Дата народження
05 грудня 1968
Країна
Україна
Соцмережі
74

Михайло Радуцький

 Михайло Борисович Радуцький: власник приватної клініки "Борис" став радником Зеленського

Михайло Борисович Радуцький - медик і фізкультурник за освітою, який вже багато років має бізнес в сфері медицини, недавно пройшов до парламенту від "Слуги народу".

Біографія

Михайло Радуцький народився 5 грудня 1968 року в Києві. Є засновником і власником медичної клініки "Борис". У липні 2019 року обраний народним депутатом України 9-го скликання від партії "Слуга народу". Працює позаштатним радником Володимира Зеленського. Активно веде сторінку в соціальній мережі Фейсбук.

Сім'я

Одружений. Виховав сина, який займається ресторанним бізнесом (володіє і управляє закладами Mozgi Bar і City Beach Club).

Освіта

Перша вища освіта, яку отримав Михайло Радуцький - медична. Навчався в Київському медучилищі №2 на фельдшера швидкої допомоги. У 2007 році закінчив Національний університет фізкультури і спорту, де освоїв фізичну реабілітацію.

Кар'єра

Бізнес

Попрацювавши короткий час фельдшером, у 1989 році Радуцький спільно з Дмитром Гордоном заснував компанію, яка займалася організацією концертів в столиці.

Вже у 1993 році з тим же Гордоном та іншими партнерами заснував медичний центр "Борис".

Протягом 10 років був там комерційним директором, а потім повністю очолив підприємство. На початку 2019 року продав клініку мережі "Добробут".

Політична діяльність

У 2014 році Радуцький став заступник голови Київської міськдержадміністрації. Через рік отримав посаду радника голови КМДА Віталія Кличка.

У липні 2019 року був призначений Володимиром Зеленським позаштатним радником президента.

Крім того, в тому ж 2019-му виграв вибори в народні депутати. Пройшов до парламенту від "Слуги народу" за виборчим списком партії. Очолює Комітет ВРУ з питань здоров'я нації та медичної допомоги.

Компромат

За всі роки в політиці новообраний депутат Михайло Радуцький подав всього дві декларації. І то журналісти знайшли в них масу невідповідностей офіційних доходів з реальними.

Наприклад, бувши власником двох успішних підприємств, він жодного разу не вказав їх у своїх деклараціях

Цікаво, що в клініці "Борис" чиновнику ще кілька років тому належало 12,4% акцій, що в грошовому еквіваленті дорівнює більше 10 мільйонам гривень. Із них близько 10% він контролює через кіпрську офшорну фірму Morlaix Holdings Limited. Забував Радуцький декларувати і бізнес своєї дружини, яка також отримує чималі доходи.

В кінці 2017 року ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що у медцентрі "Борис" можуть відібрати ліцензію. Все почалося з того, що один чоловік подав у прокуратуру заяву, в якій звинувачував керівництво цієї та інших клінік в тому, що ті для отримання ліцензії надають підроблені документи.

Після цього слідчі спробували отримати дозвіл на перевірку документів медичних закладів та їх обладнання. Однак виявилося, що прокуратура не може проводити такі перевірки, це юрисдикція Міністерства охорони здоров'я. До того ж, ліцензії видають на підставі відомостей, які не є тими документами, підробка яких карається законом.

Працюючи заступником мера з питань медицини, Михайло Радуцький представляв себе як борця з корупцією в клініках і медцентрах. Щоб довести серйозність своїх намірів у цьому питанні, одного разу він навіть провів масове звільнення головних лікарів кількох столичних клінік.

Після цього звинуватив активістів у тому, що ті мало того, що почали мітингувати, так ще й "палили шини" під адміністрацією.

Деякі видання відзначають, що в 2004 році Михайло Рудницький разом з дружиною і тисячами інших людей став жертвою цунамі на острові Пхукет. В результаті інциденту всі їх друзі загинули.

Декларація

З даними декларації 2014 року, у власності чиновника-бізнесмена знаходиться:

  • земельна ділянка площею 1500 кв.м;
  • заміський будинок площею 256 кв.м;
  • велика квартира в столиці;
  • три люксових автомобілі (Porsche Panamera 2012 р.в., Mercedes-Benz CL-Class 2014 р.в. і Hyundai Santa Fe 2014 р.в.).

Дохід Радуцького склав більше 1 мільйона гривень. При цьому, на банківських рахунках у нього зберігалося в рази більше - майже 13 мільйонів гривень.

Дата народження
05 грудня 1968
Країна
Україна
Соцмережі