 місце в "Золотій сотні".

За підсумками травня 2019 року статки Михайла оцінюються фахівцями "Форбс" в 61 мільйон доларів.

Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна