Дата народження
18 листопада 1972
Країна
Україна
Соцмережі
633

Микола Величкович

Микола Величкович: майстер бойового гопака, що приховує свої грошові активи

Микола Величкович вийшов на політичну арену завдяки дружбі з Андрієм Парубієм. Він був його помічником у Верховній Раді двох скликань, заступником у громадському об'єднанні "Самооборона Майдану". Завдяки йому отримав посаду заступника міністра внутрішніх справ. Бувши народним депутатом Величкович не вказує в деклараціях свої грошові активи.

Біографія

Микола Романович Величкович народився 18 листопада 1972 року у Львові.

Освіта

Диплом історика Микола Величкович отримав в 1994 році після закінчення Львівського університету імені Івана Франка. Потім він став аспірантом Львівського університету фізичної культури.

Сім'я

Дружину парламентарія звуть Наталя. До 2018 року вона працювала у Державній службі України з безпеки на транспорті. Тут вона обіймала посаду головного спеціаліста відділу забезпечення діяльності Управління організації роботи. У подружжя Величкович є дві доньки - Віра і Алеся.

Кар'єра

Після отримання диплому, Величкович влаштувався на роботу до Львівського регіонального фонду "Молода Україна". Протягом року він працював на посаді радника з молодіжних питань.

З 1995 по 1997 рік Микола працював у виконавчому комітеті Львівської міської ради. З 1999 року Микола Величкович працює в університеті фізичної культури на кафедрі фехтування, боксу та національних єдиноборств. Величкович викладає теорію і методику рукопашного гопака, підвищення спортивної майстерності, а також теорію і методику спортивних поєдинків.

Політичну кар'єру почав в 1998 році. Тоді він вперше балотувався в український парламент.

У Верховну Раду третього скликання Величкович балотувався під вісімнадцятим номером від виборчого блоку партій "Менше слів". Але ця політична сила не змогла подолати тривідсотковий бар'єр.

Невдало в тому ж році він намагався потрапити і в Львівську міську раду за списками Соціал-національної партії (з 2004 року - ВО "Свобода").

У 2010 році Микола Величкович ще один раз невдало брав участь у виборах. На цей він не зміг стати депутатом Львівської обласної ради по мажоритарному округу номер одинадцять (центр - місто Самбір).

Євромайдан допоміг викладачеві університету фізичної культури зробити кар'єру в політиці. Під час протестів Величкович виконував функції заступника голови Громадського об'єднання "Самооборона Майдану", керував якою Андрій Парубій.

У парламенті шостого і сьомого скликання Величкович був помічником народного депутата Парубія. Свої обов'язки він виконував на громадських засадах.

З березня по листопад 2014 року Величкович став радником міністра внутрішніх справ. На позачергових парламентських виборах восени 2014 року він, нарешті, отримав депутатський мандат.

У Верховну Раду Микола Величкович балотувався під сорокових номером у списках Народного фронту.

Після виборів Величкович в грудні 2014 року увійшов до комітету з питань сім'ї, молодіжної політики і спорту, де став заступником голови. Народний обранець - член Української частини міжпарламентської асамблеї України Польщі та Литви.

Парламентарій входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Мексикою, Кореєю, Афганістаном, Хорватією, Австралією, Японією і Кувейтом.

Микола Величкович - зразковий народний депутат. Він відвідав дев'яносто шість відсотків засідань парламенту і дев’яносто девять відсотків засідань комітету.

Крім того, він ще й досить продуктивний парламентарій. З листопада 2014 року політик зробив сорок п'ять депутатських запитів, взяв участь в ста п'яти законопроектах. Величкович виступав дев'яносто чотири рази.

Парламентарій захоплюється бойовим мистецтвами і є головою громадської організації "Федерація рукопашного бою гопак України".

Крім того Микола Величкович обіймає керівні посади ще в двох організаціях: в Професійному союзі працівників культури України, а також в Всеукраїнській організації "Самооборона Майдану".

Компромат

Микола Величкович - людина дуже скритна. Мабуть, тому в своїх електронних деклараціях протягом усього перебування в парламенті, він приховує власні грошові активи.

Парламентарій - один з авторів законопроекту №9157 "Проект Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яка спрямована на обмеження свободи слова в Україні.

Декларація

20 березня 2019 року Микола Величкович подав електронну декларацію за 2018 рік. Згідно з нею, у парламентарія у власності знаходиться земельна ділянка в селі Керниця Львівської області. Ділянку у шістсот десять квадратних метрів майбутній народний обранець придбав в 2013 році. Вартість землі Величкович не вказав.

У 2005 році він купив квартиру за дев'яносто п'ять з половиною тисяч гривень. Нерухомість, площею в шістдесят два "квадрата" знаходиться у Львові. Там же знаходиться і комора в підвалі в три квадратних метри.

Ніякого рухомого майна та автомобілів у народного депутата, згідно з його декларацією, у нього і його дружини немає. Але зате Величкович задекларував нематеріальний актив - авторське право на підручник.

Зарплата у Верховній Раді за 2018 рік у парламентарія склала чотириста п'ятдесят дві тисячі. У Львівському державному університеті фізичної культури, де Величкович працює за сумісництвом, він отримав дев'ятнадцять тисяч.

Дохід від відчуження рухомого майна приніс політику вісімнадцять з половиною тисяч. Дружина  за рік заробила майже п'ятдесят тисяч.

Банківські рахунки та готівкові кошти народний обранець не задекларував.

ВідеоДата народження
18 листопада 1972
Країна
Україна
Соцмережі