Дата народження
22 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Радковський

Радковський Олег Володимирович: соратник Юлії Тимошенко, який мав зв'язки з міжнародною мафією

Радковський Олег Володимирович - одеський підприємець, через бізнес якого, з чуток, відмивалися мафіозні гроші.

Біографія

Радковський Олег Володимирович народився 22 серпня 1960 року в селі Лиса Гора Миколаївської області.

Освіта

Олег Радковський має три вищі освіти. Після школи він відправився до Одеси, де вступив до місцевого технологічного інституту холодильної промисловості. Навчався на факультеті кріогенної техніки, який закінчив в 1982 році. 

Через дев'ять років Радковський став випускником факультету автоматизації суднового енергетичного устаткування Одеського вищого інженерного морського училища. У 2009 році підприємець і політик отримав диплом Одеської державної академії будівництва та архітектури за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво".

Олег Радковський - кандидат наук, автор понад тридцяти наукових публікацій.

Сім'я

Батьки Олега Радковського - лікарі.

Батько - Володимир Митрофанович народився в 1935 році. За фахом був хірургом. Завідував другим хірургічним відділенням одеської міської клінічної лікарні. Помер в 2000 році.

Мати - Адольфіна Яківна народилася в 1937 році. Лікар-окуліст.

Дружину Олега Радковського звуть Наталя. Вона народилася в 1968 році. Співачка, викладає музику і спів.

У Радковських є двоє дітей: син Арманд і дочка Луїджія.

Кар'єра

Після закінчення першого свого ВНЗ він дев'ять років працював за фахом в Одеському технологічному інституті холодильної промисловості. Тут Радковський обіймав посаду інженера-механіка.

Потім, з грудня 1991 року протягом майже п'ятнадцяти років Олег Радковський очолював потужний холдинг в особі українсько-американського спільного підприємства "Берег-сервіс". Також він керує благодійним фондом "Рідний берег". Займається будівельним бізнесом, володіє мережею універсамів "Наталка".

У 2002 році він вирішує зайнятися політикою. У цьому році його обирають до міської ради Одеси. Радковський проходить по мажоритарному округу, як висуванець від Української морської партії Сергія Ківалова.

У 2005 році Радковський примикає до БЮТу. Уже через рік з цією політичною силою він стає перший раз народним депутатом. У списках прізвище Радковського було під сто десятим номером.

Через рік на позачергових виборах Олег Радковський знову вдало балотувався до Верховної Ради з БЮТ. На цей раз він був сто четвертим в списку Юлії Тимошенко.

За час роботи в парламенті Олег Радковський зробив чотири депутатські запити, взяв участь у восьми законопроєктах, а також виступив у стінах Верховної Ради чотири рази.

Наступні два скликання парламенту номер в списку ВО "Батьківщина" Радковського виявлявся непрохідним.

У 2015 році Олег Радковський став депутатом, а пізніше і першим заступником голови Одеської обласної ради.

У 2019 році він у п'ятий раз балотується до Верховної Ради. На цей раз Радковський тридцять восьмий номер в партії ВО "Батьківщина".

Компромат

Неодноразово холдинг "Берег" підозрювався в контрабанді. В кабінетах групи компаній Радкоського проходили обшуки, а контейнери з товаром сумнівного походження опечатувалися. Будівельний бізнес кандидата в народні обранці прославився скандальними довгобудами і частими порушеннями договорів.

Подейкували, що причиною того, що Радковський не поніс відповідальність за свої "темні" справи, став вчасно отриманий мандат парламентарія. З чуток, вперше місце в прохідній частині БЮТ обійшлося одеському бізнесменові у суму сім мільйонів доларів.

Як власник супермаркетів "Наталка", Олег Радковський не вважав за потрібне   виплачувати орендну плату власникам приміщень, а також розраховуватися зі своїми постачальниками товарів.

Олег Радковський мав бізнесові зв'язки з мафіозі міжнародного масштабу Рікардо Фанчіні. З чуток, Фанчіні навіть мав деякі зв'язки з організованими злочинними групами Мініна-Ангрена, а також Єршова (Кацапи).

