Дата народження
26 листопада 1982
Країна
Україна
Соцмережі

Микита Кадан

Художник, скульптор

Дата народження: 26.11.1982 р.

Рідне місто: Київ

Скульптура, інсталяція і графіка - жанри, в яких працює Микита Кадан, один з ініціаторів проекту «Худрада», член об'єднання «Митцi».

Він народився в інтелігентній родині, не пов'язаній з образотворчим мистецтвом. Захопленість Микити малюванням трохи шокувала його батьків. Деякий час він навчався в звичайній загальноосвітній школі, але незабаром батьки перевели його в художню школу. Багато часу Микита проводив у бібліотеці, де буквально поглинав книги з образотворчого мистецтва та історії. Особливо його цікавила література з критикою на адресу авангардистів образотворчого мистецтва. Такі художники поставали «поганими хлопцями», до числа яких дуже хотілося долучитися Микиті. Прочитане він любив обдумувати під час  самотніх прогулянок по пустирях і покинутим будівлям.

 Після школи Микита вступив на факультет монументального живопису Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Його тодішнім наставником став народний художник України, професор Микола Стороженко.

Однією з показових робіт Микити є пам'ятник робітникові. Цю скульптуру художник створив для «PinchukArtCentre». Двозначний пам'ятник розкриває маніпулятивний образ трудового героїзму радянських часів і соціальну роль робітника в сучасній капіталістичній Україні.

У 2009-му році Микита Кадан номінувався на премію від «PinchucArtCentre». У 2011-му році він отримав першу премію від цієї установи.

У 2014-му році Микита Кадан став володарем спец-премії від «Future Generation Art Prize».

Через рік він представив Україну на Венеціанському Бієнале.

Роботи Микити виставляються на персональних і групових виставках в Україні та за кордоном. Зараз автор живе і творить в Києві.

Як зазначає художник, його мистецтво - це спроба протистояти обману. Небайдужий до долі нації, Микита Кадан створює твори, присвячені найважливішим політичним подіям з історії України. Його картини розповідають всьому світу історичну правду українського народу, яку довго приховували в тіні. Художник сподівається, що його роботи дозволять суспільству не забувати про уроки минулого. Картини Микити дозволяють відшукати істину, адже багато які  історичні факти перекручуються політичними маніпуляторами.

Таким чином, через творчість Микити Кадана виражається інтелектуальне реагування на політико-соціальні зміни і патріотичні міфи та соціальна відповідальність. Його глибоке розуміння історичного контексту дозволяє брати активну участь в українській соціополітичній дискусії.

Стиль художника близький до російського авангардного руху початку ХХ століття. У своїх роботах він використовує моделювання і абстракцію.

Особисте життя

Капіталістичний реаліст воліє замовчувати про особисте життя.

Скандали

Микита Кадан - одіозна особистість для суспільства українських художників. Причиною частих скандалів є відкрита і стійка моральна позиція Микити.

Статок

Микита Кадан - один з найуспішніших українських художників. Інформація про його прибутки не міститься у відкритих джерелах.

Дата народження
26 листопада 1982
Країна
Україна
Соцмережі