Дата народження
05 листопада 1944
Країна
Україна

Митрополит Онуфрій (Орест Березовський)

Єпископ Української православної церкви; з 17 серпня 2014 року - предстоятель Української православної церкви з титулом Блаженніший Митрополит Київський і всієї України.

Біографія

Онуфрій (в миру Орест Володимирович Березовський) народився 5 листопада 1944 року в селі Коритне Чернівецькій області. Перша освіта у майбутнього митрополита була світською. Він навчався спочатку в технічному училищі, а потім у Чернівецькому університеті. Однак його не закінчив. На третьому курсі Орест Березовський вирішив здобути релігійну освіту. У 1969 році у віці 25 років Березовський вступає до Московської духовної семінарії.По закінченню семінарії здобув вищу духовну освіту в Московській духовній академії.

Кар'єра

З 1970 року паралельно з навчанням у семінарії, став послушником Троїце-Сергієвої лаври. Через рік Березовський пострижений у ченці з ім'ям Онуфрій. У червні 1971 року отримав свій перших духовний сан - Онуфрій став ієродияконом.

Досягнення

У 1984 році Спасо-Преображенський храм Афонського подвір'я в селі Лукіно (Московська область) став для Онуфрія першим власним приходом.

У 1988 році Онуфрій отримав ступінь кандидата богослов'я.

1988-1990 - намісник Почаївської лаври.

З 1990-х років Оніфрій очолював Буковинську та Івано-Франківську єпископські кафедри. З 1994 року Онуфрій став постійним членом Синоду Української православної церкви.

У 2000 році отримав сан митрополита. З 2007 по 2014 роки Онуфрій керував церковним судом УПЦ.

З 2014 року Священний Собор затвердив Онуфрія на посаді глави УПЦ Московського патріархату.

Чутки і скандали

Зі здобуттям Україною незалежності, постало питання і про церковну незалежність від Московської патріархії. Однак Онуфрій виступив активним борцем з наданням УПЦ автокефалії.

У 1992 році Онуфрій разом із більшістю архієреїв виступив за зміщення митрополита Філарета.

У 2003 році митрополит заявив, що український народ заслужив голодомор.

Онуфрій - прихильник єдності Української та Російської православних церков. Однак, за його словами, УПЦ МП не виступає за «русскій мір».

Особисте життя

Родичі вмовляли Ореста Березовського стати будівельником, але він з юності хотів піти в священство. Його батько та старший брат також були священиками.

Митрополит знає англійську, грецьку і румунську мови.

Власної сім'ї у митрополита немає.

Фото та відеоДата народження
05 листопада 1944
Країна
Україна