Дата народження
17 листопада 1970
Країна
Україна
Соцмережі

Оксана Корчинська

Дружина одіозного лідера “Братства” Дмитра Корчинського займається волонтерством, любить двостволку і пропонує перейменувати Росію. Нардепа звинувачують у привласненні грошей, призначених для хворих дітей, про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Суспільна діяльність
  6. Парламентська діяльність
  7. Компромат
  8. Декларація
  9. Фото та відео

Біографія

Корчинська Оксана Анатоліївна народилася 17 листопада 1970 року. Місце народження народного депутата достовірно не відомо. Деякі джерела називають країною народження Корчинської – Ізраїль.

Сама Оксана в інтерв’ю говорить, що юність провела в Монголії, де працював її батько. В санкційному списку Кремля місцем народження депутата вказане м. Житомир.

Освіта

Точних відомостей про освіту нардепа теж немає. В інтерв’ю Корчинської одному з українських телеканалів сказано, що перша освіта Оксани – фізик-ядерник, друга економічна. На офіційному порталі Верховної Ради вказано, що у парламентарія середня освіта.

Сім’я

Інформацію про батьків нардеп також приховує. Чоловік Оксани Анатоліївни одіозний керівник партії “Братство” Дмитро Корчинський. У подружжя двоє синів. Чоловіка Оксана вважає своїм учителем по життю і називає тільки на “Ви”.

У грудні 2013 року Дмитру Корчинському генпрокуратурою висунуто звинувачення в організації заворушень на вул. Банковій під час Революції Гідності 1 грудня 2013 року. 5 лютого 2014 року Корчинський виїхав з України до Ізраїлю.

Після початку військових дій на Донбасі, повернувся на батьківщину, сформував з активістів свого руху “Роту Ісуса Христа”, яка пройшла стажування в добробаті “Азов”. Потім бійців Корчинського включили в батальйон “Шахтарськ”, більш відомий під назвою “Торнадо”.

Згодом цей військовий підрозділ було розформовано, а деякі його воїни віддані під суд за мародерство і інші злочини проти цивільного населення.

Оксана з синами також вирушила в зону АТО. Майбутній нардеп займалася волонтерством. Обидва сини воювали в добровольчих батальйонах і отримали поранення під Іловайськом.

Кар’єра

Про трудову діяльність Оксани Корчинської відомо наступне. Майбутній нардеп працювала на невеликому регіональному телеканалі “ЮТаР“. По суботах тут вів свою передачу “Уроки постмодернізму” і Дмитро Корчинський.

Належність каналу приписували українському прем’єр-міністру та корупціонеру-втікачу Павлу Лазаренку. У червні 2002 року телекомпанії “ЮТаР” було відмовлено в праві на мовлення.

Ще одним місцем роботи Корчинська вказує торгово-розважальний центр “Золоті ворота”. У цьому закладі Оксана нібито була віце-президентом. Як підкреслювала нардеп в одному зі своїх інтерв’ю, вона всі роки працювала високооплачуваним топ-менеджером і навіть допомагала бізнесменам підтримувати бізнес. На офіційному порталі Верховної Ради зазначено, що на момент обрання депутатом Оксана Корчинська “тимчасово не працює”.

Парламентарій є також головою наглядової ради дитячої клініки “Охматдит”.

Суспільна діяльність

Особливу популярність “Пані Оксана” (позивний) придбала перебуваючи в зоні АТО. Корчинська координувала медслужби добровольчих батальйонів “Азов” і “Шахтарськ”, організувала госпіталь для поранених бійців.

На Донбасі волонтер ближче познайомилася з Олегом Ляшко. Глава Радикальної партії приїжджав в зону бойових дій і, за словами Корчинської, підтримував солдатів.

Оксана звернулася до Ляшка за фінансовою допомогою і він її надав. Напередодні виборів в Раду лідер “радикалів” запропонував “Пані Оксані” зайняти місце в списку його партії.

Парламентська діяльність

Як стверджує Оксана Анатоліївна, бути парламентарієм вона не хотіла, оскільки вважає, що у них в сім’ї політиком повинен стати тільки Дмитро. Але чоловік порадив все ж не відмовлятися від мандата. 27 листопада 2014 року Оксана Корчинська стала депутатом Верховної Ради, пройшовши за списком Радикальної партії Олега Ляшка під № 24.

Глава “радикалів” прилаштував дружину лідера “Братства” на посаду заступника голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я. Крім того, Корчинська входить в три міжпарламентські групи: зі зв’язків з Італією, з Кувейтом і з Мексикою.

Як відомо, у фракції “ляшківців” існує жорстка дисципліна. Однак депутат Корчинська відрізняється непокірним характером. Парламентарій, наприклад, дозволяє собі голосувати всупереч лінії партії. Так на позачерговому засіданні Ради в січні 2015 року під час голосування за проект постанови про визнання Росії країною-агресором патріот і волонтер віддати свій голос відмовилася.

