Дата народження
30 травня 1957
Країна
Україна
Соцмережі

Оксана Білозір

Оксана Білозір: співаючий народний депутат та кума п'ятого президента

Оксана Білозір — кума п'ятого президента України, яка прийшла в парламент на місце іншого кума Петра ПорошенкаЮрія Луценка. Білозір відрізняється у Верховній Раді любов'ю до розкішного одягу і нестриманістю до інвалідів.

Біографія

Оксана Володимирівна Білозір (дівоче прізвище Розумкевич) народилася 30 травня 1957 року в селі Смига Рівненської області.

Освіта

Оксана Білозір має музичну освіту. Навчалася в музичній школі села Яворів на Львівщині. По її закінченні, Оксана переїхала до Львова. Тут майбутній народний депутат навчалася в музично-педагогічному училищі, а також у консерваторії. Має диплом за спеціальністю "хорове диригування".

У 1999 році Білозір стала магістром зовнішньої політики та дипломатії Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ.

Сім'я

Народний депутат два рази виходила заміж. З 1975 по 2000 рік Оксана була одружена з народним артистом України, співаком та композитором Ігорем Білозіром.

8 травня 2000 року Ігор Йосипович був побитий у львівському кафе. Від отриманих ран він помер через три тижні після нападу.

Другим  чоловіком став Роман Недзельский. Зараз він обіймає посаду генерального директора палацу "Україна".

В обох шлюбах артистка народжувала синів. Від Білозіра — Андрія, від Недзельського — Ярослава.

Старший син Оксани Білозір є депутатом Київради.

Оксана Білозір хрестила двох дочок-близнючок п'ятого президента Петра Порошенка.

Кар'єра

Творча і педагогічна діяльність

У 1977 році Оксана почала виступати на сцені з самодіяльним вокально-інструментальним ансамблем "Ритми Карпат", який був прикріплений до Палацу культури автобусного заводу.

У 1979 році колектив був запрошений в повному складі до філармонії і перейменований в "Ватра".

У ньому Оксана Білозір співала протягом одинадцяти років (1979-1990). Пізніше створила власну групу, яку назвала власним ім'ям.

Основу репертуару Оксани складали поп-обробки народних пісень і пісні першого чоловіка Ігоря Білозіра. У 1986 році вона отримала звання Заслуженої, а через вісім років - Народної артистки України.

У 1996 році Білозір залишила сцену і, перебравшись до столиці, почала займатись викладацькою діяльністю. Працювала у естрадно-цирковому училищі та інституті культури.

На початку 2000-х Білозір повернулася на сцену і випустила два альбоми. Всього ж артистка випустила п'ятнадцять компакт-дисків, один DVD, а також взяла участь в десяти музичних фільмах.

Політична діяльність

У 2002 році почалася політична кар'єра Оксани Білозір. Тоді вона вперше стала народним депутатом.

Всього Білозір чотири рази обиралася до Верховної Ради. Тричі вона отримувала депутатський мандат з Блоком Віктора Ющенка "Наша Україна" (у 2007 році "Наша Україна - Народна самооборона").

У 2012 році Оксана Білозір програла парламентські вибори по одномандатному округу номер шістдесят шість кандидату від Партії регіонів Віталію Журавському.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Оксана Білозір була вісімдесятою в списку Блоку Петра Порошенка. 17 травня 2016 року отримала депутатський мандат після дострокового припинення депутатських повноважень Юрія Луценка, який був призначений генеральним прокурором.

У Верховній Раді народна обраниця входить до комітету з питань європейської інтеграції. Вона очолює підкомітет з питань економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Парламентарій є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Шрі-Ланкою, Італією, Кореєю, Польщею, Ізраїлем, Великобританією і Канадою.

За час роботи у Верховній Раді Оксана Білозір відвідала дев'яносто відсотків парламентських засідань і вісімдесят чотири відсотки засідань комітету. Народна обраниця взяла участь у створенні шістдесяти одного законопроекту і виступила у Верховній Раді сорок вісім разів.

Протягом восьми місяців (лютий-вересень) 2005 року Оксана Білозір очолювала міністерство культури і мистецтв (після реорганізації культури і туризму).

Суспільна діяльність

Співачка і народна обраниця очолює журі кількох всеукраїнських та всесвітніх музичних фестивалів.