Фанчіні влив свої кошти в бізнес одеського бізнесмена - на будівництво супермаркетів "Наталка" і мережі аптек "Наталка-Фарм". 

У пресі з'явилася інформація, отримана нібито від кримінальної поліції Бельгії про те, що Фанчіні відмивав через легальний бізнес Радковського свої наркодолари. Але коли мафіозі опинився за ґратами, одеський підприємець вирішив залишити його гроші собі.

З Радковського почав тягнути гроші ще один одеський бізнесмен і політик Геннадій Чекіта. Спершу начебто за позичені Радковським в 2009 році два мільйони гривень - цю суму Чекіта відсудив у нього в 2014-му. 

В принципі, ці два мільйони можна було б розцінити як плату Чекіта за входження в "Батьківщину" і місце керівника її фракції в міській раді Одеси. А коли потім в 2013-му Чекіта посварився з Радковським, вийшов з "Батьківщини" і створив власну партію "За справедливість", він міг зажадати свій "партійний внесок" назад.

Однак існує й інша версія: Чекіта "вибивав" з Радковського мафіозні гроші. Він чи то викупив борг у Фанчіні, чи то діяв в його інтересах. Наприклад, в 2012 році Радковський несподівано продав Чекіті свій аптечний бізнес.

Можна було припустити, що це була просто звичайна угода між товаришами по партії. Проте близькі до Радковського джерела SKELET-info стверджували, що він не продав свої аптеки Чекіті, а саме віддав в рахунок якогось боргу. Але ж не за борг же в два мільйони гривень, який, до речі, так і не був погашений! Ось тоді-то, в пошуках відповіді на питання, як це Радковський примудрився так добряче заборгувати Чекіті, і згадали про можливий зв'язок Чекіта і Рікардо Фанчіні.

У 2017 році Олег Радковський ледь не був убитий. Нападники вистрілили в нього чотири рази. Однак, стріляючи в упор вони тільки поранили члена партії "Батьківщина". 

Оскільки Радковський встиг нажити собі безліч недоброзичливців, замовників і мотивів злочину була велика кількість. Від "кинутих" пайовиків житлових проєктів і до помсти Фанчіні. Була версія і того, що замах на себе підстроїв сам Радковський.

Олег Радковський має перед українськими банками мільйонні кредити. Тому за борги може залишитися без квартири. 

Попри те, що одеський депутат зберігає в банку кілька мільйонів гривень, його майно арештоване, а бізнес збанкрутував. Якщо восени 2019 року Радковський не розплатиться з боргами, то втратить своє житло.

У деклараціях він вказує, що є бенефіціаром лише однієї компанії - ТОВ "Берег-груп". Згідно з даними аналітичної системи YouControl, він є бенефіціаром ще в восьми компаніях. Однак депутат не відображає ці дані в електронній декларації.

Заборгованості підприємств і особисті грошові зобов'язання одеського депутата в кілька разів перевищують його заощадження. На стадії банкрутства знаходиться ТОВ "Берег-груп". Підприємство заборгувало українським банкам десятки і навіть сотні мільйонів гривень.

Декларація

У березні 2019 року Олег Радковський подав електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Він задекларував три одеські квартири. Найбільша, в чотириста квадратних метрів, записана на його ім'я. Квартири поменше належать його дружині (сто сорок шість "квадратів") і матері (п'ятдесят дев'ять "квадратів").

Крім того, йому належить частина дачного будиночка. Ділянка землі в дев'ятсот квадратних метрів в Одесі записана на дружину Радковського.

У декларації Радковський вказав вісім пар годинників, сережки із золота і діамантів, соболину шубу, кольє, три золоті каблучки. Всі три автомобілі Олега Радковського Porsche Cayenne 2008 року випуску і два Mercedes Benz GL 550 і S 500 належать його 82-річній матері. 

Живе політик виключно на зарплату, яку він отримує в обласній раді. Ця сума за рік склала чотириста двадцять п'ять тисяч гривень.

Банківського рахунку у Олега Радковського немає. Готівковими коштами він вказав чотирнадцять мільйонів гривень і сто тисяч доларів

Дата народження
22 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі