Дата народження
10 липня 1991
Країна
Україна
Соцмережі

Оксана Шишкова

Біографія

Оксана Шишкова - українська біатлоністка. Народилася в 1991 році в Харкові. Починає займатися спортом з трьох років. У десять років стає інвалідом по зору. У тринадцять років Оксана Шишкова починає займатися лижним спортом і біатлоном. Крім спортивної кар'єри, здобула вищу освіту. Має диплом кінолога, отриманий в рідному Харкові.

Кар'єра

Стає майстром спорту в підлітковому віці. У 2003 році Оксана Шишкова вперше бере участь в Чемпіонаті України. Уже в 2009 році українка бере участь в Кубку світу, на якому входить в першу десятку кращих лижників і біатлоністів з обмеженими можливостями.

Оксана Шишкова стає титулованою спортсменкою в 2011 році, коли виграє два срібла на Кубку світу. Повторює свій успіх на змаганнях на двох наступних змаганнях за Кубок світу з біатлону серед спортсменів з обмеженими можливостями.

Вкрай успішними для українки були Паралімпійські ігри. Так, в 2014 році на іграх в Сочі Оксана Шишкова виграла три бронзових медалі на дистанціях в 6, 10 і 12,5 метрів.

Повторює свій успіх українка і в 2018 році на Паралімпійських іграх в Південній Кореї. Оксана Шишкова виграє золото на дистанції в 10 кілометрів, і стає другою на дистанції в 6 і 12,5 метрів. Також отримує бронзу на відстані 1,5 кілометрів.

Досягнення

Оксана Шишкова - одна з найуспішніших паралімпійок в історії сучасної України. Багаторазова чемпіонка країни, призер першостей Європи та світу. Чемпіонка та призер Паралімпійських ігор. За свої спортивні досягнення українка удостоєна ордена княгині Ольги.

Чутки і скандали

Оксана Шишкова - не скандальна спортсменка, однак неодноразово піддавалася критиці. Так, в 2014 році її і ряд інших українських паралімпійців звинувачували в зраді країни. Перші перемоги біатлоністки на Паралімпіаді пройшли в російському Сочі в 2014 році. Одночасно з іграми почалася окупація Криму. Участь українських спортсменів і їх перемоги на російських іграх в розпал сумних подій супроводжувався критикою і звинуваченнями з боку патріотичної громадськості.

Статки і джерела доходів

Оксана Шишкова отримала за свої численні перемоги на міжнародних змаганнях понад 100 тисяч доларів призових, а також об'єкти нерухомості. Отримує зміст від держави, що оцінюється приблизно в 300 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Оксана Шишкова проживає в Харкові разом зі своєю сім'єю - батьками, старшим братом і сестрою. Родичі підтримують спортсменку і допомагають налагоджувати побут людей з вадами зору чемпіонці.

Фото і відео

Дата народження
10 липня 1991
Країна
Україна
Соцмережі