Дата народження
31 січня 1968
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Гончарук

Олег Гончарук: власник печеньок, який став найгіршим губернатором України

Олег Гончарук навчався на нафтовика, але став кондитером. Щоб очолити область і отримати можливість лобіювати власний бізнес, він поміняв членство у «Фронті змін» на БПП. В результаті фірма губернатора розвивається, а ось підконтрольний йому регіон – ні, як повідомляє портал «Політрада».

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Політична діяльність
  6.  Компромат
  7. Печеньки насамперед
  8. Любитель дерев
  9. Найгірший губернатор
  10. Декларація

Біографія

Олег Романович Гончарук з’явився на світ в 1968 році в м. Калуші Івано-Франківської області. Свій день народження він відзначає 31 січня.

Сім’я

Батько – Роман Дмитрович, працював будівельником. Мама майбутнього політика була фельдшером. Коли Олег був дитиною, сім’я Гончаруків переїхала з Калуша в Івано-Франківськ.

Олег Гончарук одружений. Його дружину звати Людмила. У пари є дочка Валентина.

Освіта

Після закінчення середньої школи, юнак вирішив далеко від дому не їхатиі поступив в Івано-Франківський інститут нафти і газу. У 1992 році він отримав диплом інженера-механіка за фахом «спорудження газонафтопроводів, газосховищ і нафтобаз».

Кар’єра

Першим місцем роботи Олега Гончарука стала фірма «Екоспецстрой». Сюди молодий інженер прийшов відразу після закінчення вишу. Підприємство займалося будівництвом і реконструкцією об’єктів природоохоронної структури.

Через 5 місяців Олег Гончарук з «Екоспецстроя» звільнився і перейшов в Павлівське звірогосподарство на посаду старшого інженера по матеріально-технічному постачанню.

Через 2 роки в березні 1994 постачальник зайняв вакансію заступника керуючого бетонно-розчинного вузла в тому ж Павлівському звірогосподарстві.

Набувши досвіду роботи і стартовий капітал, 29-річний Олег Гончарук вирішив відкрити власний бізнес. У лютому 1997 року він засновує ТОВ «Лігос» і стає директором.

Хоча за освітою власник «Лігос» – інженер-механік по нафтових і газових родовищ, його фірма до нафтопродуктів ніякого відношення не мала. «Лігос» через дрібні торгові точки продавав харчові продукти.

Згодом від торгівлі продуктами підприємець Гончарук перейшов до їхнього виробництва. ТОВ «Лігос» до 2014 року стало одним з найбільших в Україні виробників круасанів і печива.

У вересні 2014 року президент Петро Порошенко своїм указом призначив Гончарука керівником Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Політична діяльність

Займаючись бізнесом і придбавши фінансову незалежність, Олег Гончарук не упустив можливості впливати на прийняття законів. Протягом 5 років (2010-2015) він був депутатом Івано-Франківської міськради, де був заступником голови депутатської комісії з питань промисловості та економіки.

У 2015 році Олег Гончарук обрався в Івано-Франківську облраду. Тут бізнесмен вже працював в комісії з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

У місцевому парламенті підприємець спочатку представляв партію Арсенія Яценюка «Фронт змін». І тільки коли постало питання про призначення на посаду губернатором Івано-Франківщини, Олег Гончарук перейшов в Блок Петра Порошенка.

Як повідомляли тоді ЗМІ, призначення Гончарука, який не мав досвіду держуправління, губернатором Івано-Франківської області пролобіював президенту його близький соратник, нардеп Сергій Березенко.

Компромат

Печеньки насамперед

Через два тижні після призначення на посаду голови адміністрації Івано-Франківської області Олег Гончарук заявив, що вийшов з бізнесу, оскільки займатися їм держчиновник не може згідно із законом.

Франківським ЗМІ він сказав, що до фірми «Лігос» ні він, ні його родина тепер не мають ніякого відношенняОднак насправді це не відповідає правді. Згідно з відомостями, що містяться в державному реєстрі юридичних осіб, бенефіціарним власником підприємства є батько губернатора Роман Дмитрович Гончарук.

Ще одним власником «Лігос» значиться дочка голови Івано-ФранківщиниГончарук Валентина Олегівна.

Більш того, в 2016 році івано-франківські журналісти написали про те, що фірма губернатора заробляє на «схемах» по нерухомості.

