Дата народження
24 квітня 1965
Країна
Сполучені Штати Америки
Соцмережі

Біографія

Наталія Яресько народилася в Америці (штат Іллінойс), в 1965 році. Батьки - вихідці з України. Там же вона отримала кілька вищих освіт: спочатку в Addison Trail High School, потім - в університеті Чикаго Де Поля (вчилася на бухгалтера), а потім - в Школі держуправління ім. Кеннеді при Гарвардському університеті (отримала магістерську ступінь).

Кар'єра

На початку своєї кар'єри Яресько працювала в одному з відділів Держдепартаменту, займаючись економічним розвитком країни. Потім кілька років керувала економічним напрямом в київському посольстві США.

У 1995 році почала роботу в інвестиційному фонді Western NIS Enterprise Fund, створеному завдяки фінансуванню американським урядом. Через кілька років очолила фонд.

У 2006 році стала одним із засновників і керівників компанії Horizon Capital. До того, як прийти в політику, Яресько керувала великими сумами грошей (більше $ 650 мільйонів).

З приходом до влади Петра Порошенка (2014 р), отримала громадянство і була призначена міністром фінансів.

Коли в 2016 році Яценюк пішов з посади прем'єр-міністра, а Кабінет Міністрів очолив Володимир Гройсман, Наталія Яресько також була звільнена з посади.

Досягнення

Наталія Іванівна була неодноразово нагороджена за розвиток економіки України та розвиток відносин з США. У 2010 році вона стала однією з 10 найбільш впливових жінок-іноземок в Україні на думку журналу «Фокус». У минулому була міністром фінансів України.

Чутки і скандали

У 2015 році в ЗМІ активно обговорювали припущення про те, що Наталія Яресько є рідною сестрою Катерини Чумаченко (дружини Віктора Ющенка). Про це написала на своїй сторінці користувач Фейсбук Яната Попович. На даний момент доступу до публікації немає.

Статки і джерела доходів

За даними офіційної декларації, доходи міністра фінансів (на той час) за 2015 рік склали 121 730 гривень і 18 339 доларів. З них в якості заробітної плати їй було виплачено 72 965 гривень. 26 851 гривень Наталя отримала в якості відсотків, і майже 22 000 гривень - в якості аліментів. Разом з членами сім'ї Яресько володіє приватним будинком площею 1267,5 кв. м., а також 2-ма земельними ділянками. Ніяких автомобілів в декларації вказано не було. На закордонних банківських рахунках у міністра зберігалося понад 56,5 мільйонів гривень.

Особисте життя і сім'я

Яресько Наталія була одружена з Ігорем Фіглус, який був і її чоловіком, і бізнес-партнером. У них є дві дочки. Однак в 2010 році Наталя подала на розлучення, в процесі якого відсудила у Фіглуса практично все, що вони разом нажили. У підсумку, чоловіка ще й позбавили батьківських прав за те, що він відмовився виплачувати аліменти.

Фото і відео

Дата народження
24 квітня 1965
Країна
Сполучені Штати Америки
Соцмережі