Нардеп Корчинська чіслиться в когорті депутатів-прогульників. Як зафіксовано на офіційному порталі Верховної Ради станом на 1 листопада 2018 року із 339 засідань вона була відсутня на 137.

Лідер фракції навіть змушений був підготувати постанову про відкликання свого протеже з поста першого заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я, оскільки Корчинська не з’являлася і там.

У законотворчій діяльності парламентарій теж не досягла успіху. За 4 роки роботи в Раді “Пані Оксана” внесла на розгляд тільки абсурдний законопроект про заборону в Україні згадувати назву “Російська Федерація”. Замість неї депутат рекомендує офіційно називати сусідню країну “Московія”.

На засіданнях парламенту Корчинська любить виступати з місця і вносить свої репліки зазвичай з питань охорони здоров’я та армії.

У вересні 2018 року Оксана Корчинська “засвітилася” на акції біля будівлі Генпрокуратури. Активісти вимагали відставки Юрія Луценка через екстрадицію до Росії за запитом ФСБ інгушського добровольця Тимура Тумгоєва.

Мирний протест переріс тоді в зіткнення з поліцейськими. Як зазначили присутні на заході журналісти, Корчинська закликала мітингувальників іти на штурм будівлі і чинити опір силовикам.

Компромат

Кілька років Оксана Корчинська очолює наглядову раду дитячої лікарні “Охматдит”. У 2015 році громадська організація “Громекс” розповсюдила інформацію про присвоєння нардепом Корчинською грошей в сумі 48,6 млн грн, призначених для зведення нового корпусу клініки.

Ці звинувачення підтвердила Ірина Коваль, колишній гендиректор підприємства «Укрмедпроектбуд», що виступало замовником будівництва. За словами Коваль, тендер на будівельні роботи виграла фірма, пов’язана з Корчинською, але зведення об’єкта не велося, а генпідрядник звітував фіктивними актами. Як стверджують співробітники “Громекса”, зібрані матеріали вони передали в НАБУ.

Також Оксану Корчинськиу пов’язують з обрудками Віктора Януковича і його соратниці Раїси Богатирьової. “Пані Оксана” входила в робочу групу із закупівлі ліків. За відомостями СБУ на цій угоді було вкрадено до 40% їхньої вартості.

У жовтні 2015 року “відзначився” і син депутата. Увечері на вулиці Києва поліцейський патруль зупинив чорний Dodge на армійських номерах. Водієм автомобіля виявився учасник АТО Данило Корчинський.

Як з’ясували патрульні, машина перебувала в розшуку, а у сина депутата ніяких документів не було. Крім того, згідно з інформаційною базою силовиків номера були закріплені за “Газеллю”, що знаходиться в зоні АТО.

По дзвінку Данила на місце події прибули “Пані Оксана” і заступник командира батальйону МВС “Свята Марія”. Як повідомили очевидці, Dodge поліцейські вилучили, а героя АТО Корчинського відпустили.

У квітні 2015 року Міністр Внутрішніх справ Арсен Аваковпровів масове нагородження зброєю депутатів і вищих чиновників.

Серед нагороджених була і Корчинська. Їй дістався пістолет Kel-Tec PF-9. Як пояснила сама Оксана, зброя їй необхідна для захисту, оскільки багато часу вона проводить на фронті. Правда, в одному з інтерв’ю парламентарій заявила, що їй більше до душі двостволка, так як пістолет вона не відчуває.

Декларація

У декларації за 2013 рік, тоді ще Корчинська не була депутаткою, вказані такі відомості: річна заробітна плата в сумі 528 080 грн, три квартири площами 136,2, 82,4 і 40,72 квадратних метрів, автомобіль Mitsubishi Pajero Wagon 3000 і гроші в банках в сумі 13 540 грн.

За три роки перебування в Раді “Пані Оксана” стала декілька заможнішою. У декларації за 2017 рік вона вказала три квартири в Києві і одну в Житомирі.

У спільній власності з чоловіком книга Т. Шевченка “Кобзар”, видана ще за життя автора в 1840 році. Також в користуванні у чоловіка з 2015 року автомобіль MERCEDES-BENZ GL 550, господарем якого відзначений Віталій Валерійович Чорний.

За звітний період Оксана Анатоліївна отримала зарплату в парламенті в сумі 224 765 грн. Ще 252 825 грн депутатці нараховано на виконання повноважень. Дмитро Корчинський отримав у 2017 році дохід від цінних паперів на суму 2 000 000 грн.

На рахунку в “Креді Агріколь Банку” у нардепа задекларовані гроші в розмірі 24 451грн. Готівкою в минулому році Корчинська зберігала 54 250 євро, 118 400 доларів і 28 000 гривень. У чоловіка готівкою було 11 000 гривен.

Фото та відео

Дата народження
17 листопада 1970
Країна
Україна
Соцмережі