Любитель дерев

У вересні 2015 року голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації звернувся до тодішнього прем’єр-міністра Яценюка з проханням внести на розгляд Верховної Ради зміни в лісовий кодекс і дозволити вирубку лісів на висоті більше 1,1 км над рівнем моря.

Своє звернення Гончарук обґрунтував тим, що нібито мораторій на вирубку лісу привів до того, що лісова інфраструктура виявилася запущеною. Крім того, на думку губернатора за цей час з’явилося «багато перестиглих ялинових сухостоїв». А тому для наведення порядку і потрібно прорідити лісовий фонд.

Експерти припустили, що губернатор лобіював інтереси компаній, що вивозять ліс-кругляк в Європу.  На підтвердження цієї версії місцеві жителі опублікували в Фейсбуці фотографії зі станції Коломия, на якій відображені поїзди з лісом.

Звернення Гончарука до прем’єра було тим більш абсурдним, оскільки численні повені, що накривають Івано-Франківщину, екологи якраз і пов’язували з вирубкою лісу.

Найгірший губернатор

Олег Гончарук за 5 років керівництва областю здобув славу самого поганого губернатора України.

Міжнародний центр перспективних досліджень в лютому 2019 року оприлюднив рейтинг ефективності губернаторів. Згідно з ним голова Івано-Франківської ОДА Гончарук зайняв 17 місце з 17 можливих.

На підтвердження цього факту можна відзначити, що більшість поставлених перед областю завдань Гончарук не виконав, а більшу частину своїх обіцянок провалив.

Наприклад, він обіцяв купити для освітніх установ області 40 шкільних автобусів, здати до липня 2018 року дитячий садок в селі Рожнів, знайти гроші на ремонт казарм однієї з військових частин, планував побудувати на території Донецької області 12 фортифікаційних об’єктів.

З обіцяного Олег Гончарук не зробив нічого.

У вересні 2018 року жителі області під стінами ФОГА навіть влаштували «Майдан». Причиною невдоволення стало припинення будівництва дороги Яблунів-Делятин. Гроші на спорудження магістралі були закладені в обласний бюджет.

Частина дороги була побудована, а потім у замовника будівництва (обласної адміністрації) закінчилися кошти. Обурені жителі навколишніх сіл приїхали в Івано-Франківськ і зажадали від губернатора знайти гроші і добудувати об’єкт.

Декларація

Олег Гончарук опублікував свою декларацію за 2018 рік. Згідно з документом, у губернатора є скромна квартира у Львові площею 42,2 кв. м. Його дружина Людмила володіє маленькою квартирою в Івано-Франківську. Площа цього житла складає всього 38,8 кв. м.

У голови області у власності також два гаражі в Івано-Франківську і земельна ділянка в с. Крихівці.

З цінних предметів Олег Романович задекларував свій золотий годинник Hublot і двоє наручних годинників фірм Breitling і Marinella. Не забув очільник регіону внести в документ і два плазмових телевізори фірми «Самсунг», діагоналлю 65 і 85 см.

У дружини Людмили Григорівни відзначена в декларації одна норкова шуба і золотий перстень з діамантами.

Транспортних засобів у першої леді Івано-Франківської області два: «Лексус RХ 350» 2014 року випуску і 15-річний «Ланос». А ось її чоловік пересувається на автомобілі «Міцубіші Ланцер».

Людмилі Гончарук належить ТОВ «Торговий дім 2000». Вона ж є і керівником благодійного фонду власного імені.

У декларації керівник області вказав і свою скромну губернаторську зарплату, яка за рік склала 182 615 грн. У другої половинки доходи більш гідні. Дружина Олега Романовича за 2018 рік отримала 963 224 грн.

Губернатор області в 2018 році мав у готівкових коштах 26 000 доларів. Його дружина теж в готівці зберігала 274 000 долл і 62 000 доларів.

Що цікаво, Олег Гончарук виплачує кредит за свою львівську квартиру. У звітний період він повернув банку тільки 7 546 грн. А його дружина, навпаки, взяла банківський кредит на суму 342 524 грн.

Як зазначають джерела, більшу частину майна губернатор переписав на свою дочку Валентину. Це й дозволило йому мати настільки скромну декларацію.

Дата народження
31 січня 1968
Країна
Україна
Соцмережі