Дата народження
16 січня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Лісогор

Олег Лісогор - український плавець. Екс-володар світового рекорду на дистанції 50 м брасом, яку він подолав за 26.17 секунд, побивши свій попередній рекорд в 26.20 секунд. Це сталося 21 січня 2006 року в Берліні. Брав участь у шоу “Танцюю для тебе” і “Останній герой”. Донька Марія-Евеліна від громадянської дружини Катерини Фесенко, пара розлучилася у 2009 році.

Біографія

Олег Лісогор - знаменитий український плавець. Народився в 1979 році в місті Бровари. З раннього віку займається спортом. Приходить в плавання в 13 років. Всю кар'єру тренується під керівництвом Віктора Турчина. Лісогор також здобуває вищу освіту і закінчує Київський університет фізкультури.

Кар'єра

Вперше Олег Лісогор стає відомим в 1996 році, коли на міжнародних змаганнях у Франції посідає третє місце. У 1999 році стає володарем срібної медалі на Чемпіонаті Європи.

Олег Лісогор стає чемпіоном світу в 2001 році. Повторює своє досягнення в 2007 році. Наступного року український спортсмен встановив світовий рекорд на дистанції 50 метрів. У 2008 року плавець знову стає кращим на Чемпіонаті Європи, після чого починає менше виступати, а в кінці десятиліття і зовсім залишає спорт.

Брав участь в трьох Олімпіадах - в 2000, 2004 і 2008 роках. Посідає шосте місце в складі української збірної в 2004 році.

Український плавець також бере участь у багатьох телевізійних проектах і знімається в кіно. У 1999 році зіграв епізодичну роль у фільмі «Схід-Захід». Також посів третє місце в одному з танцювальних проектів на українському телебаченні. У 2017 році знявся у відеокліпі однієї з українських рок-груп.

Досягнення

Олег Лісогор - один із найбільш титулованих плавців в історії України. Двічі ставав чемпіоном світу. Багаторазовий чемпіон України і Європи. Автор ряду світових рекордів, зокрема на дистанції 50 метрів у плаванні брасом. Олег Лісогор - кавалер ордена «За заслуги» та медалі «За працю і звитягу».

Чутки і скандали

Великий скандал за участю Олега Лісогора виник в 2013 році, коли він був заарештований в Ліберії за звинуваченням у викраденні і насильницькому утримані свого співвітчизника - Івана Сліпченко. Пізніше звинувачення були зняті судом і визнані необґрунтованими.

Неприємний інцидент за участю чемпіона стався в 2015 році, коли його звинуватили в зловживаннях і розкраданнях під час недовгого управління ним броварським басейном «Схід». Лісогор був звільнений місцевим міським головою за ненадійність.

Статки і джерела доходів

За час спортивної кар'єри Олег Лісогор отримав кілька сотень тисяч доларів преміальних коштів. Також став володарем декількох квартир. Після завершення кар'єри почав пробувати свої сили в бізнесі, що також принесло йому кілька десятків тисяч доларів доходу.

Особисте життя і сім'я

Олег Лісогор перебував у цивільному шлюбі з Катериною Фесенко - українською бізнесвумен і власницею групи компаній «Енергія». Від цього союзу у спортсмена є дочка Марія-Евеліна.

Фото і відео


Дата народження
16 січня 1979
Країна
Україна
Соцмережі