Дата народження
19 листопада 1962
Країна
Україна

Митрофан (Юрчук)

Український церковник, архієрей УПЦ МП з 20 липня 2012, архієпископ Луганський і Алчевський. 

Біографія

Митрополит Митрофан (Юрчук Михайло Іванович) з'явився на світ 19.11.1962 року в Хмельницькій області, в містечку Білогір'я. Населення міста становить трохи більше ніж 5 тисяч жителів. Після загальноосвітньої школи відслужив належний строк в армії СРСР.

Протягом року служив одним із працівників церкви у Вінниці, після чого вступив до духовної семінарії Одеси в 1984 році. Після закінчення навчання був прийнятий в Академію духовенства в Москві в 1987 році.

Як один зі студентів по обміну поїхав у 1988 році в Варшавську православну духовну семінарію. Написав там курсову дослідницьку роботу і був запрошений викладати.

Кар'єра

У 1990 році отримав постриг у ченці в Свято-Троїцько-Сергієвій лаврі (Московська область). Став послідовно ієродияконом, а після ієромонахом протягом одного року.

З 1994 року почав працювати в духовних школах Києва як інспектор і проректор. Це стало можливим після приєднання до братії Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Цього ж року отримав звання ігумена.

Був посвячений у сан архімандрита (глави монастиря) в 1995 році.

З 2000 року керує справами Української православної церкви і отримав звання єпископа Переяслав-Хмельницького.

Через три роки був зведений у сан архієпископа, а ще через три роки йому було довірено очолювати комісію по спілкуванню з гілкою Української церкви, що відкололася.

У 2007 році отримав призначення в місто Біла Церква - очолювати існуючу там кафедру, а також весь відділ зносин із зовнішнім світом від імені Української православної церкви.

Введено до складу Міжсоборної присутності РПЦ в 2009 році.

З 2012 року є головою, а з 2016-го митрополитом Луганській і Алчевської кафедр.

Досягнення

Нагороджений шістьма орденами від Православної церкви і двома дорогоцінними натільними хрестами.

Чутки і скандали

Як глава відділу зовнішніх відносин і керівник комісії зі спілкування з незалежної церквою України постійно фігурує в ЗМІ як провідник позицій церкви Московського патріархату. До останнього запевняв у тому, що незалежність не буде надана розкольницькій гілці російської церкви.

У своїх інтерв'ю в кінці 2018 року говорив, що на зустріч із Президентом України патріархи церкви не з'явилися за власним рішенням, і ніхто не забороняв зустрічатися з головним ініціатором отримання автокефалії розкольниками. А Собор, терміново скликаний напередодні зустрічі, нібито давно обговорювався і намічався. Все це схоже на гарну міну при поганій грі, що проте не дивно, з огляду на обов'язки митрополита Митрофана.

Статки і джерело доходу

Єдиним джерелом доходу є посада митрополита Луганського і Алчевського в рамках служіння в Церкві Московського патріархату.

Особисте життя і сім'я

Неодружений. Дітей не має.

Фото і відео

Результат пошуку зображень за запитом "Митрофан (Юрчук)"

https://www.youtube.com/watch?v=1wsnmz5bj1k


Дата народження
19 листопада 1962
Країна
Україна