Дата народження
27 липня 1971
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Медуниця

Олег Медуниця: депутат-безсрібників із суперечливою квартирою

Олег Медуниця - один з найбільш відповідальних депутатів і один з головних борців з корупцією на Сумщині. Однак у 2008 році він потрапив в скандал через те, що поза чергою отримав квартиру від держави. Організації, якими керують його помічники, отримують значні кошти з міського бюджету.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Трудова кар'єра
  6. Громадська і політична кар'єра
  7. Компромат
  8. Декларація
  9. Відео

Біографія

Олег Вячеславович Медуниця народився 27 липня 1971 року в Сумах.

Освіта

Середню освіту Олег Медуниця отримав в 20-й школі. З 1988 по 1993 роки він навчався в Сумському педагогічному інституті імені А.С. Макаренко. По закінченню ВНЗ отримав диплом педагога.

Пізніше, вже коли Медуниця займав посаду заступника губернатора, він навчався в Національній академії державного управління при Президентові України.

Сім'я

Олег Медуниця був одружений двічі. Першу дружину звуть Ольга. Від неї у народного обранця є дитина.

Нинішню дружину звуть Вікторія Вітер. До виходу в декрет вона працювала головним спеціалістом відділу контролю апарату в Сумській обласній адміністрації. Подружжя виховує двох дітей: дочку Уляну і сина Степана.

Кар'єра

Трудова кар'єра

Перші шість років після закінчення інституту, Олег Медуниця працював за фахом. Викладав школярам географію і біологію.

З 1999 року став заступником, а згодом головою комітету молодіжних організацій Сумської області. Двічі (2005-2006, 2008-2010) Медуниця перебував на посаді заступника губернатора Сумської області.

У перервах між роботою в Сумській обласній державній адміністрації Олег Медуниця очолював управління інформації та зв'язків з громадськістю в Чернігівській обласній державній адміністрації.

Громадська і політична кар'єра

У 1990 році Олег Медуниця був одним з учасників студентського протестного руху, яке отримало назву "Революція на граніті". Через рік він створив Союз Української Молоді "Сумщина".

На початку-середині 2000-х Медуниця керував Всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Молодіжний націоналістичний конгрес".

Водночас час брав участь в протестах сумських студентів проти об'єднання вищих навчальних закладів області, а також проти політики губернатора Володимира Щербаня.

У 2006 році балотувався до Сумської обласної ради від громадського блоку "Нічний дозор". Через два роки він на платній основі виконував обов'язки помічника народного депутата від "Блоку Юлії Тимошенко" Михайла Косіва.

З 2010 року Олег Медуниця керував громадською організацією "Бюро аналізу політики". На посаді голови цієї організації займався перевіркою прозорості проведення державних закупівель в Сумській області. За два роки було вивчено три з половиною сотні закупівель. За їх результатами до правоохоронних органів та органів державної влади організацією направлено майже сорок звернень і скарг про порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації".

У 2011 році на громадських засадах виконував обов'язки радника міського голови Сум.

Через рік вперше балотувався до Верховної Ради. До парламенту він йшов від партії "Батьківщина". Олег Медуниця, набравши понад сорок відсотків голосів, переміг на мажоритарній дільниці №157 в місті Суми.

Через два роки вже від "Народного фронту", але за тим же виборчими дільницями, він повторно пройшов до українського парламенту.

Олег Медуниця входить до складу бюджетного комітету. Крім того парламентарій є членом групи з міжпарламентських зв'язків з Азербайджаном, Литвою, Німеччиною, Ізраїлем, Латвією, Білоруссю та Словаччиною.

Олег Медуниця - один з найбільш відповідальних парламентарів. Він відвідав дев'яносто два відсотки засідань в парламенті.

Сумський депутат став одним з авторів законопроекту про введення квоти для пісень і фільмів українською мовою на радіо та телебаченні. Він запропонував, щоб сімдесят п'ять відсотків ефірного часу було віддано вітчизняним виконавцям.

Компромат

У Верховну Раду Олег Медуниця, згідно з його декларацією за 2011 рік прийшов, не маючи ні рахунку в банку, ні навіть роботи. Власних коштів і доходів у нього було. Його дружина заробила за рік двадцять п'ять з половиною тисяч гривень. Велика частина з них, двадцять три тисячі, гривень пішли на погашення кредиту і страхові внески.

Як вдалося Олегу Медуниці, його дружині та дитині вижити на дві тисячі гривень на рік, він не пояснив.

13 грудня 2012 року Олег Медуниця став одним з головних учасників бійки у Верховній Раді між опозицією і сильною тоді Партією регіонів. Причиною стало те, що багато депутатів-регіоналів займались кнопкодавством.

У 2013 році в одному з сумських видань з'явилася інформація про те, що Олег Медуниця отримав житло від держави позачергово, обійшовши співробітників правоохоронних відомств і інвалідів.

Так, в кінці 2008 року Сумська обласна рада виділила кошти для придбання квартири Олегові Медуниці. Двокімнатну квартиру на той час заступник губернатора отримав нібито за внесення "вагомого трудового вкладу" в розвиток області.

Сам Олег Медуниця заявив, що квартиру отримав законно.

Звернули увагу сумські журналісти і на те, що громадські організації, тісно пов'язані з народним депутатом, отримують з міського бюджету значне фінансування.

Так, на "Бюро аналізу політики" в 2018 році було виділено сто двадцять сім тисяч гривень, на "Місто розумних" - вісімдесят тисяч, а "Фонд регіональних досліджень" - сімдесят тисяч. У всіх трьох громадських організаціях керівниками є помічники парламентарія Олега Медуниці.

Декларація

Парламентарій, згідно з електронною декларацією, яку він подав в 2018 році, власної нерухомості немає. Дружина Олега Медуниці володіє квартирою загальною площею шістдесят квадратних метрів. Квартира була придбана в 2014 році за триста тисяч гривень.

Задекларував народний обранець також недобудований житловий будинок в селі Липняк в Сумській області. Об'єкт в сто двадцять квадратних метрів знаходиться у власності Ігоря Вітера - тестя політика.

Автопарк народного депутата складається з двох автомобілів. Hyundai Tucson 2008 року випуску обійшовся Медуниці в сто сорок одну тисячу гривень, а Volkswagen Touran 2012 випуску - в триста тисяч.

Єдиним джерелом доходу Олега Медуниці є зарплата у Верховній Раді. У 2017 році парламентарій заробив майже двісті сорок тисяч гривень.

Дружина отримала два подарунки в негрошовому вигляді на загальну суму в двісті п'ятдесят гривень. Соціальні виплати в якості допомоги при народженні дитини за рік склали десять тисяч гривень.

Задекларував Медуниця і кредит дружини. У 2013 році Вікторія Вітер взяла в Укргазбанку позику на суму сорок п'ять тисяч гривень.

Згідно з декларацією народного депутата, у нього і його дружини немає ні рахунків в банку, ні грошей.

В останній раз свої грошові активи Олег Медуниця декларував в 2016 році. Тоді на рахунку в банку у нього зберігалося майже сорок тисяч гривень, а "готівкою" було п'ять тисяч доларів.

Відео

Дата народження
27 липня 1971
Країна
Україна
Соцмережі