Країна
Україна

Микола Верба

Голова Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії (КДК)

Біографія

Біографія Миколи Верби не представлена у відкритих джерелах. Відомо, що протягом довгих років він очолював КДК. У грудні 2019-го року члени КДК зібралися на засіданні, щоб повалити Вербу з поста. Микола заздалегідь знав про це, тому запросив на засідання тітушок. Проте утриматися на посаді йому не вдалося.

Пізніше Микола Верба намагався через суд поновитися на посаді. Для цього він пропонував великі хабарі. Але і це йому не допомогло.

Особисте життя

Микола Верба перебуває у шлюбі. У пари є син Віталій.

Скандали

У 2018-му році дніпропетровські адвокати повстали проти Миколи Верби. Вони намірилися струсити його з посади глави КДК, на якій він затримався непристойно довго. Причиною послужили численні корупційні скандали, героєм яких став Микола Верба.

Як відзначають журналісти, за останні кілька років Микола Верба підозріло розбагатів. Своє майно він вважає за краще переписувати на нащадків. Так за кілька років сім'я Верби придбала нерухомість в різних куточках країни. Також помітно збільшився автопарк Миколи. Мабуть, уберігаючи своїх залізних коней від пристріту, Микола вважав за краще не вносити їх всіх у декларацію... або у нього були інші мотиви?

Завидно змінилося фінансове становище його синка — Віталія Верби, який встиг посидіти в депутатському кріслі. Згідно з декларацією, незалежна професійна діяльність у 2015-му році принесла тямущому нащадку 814135 тис. грн. Через рік ця сума зросла до 8 млн грн, у 2017-му році дохід склав майже 18 млн грн. Пізніше малолітній онук Миколи раптово придбав квартиру в Одесі.

Примітно, що старших Верб підозрювали в участі у віджиманні квартир в одеситів. Як вважають правоохоронці, елітні квартири, паркувальні місця та нежитлові приміщення Миколі та Віталію Вербам допомогли дістати банки, які вступили з ними в змову. Верби отримували інформацію про заставне і конфісковане майно. Далі проводився аукціон, правда, для своїх. Серед покупців було сімейство Верб. 

Бажаний об'єкт нерухомості вони отримували за безцінь. Подейкують, що це лише одна схема, яка допомогла сім'ї Верб розжитися.

Як повідомляють дніпропетровські адвокати, щорічно КДК отримує 3,5 млн грн. Гроші перераховують юристи, які бажають отримати адвокатську ліцензію. Ці кошти йдуть в кишеню Миколи Верби. Офіційно його зарплата в КДК становить 40 тис. грн на місяць.

Разом з тим, щоб отримати адвокатську корочку, доводилося чекати довгі місяці. Прискорити процес допомагала сума в розмірі 5-7 тис. USD.

Статок

Микола Верба не надав інформацію про свої доходи в відкритих джерелах.

Фото й відео

Країна
Україна