Білозір є головою громадської організації "Всеукраїнське об'єднання жінок-депутатів" і міжнародної благодійної організації "Український шляхетний клуб" і фонду "Патріот +"

Компромат

Народна обраниця любить дорогі наряди. У 2017 році протягом одного тижня вона продемонструвала кілька дизайнерських аксесуарів, загальна вартість яких оцінюється у суму понад ста сорока тисяч гривень або сорока п'яти мінімальних зарплат в Україні.

В кінці 2018 року на Погоджувальній раді Верховної Ради Білозір прийшла в брендовому шарфику, вартістю сім тисяч гривень.

У тому ж 2018 році народна обраниця потрапила під приціл антикорупціонерів. Оксана Білозір у своїй декларації не вказала недобудований будинок, який належить чоловікові. Крім того, вона тільки частково надала інформацію про іншу нерухомість Романа Недзельського — про квартири у Яремче та у Львові.

У 2017 році Україна проводила Євробачення. Конкурсантом від Росії була Юлія Самойлова - прикутий до візка інвалід першої групи. Її можлива участь викликала скандал, оскільки раніше Самойлова виступала в анексованому Криму, прибувши туди з Росії.

Згідно з українським законодавством, в'їзд на територію півострова здійснюється тільки через Україну. Порушникам заборонено після цього відвідувати "материкову" частину України протягом п'яти років.

Оксана Білозір назвала потворністю участь Самойлової на Євробаченні. При чому до цих слів вона закликала не політизувати мистецтво. Пізніше вона заявила, що Юлія повинна брати участь в конкурсі.

Декларація

У березні 2019 року народна обраниця подала електронну декларацію про доходи за 2018 рік. У Оксани Білозір в Києві та Київській області є п'ять земельних ділянок. Загальна площа володінь співачки-політика п'ять тисяч квадратних метрів.

У столиці України у парламентарія також є житлової та дачний будинок —  триста сорок і сто п'ятдесят "квадратів" відповідно.

Роман Недзельський володіє двома квартирами. Одна знаходиться у Львові (сто вісімдесят "квадратів"), інша — у Яремче Івано-Франківської області (двісті "квадратів").

Задекларувала Білозір і нерухомість молодшого сина. У Ярослава Недзельського є квартира в Києві, площею в сто сорок квадратних метрів.

У декларації Народна артистка України вказала ювелірні прикраси: золотий годинник, годинник з діамантами і перстень з діамантом.

Автомобільний парк подружжя Білозір-Недзельський складається з трьох машин. Подружжя мають одну і ту ж марку. У Романа дві Toyota Sequoia, а Оксана пересувається на Toyota Camry 70. Заплатила за неї народна обраниця в останній день 2018 року майже мільйон гривень.

Також її чоловікові належать причіп і квадроцикл.

Ярослав Недзельський є кінцевим бенефіціаром чотирьох компаній. "ЖЛК Будпласт" займається ремонтом і технічним обслуговуванням електроустаткування, "Стар Рентал" надає в оренду і в експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно, "Услід Україна - Шрі-Ланка міжнародний розвиток" — неспеціалізована оптова торгівля, "ОК ЖБК "Зелений замок"—  комплексне обслуговування об'єктів.

Зарплата народного депутата за 2018 рік склала п'ятсот тридцять чотири тисячі гривень. На відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень Оксана Білозір отримала чотириста сорок дві тисячі.

Пенсія артистки склала сто шістдесят чотири тисячі. Дохід від творчої діяльності — сто сорок чотири тисячі, а дохід від надання майна в оренду — вісімдесят три тисячі.

Роман Недзельський зробив дружині два подарунки у негрошовій формі на суму в сім мільйонів. Ще чотириста тринадцять тисяч Білозір взяла в кредит в банку.

Зарплата чоловіка народного депутата склала вісімсот дев'яносто тисяч гривень. Продаж рухомого майна приніс йому два мільйони двісті тисяч.

На банківському рахунку Оксана Білозір зберігає дванадцять мільйонів гривень. Готівковими коштами у неї п'ятдесят чотири тисячі доларів. Шістдесят тисяч гривень та сорок три тисячі доларів у банку зберігає Роман Недзельський. "Готівкою" у нього сорок три тисячі доларів.

Відео

Дата народження
30 травня 1957
Країна
Україна
Соцмережі