Дата народження
18 червня 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Микола Мовчан

Мовчан Микола Петрович: український дипломат і ексзаступник міністра молоді та спорту

Мовчан Микола Петрович - дипломат, чиновник і поліглот.

Біографія

Мовчан Микола Петрович народився 18 червня 1976 року у місті Київ.

Освіта

Микола має дипломи з міжнародної журналістики (Інститут журналістики при КНУ ім. Т. Шевченка) і міжнародного права (Інститут міжнародних відносин КНУ). Крім того, Мовчан навчався в університетах Франції та Австрії.

У квітні 2004 року він захистив дисертацію і став кандидатом політичних наук. Микола Мовчан - поліглот. Він володіє дев'ятьма іноземними мовами.

Сім'я

Даних про сімейний стан Миколи Мовчана у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

З 1993 року Микола протягом восьми років працював кореспондентом. Мовчан був експертом з міжнародної політики у газетах "Молодь України", "Урядовий кур'єр", "Україна. Європа. Світ", "Україна і Світ сьогодні", "День", "Сьогодні", "Дипломатичний світ", а також за кордоном (Німеччина, Франція, Австрія).

У період з 1999 по 2001 рік Микола Мовчан проходив стажування у великих європейських видавництвах Німеччини, Австрії та Франції. Потім два роки він займався консультуванням з питань зовнішньої політики та мас-медіа Центру досліджень проблем громадянського суспільства.

З 2007 по 2011 рік Микола працював на посаді другого секретаря в українському посольстві в Ірані. По поверненню в Україну, Мовчан працював в азіатському та африканському відділах міністерства закордонних справ.

У серпні 2014 року перейшов з МЗС у міністерство молоді та спорту. Тут Микола Мовчан обійняв посаду заступника міністра. Займався питаннями євроінтеграції. 

Через півтора року чиновник став українським представником у Міжурядовому комітеті ЮНЕСКО з питань фізичного виховання і спорту. У лютому 2016 року Мовчан обійняв посаду віцепрезидента цієї організації.

У вересні 2019 року Микола Мовчан був звільнений з посади заступника міністра молоді та спорту.

Компромат

Микола Мовчан у великі скандали не потрапляв.

Декларація

Микола Мовчан у вересні 2019 року перед звільненням подав електронну декларацію про свої доходи за дев'ять місяців поточного року.

Ексчиновник вказав три квартири. Одна з них (74 кв.м.) знаходиться в селі Чайки на Київщині і належить самому Миколі Мовчану. Двома іншими (90 і 44,6 кв.м.), які знаходяться в Києві, володіють його батьки. Микола Мовчан пересувається на автомобілі Chevrolet Lacetti 2005 року випуску.

На посаді заступника міністра за дев'ять місяців зарплата склала 364 тисячі гривень. Також він отримав 29 тисяч гривень у якості відшкодування від Ради Європи.

Інформацію про банківські рахунки і готівку Микола Мовчан у своїй декларації не вказав. У графі "фінансові зобов'язання" у чиновника значиться кредит, який у 2008 році взяла його сестра Юлія Мовчан. Сума кредиту - 109 тисяч гривень. В 2019 році Мовчан взяв кредит на 84 тисячі.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=S_LTPWlZcZ8 

Дата народження
18 червня 1976
Країна
Україна
Соцмережі