Дата народження
20 березня 1983
Країна
Україна
Соцмережі
103

Оксана Савчук

Савчук Оксана Василівна: представник партії ВО “Свобода”, секретар міської ради, народний депутат

Савчук Оксана Василівна, працюючи секретарем Івано-Франківської міськради, вирішила піти у велику політику. Перемогла на позачергових виборах до Верховної Ради 9-го скликання. 

Біографія

Оксана Савчук народилася 20 березня 1983 року в селі Чернів на Івано-Франківщині. Входить у партію ВО “Свобода”. З кінця 2015 року обіймає посаду секретаря Івано-Франківської міської ради. У липні 2019 року обрана народним депутатом України по виборчому округу №83. Має особистий профіль у Фейсбук. Крім того, активно веде публічну сторінку у соцмережі.  

Сім'я

Одружена, виховує сина.

Освіта

Вивчала філологію та педагогіку у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. 

У 2017 році вступила до Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра

Після ВНЗ Оксана Савчук влаштувалася у дитячо-юнацький пластовий центр заступником директора з виховної роботи. Виступала одним із засновників та керівників Всеукраїнської громадської організації “Українська жіноча демократична мережа”. Організувала “Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів”. 

У 2010 та 2015 роках працювала депутатом Івано-Франківської міської ради, де представляла Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

Наприкінці 2015 року отримала посаду секретаря Івано-Франківської міської ради, де працює донині. Є членом політичної партії ВО “Свобода”. Входить до депутатської фракції “Свободи” в Івано-Франківську.

Під час парламентських виборів  у 2019 році висунута кандидатом у народні депутати від “свободівців”. Перемогла на виборчому окрузі № 83 в Івано-Франківській області, набравши 46,67% голосів. Обігнала представника "Слуги народу" Андрія Сторожука, за якого проголосували всього 23,28% виборців.

Компромат

За даними видання “Чесно” новообрана депутатка стала фігурантом двох справ. Перша пов’язана з тим, що жінка не задекларувала бізнес з метою ухиленням від податків. Інша стосується зловживання своїм службовим становищем та махінацій на держзакупівлях.  

Декларація

Згідно з електронною декларацією Оксани Василівни Савчук за 2016 рік, все нерухоме майно подружжя записано на її чоловіка. Так, йому належить квартира площею 57,06 кв.м у Крихівцях, половина квартири площею 61 кв.м у Калуші, а також земельна ділянка площею 2000 кв.м, яку родина купила у тому ж році за 36,5 тисяч гривень. 

Їздить Оксана на іномарці MITSUBISHI ASX 2013 року випуску вартістю майже 200 тисяч гривень, яка також оформлена на чоловіка. 

Зарплата Оксани на посаді секретаря міської ради склала 241,5 тисяч гривень. У той самий час її чоловік заробив вдвічі менше - всього 100 тисяч гривень, які йому були виплачені компанією “Велдотерм-Україна”. 

Попри те, що Оксана та Андрій Савчуки не задекларували жодних заощаджень за 2016 рік, ПриватБанк виплатив їм більше 6,5 тисяч гривень у якості відсотків.

Цікаво, що всього за 2 роки у подружжя з’явилися чималі заощадження: близько 50 тисяч гривень на банківських рахунках та 5,2 тисячі доларів готівкою. 

За даними декларації за 2018 рік, заробітна плата чиновниці також зросла і склала майже 350 тисяч гривень. Подвоїв свої доходи і чоловік Оксани, який отримав від компанії “Велдотерм-Україна” більше 180 тисяч гривень.

Дата народження
20 березня 1983
Країна
Україна
Соцмережі